Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...32333435363738...59
Dolů
Téma: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora
**
#47778
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
Krtko a to bola ta chyba, ze si si myslel ze to je jediny sposob a bol a ono to neni jediny sposob skor najhorsi. A tu sa clovek prave pohodlne doma z gauca dozvie co vsetko inak sa da a funguje a preco nie veci ktore nam aj blizkym skodia. To sa mi paci na tomto fore.
Sflower
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47779
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
Kvietoček môj zlatý. Ja netvrdím, že to bolo najlepšie riešenie. Ale pre mňa jediné vtedy. Naťukaj do guglu toto:


psychologie.cz alkohol v živote introverta


Dozvieš sa tam o mne niečo. Je tam aj kopec iných článkov. Možno ťa niečo zaujme.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 18/02/2018 16:02 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47780
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
Krtek napsal:
[quote]Kvietoček môj zlatý. Ja netvrdím, že to bolo najlepšie riešenie.

No přesně tak. Já přece taky nenapsala, že je to nejlepší řešení, ač to tak mnozí asi pochopili? To vůbec ne. Psala jsem, že jde o nejrychlejší, nejpohodlnější způsob. A mnohdy (v tu danou chvíli, jsem myslela) i nejúčinnější. A že alkoholici toto nesmí praktikovat. A někdo mě osočí, že sem chodí proto, aby nepil a ne aby tu četl výmluvy, proč pít. Tak zrovna já, po svých zkušenostech a pekle, kterým jsem prošla, rozhodně nenabádám nikoho k chlastu, to fakt ne. Já chtěla jen vysvětlit, proč na tom lidé tolik ujíždějí a že Vinařův způsob řešení stresu a problémů není nic neobvyklého. Netvrdím že správného! I lidé, kteří nejsou závislí by si radši měli jít zaběhat nebo jít okopat záhonky, (v dlouhodobém horizontu by to účinkovalo stejně nebo i lépe než se opít) ale často konají prostě jinak.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47781
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
stef napsal:
[quote]Ahoj, mne sa dnes stala taka vec, ze som bol na nakup a nakupil som si zdrave veci, a ked som to jedol, tak som zachytil ako nieketore moje myslienky boli ze:
zbytocne sa stravujem zdravo, ze sa snazim rozmaznavat etc.
nieco v tom zmysle ako keby som si to nezasluzil, minut nieco na zdrave veci pre seba, tak a to to ma prekvapilo.
Tak na chlast som minal 10x viac a take pocity, ze ma to nici mi nevadili, ked som sa nalieval, ale ked jem nieco zdrave ano ?

Já jsem to takhle asi neměla, ale u tebe to vidím tak, jak jsi naznačil. Podvědomě máš velký pocit viny za to, co jsi prováděl a zdá se ti, že si to dobré, co si chceš teď dopřát, nezasloužíš. Určitě to časem pomine. Snaž se odpustit si, třeba si to i říkej nahlas před zrcadlem. Odpouštím si.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47783
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
Pro Reminiscence: mě se líbilo, jak jsi napsala - ze alkoholik napitim se sve problemy resit nesmi...

Pro Michala: RS nastesti ne, jen RA,...

Pro Sflower: tak Tva kombinace - kafe, cukr, navic asi i cizi prostredi - jsi dobra

Mejte se dnes vsichni dobre
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47795
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
Únor byl ve znamení oslav, které jsem tedy nezvládla . Nové vlákno s březnem zakládat nebudu . Jak ale psal DD vedle před časem: od oslav 40 (a dceřiných 18-tin) si můžu dát nový start. Tak to by bylo A jak se držíte vy, vyšel vám suchý únor?
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47800
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
Ale jo, u mě zatím sucho je, na březen zatím nemyslím. Chystám se zítra na AA - trochu strach je. Vybrala jsem si nakonec skupinu nejblíž svojí práce, doufám, že tam nikoho známého nepotkám, že všichni chodí případně někam dál. A kdyby jo, tak holt osud...
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47802
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
Ahoj všichni, Šantalko- vítej zpět, Renčo- je fajn, že se aspoň někdo udržel, zřejmě tedy i Michal, ale jinak
Jinak manžel má antabus a já 55 dní.
Doufám v nový lepší život.
Musím tady všem dát za pravdu, když jsem začínala psát na toto fórum, uvědomovala jsem si, že máme problém, ale tajně v duši jsem stále doufala, že se naučíme pít střídmě, jen tak jedno po práci, nebo na oslavě. Milionkrát jsme si to říkali, milionkrát jsme to různými způsoby zkoušeli, ale jak to nazval stef, pouze se to táhlo jak sopel a zas a znova dokola jsme do toho bředli a zase se zachytávali nějaké naděje.
Až teď to chápu, jak jste všichni tady měli pravdu, když jste říkali, že jedině úplná abstinence to vyřeší.
Tak a je to tady.
Jak říkám, manžel má antabus a já abstinuji jen tak.
A co bude dál? Nevíme. Zatím řešíme jen to, že chceme abstinovat. Zrovna včera mě ale přepadaly různé myšlenky skrz Šantalku a její oslavu narozenin. Chtěla jsem, až budeme mít s manželem oba 40 a zároveň 10 let od svatby, udělat na tom samém místě kde jsme se brali pořádnou spářku. Hm...
Každopádně kdybychom se nezačali oba léčit, tak by žádná oslava nebyla, protože bychom šli určitě od sebe. Už se to nedalo vydržet.
Takže co bude dál? Je to na doživotí? Zvláštní myšlenky. Zatím mi to nevadí, jsem šťastná za tu pohodu a čistou hlavu a klidnou atmosféru doma, kterou si asi nejvíc užívají děti. Jsem za to tak vděčná, že jsme to prolomili už koněčně do prdele, že mi teď ani nechybí nějaké debilní pivo.
Jen mi tak sentimentálně zablesklo, ale zatím nebudu řešit budoucnost, pouze řeším to, že nechci pít a dělám vše pro to, abych se ani já ani moje děti za mě nemusely stydět.

Tak se mějte, fandím stefovi, ať se mu daří abstinence i vám všem ostatním.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47803
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
Ahoj Drahoslavo,
jasne,ze se drzim ...vetsinou ctu a nepisi,nemam nekdy uz co,proste nepiju a tak neuvazuj,Vase vyroci prave muzete oslavit dobrym jidlem,hudbou a zazitky-ktere si ale budete s plnym vedomim pamatovat neni to fajn me uz ani zadne oslavy apod nerozhazi-je to jen vymluva,dalsi vymluva proc se napit,moje mamka mela narozeniny a oslavu minuly tyden,neter ma 3 roky za chvili dalsi oslava ani na vterinu me nenapadlo pit,je to jen obhajovani sveho alkoholismu a slabosstvi,samozrejme jsem musel projit x recidivami,abych si uvedomil take to co pises,ze lze jedina cesta a to nepit vubec,kontrolovane piti u mne nepripada v uvahu a jednorazova oziracka me momentalne posune 2 mesice z5 a zacinani od nuly ne diky nechci Buduji si sve nove ja-lepsi ja...ale necekal jsem jednu vec,je treba si vytvorit opravdu novy okruh pratel ....pijaky nechat byt,jinak to nejde
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47804
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
Zdravím Michale, jsem ráda že se držíš. Kde je zbytek asi víme:-( Však to známe:-( Angelina, Agi, Ala, Lenka, Tamara a já nevím už kdo všechno. Taky nechápu kam zmizeli Včelař a Sochař, ale nejspíš už nemají tady na fóru chuť psát. Ono je to svým způsobem pořád dokola to samé.
Mě to hodně pomohlo pochopit alkohol a pití, příběhy jak přes kopírku. Kde je ta hranice, že už neovládáš situaci a jdeš jak robot a tu flašku koupíš nebo skočí sama do košíku:-))) Takové dá se říct blbosti, ale otevřelo mi to hooodně oči. Jak to bude do budoucna nevím fakt.
Včera jsem dost přemýšlela nad Šantalkou a jejím nekončícím bojem, pak při čtení staršího vlákna, kde se právě řešilo léto a pivko a opíkačky, všechny akce a přátele s alkoholem. Proto je Šantalka sice ráda střízlivá, ale uvolněnost a pobavení s přáteli u pivka dělá její život jejím životem, chtěla by se prostě naučit pít s mírou, nedělat ostudu a divočiny, a tak stále dokola bojuje a zkouší. Nyní to opět bylo s modřinami a nadoraz, a začíná znovu. Šantalko moc ti rozumím jak se to v tobě rve. Ale pěkně sis aspoň prodloužila intervaly mezi pitím Buď tu s námi.
Mějte se dobrou
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...32333435363738...59
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter