Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...41424344454647...59
Dolů
Téma: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora
**
#48372
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok, 1 měsíc  
No holky díky, já ho nechci úplně omezovat. Též jsem si dala teď na kuželkách birell, ale chtěla jsem, abychom si dali toho birela spíš svátečně. Tak jako když si lidi svátečně vypijou. Jestli mě chápete.Se mnou to ani nehne, protože vím, proč to dělám a navíc jsem pila vždy víno. Jeho rituál byl: přijdu domů a hned po otevření dveří otvírám lahváč a vypil opravdu dost. Víkendy katastrofa. Nic kromě piva nevemu do huby. Takže mám velký strach a řekla jsem, že když teď vypil v neděli tři, tak brzo si to bude kupovat každý den po práci, tak jako dřív pivo a víkend bude za chvíli šest birellů a pak přestane s antabusem a budem tam kde předtím. Já nevím.Prostě nekupovat to domů a zbavit se těch rituálů. Jsem ráda, že nepije, ale tímto jsem se rozhodila. Myslím, že nepřeháním. Už jsem si připadala jak debil, že už mu sonduju nealko pivo, ale vy víte jak to je. Já vím, že teď má antabus a co až ho mít nebude, že.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48377
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok, 1 měsíc  
Ahoj Drahu, ten muj je taky pivar, ale neresi to. Ted na podzim ze zdravotnich duvodu nemohl pit a birell kupoval domu ve velkem. Tech sest denne urcite padlo. Taky nepil pozdeji vlastne nic jineho, jen birell a kafe. A taky byl silene protivny a vztahovacny. A ta jeho zmena nalady, kdyz si pak zas dal prvni alko! Treba je u toho tveho problem, ze uz je caje prepity? Co zkusit nejake vody nebo neco co ma rad? U nas celkem se jeste chytil sodastream, da se k tomu dokoupit spousta prichuti.

Co vy na to ostatni chlapi? Co si o tom myslite? Jak jste resili pitnej rezim vy?

Ja jsem si zpocatku dala parkrat birel nebo tonic, ale velice rychle jsem to utla, protoze to bylo k nicemu, ta chut a podvedomi proste jen drime a ceka na prilezitost.

Myslim, ze je super, ze pristoupil na antabus, ale zda se mi, ze potrebuje jeste dalsi podporu, aby mu to vydrzelo a docvaklo. Mozna by nebylo spatne mu pripravit toto forum a treba jen ty prispevky, ktere by ho mohly nakopnout? Treba mu je muzes jen nakopirovat a pak dat precist?

Drzim palce
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48378
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok, 1 měsíc  
...Birell alebo iné patoky sú "iba" kozmetické PLACEBO a hlava aj telo si po vyčerpaní miery "ohlupovania" začnú pýtať svoju dávku drogy a "zážitok opitosti, resp. uvoľnenia a oddychu/relax."
(Zmeniť atribúty "zlozvyku" a "narkotizácie CNS" na triezvy návyk trvá mnohokrát veľmi dlho. Opilec chce takúto zmenu okamžite, najradšej v tabletkách!... a zachovať si pritom svoj "príjemne uletený = opitý" rozum, kedy je svet "gombička/knoflík"...)
"Bohužiaľ, život ukazuje, že bez disciplíny a sebazapierania, túžby, odhodlania a cieľavedomej odvahy i trpezlivosti je veľmi ťažký najmä prvý rozhodný krok vpred, do triezva - ku slobode (od drogy/alkoholu)".
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48381
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok, 1 měsíc  
Ja napsal:


"je veľmi ťažký najmä prvý rozhodný krok vpred, do triezva - ku slobode (od drogy/alkoholu)". [/i][/quote]

JA, ja si myslim, ze Drahuscin manzel ten prvni krok uz udelal, ale ted potrebuje jit po te ceste dal a taky si myslim, ze birell neni spravnym pruvodcem. Ale jak mu to vysvetlit?
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48382
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok, 1 měsíc  
Renča. V príspevku JA je dôležité to čo spomenul na začiatku tej tebou spomínanej vety. Teda:....bez disciplíny a sebazapierania, túžby, odhodlania a cieľavedomej odvahy i trpezlivosti..

A tie slová neplatia len pre prvý krok, ale pre celú abstinenciu, pretože počiatočná eufúria opadne.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48383
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok, 1 měsíc  
Renča napsal:

..."JA, ja si myslim, ze Drahuscin manzel ten prvni krok uz udelal, ale ted potrebuje jit po te ceste dal a taky si myslim, ze birell neni spravnym pruvodcem. "Ale jak mu to vysvetlit?"

..."klinec treba trafiť do hlavičky → správnym spôsobom a kladivom!"
(...konfrontácia s alkoholikom, ktorý už po Birelloch zrecidivoval!)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48409
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok, 1 měsíc  
Ahojte, tak já jedu dál, začínám čtrvrtý měsíc.

Svou dosavadní cestu léčení/abstinování přirovnám k cestě na silnici: potkávám na ní kruhové objezdy, které byly na průjezd nejsložitější v prvním měsíci. Na jednom kruháči jsem se docela slušně zacyklila, ale asi hlavně díky tomuto foru jsem se dokázala vydat správným směrem. Kruháče stále jsou, ale zatím jednoduché na průjezd

Dál chodím na místní AA a našla jsem i možnost meetingů po síti, ale to se teprve učím - odkaz najdete: anonymnialkoholici.cz. Jasně, stokrát bylo napsáno, že každý jsme jiný, já popisuju to, co pomáhá mě.

Tak Vás všechny zdravím a taky napište, jak jste na tom Vy ostatní

Přeju krásné střízlivé jaro
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48413
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok, 1 měsíc  
Ahoj Renčo.
Já měla za sebou krásný cca týden pohody a rovnováhy, včera mě ale rozhodila nespolehlivá kamarádka s oddalováním odjezdu cyklovýletu, pak jsem kvůli její blbý trase v mokru a bahnu hodila šipku do bláta i s kolem (totálně špinavá a mokrá)… Nervy na pochodu. Závěr je, že bude prozatím lepší být ve volném čase spis sama a věnovat se sobě dle svých představ, možnosti a nálady. Tento týden si nic s nikým nedomlouvam a zařídím se Podle sebe včetně Velikonoc. Nebudu nic riskovat .
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48414
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok, 1 měsíc  
Ahoj Šantal, nějak na Tobě poznám, že se něco děje - odmlčíš se a pak zníš smutně

No ale zdá se mi, že sis to zavčasu přebrala a že bude dobře. Už aby bylo hezky, viď. To počasí nepřidá a ty svátky taky ne. Jó, není to jednoduché, nervy pracují - aspoň u mě.

Dávej na sebe pozor
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48415
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok, 1 měsíc  
Ale já jsem psala i včera, ale asi jen do chatu víš Jo, dík, musím být ve střehu a nepodléhat jistotě, to je zrádné. Chce to tu pokoru
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...41424344454647...59
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter