Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...42434445464748...59
Dolů
Téma: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora
**
#48449
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok, 1 měsíc  
Sdílím příběh:

—————————-

..........”Byla jsem střízlivá téměř 9let.Pak přišla recidiva.Krátká,ale propad byl drastický.Přeléčení a Antabus.Po necelém roce přišla další krátká recidiva a před 3měsíci další.Už jsem pro jistotu na Antabusu každý den.Ten první rok je opravdu obtížný a těžký.Protože každá recidiva divoce zamíchá se všemi kartami,s psychikou,s životem mým a životem mých nejbližších.Musela jsem si u každé recidivy zpracovat co všechno jsem přehlédla,co všechno podcenila i to jak jsem dokázala přecenit své vlastní síly.V čem všem jsem já udělala chyby,abych je nemohla opět zopakovat.Vím,že to jde.Vím o čem je život,který chci žít.A už věřím ne sama sobě ale v sebe.Věřím,že s pomocí jsem toho schopna.A pomoc přijímám ode všech.Jsem za ni vděčná.Není ostudou upadnout.Ostudou je zůstat ležet.Není to jednoduché pro mne,ale ani pro mé děti.Musely se stejně jako já vyrovnat se zklamáním.Chce to vytrvat v přesvědčení a co se týká nepití umět si uhájit to svoje.

Nejstarší syn se ženil.Svatba byla velkolepá se 150 hosty.Zvládla jsem ji bravurně.Vůbec mi nevadilo popíjení ostatních.Podlehla jsem tomu,že jsem dobrá.Že už i doma může být nějaký alkohol.Koupila jsem ho na Vánoce.Omylem jsem se druhý Vánoční svátek napila nechtěnou záměnou skleniček.Otřáslo to se mnou-byla to vodka s džusem.Já po té skleničce,co jsem do sebe hrkla v domnění,že je to džus byla ožralá.Otřáslo to se mnou.Prvně,že jsem se napila i ten těžký stav.Vysvětlilo se to.Nicméně v hlavě mi začalo šrotit,že víno by mi zcela jistě nezpůsobilo takový těžký stav,že víno bych mohla.Bylo to tak přesvědčivé a silné,že jsem to za další 2dny zkusila a to víno si koupila.Uvěřila jsem vlastní pitomosti.Podcenila suchý dům.Podlehla jsem vlastní pýše.3.1.jsem nastupovala do léčebny,protože jsem byla v prdeli.“

———————



[/color]
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48468
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok, 1 měsíc  
Dobré ráno, dnes jsem narazila na pro mě dobrý článek. Je to o prevenci relapsu u psychotických onemocnění:

1url.cz/WtnNE
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48469
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok, 1 měsíc  
Ahoj Renčo.
Přečetla jsem si oba příspěvky, oba zajímavé. To je Plocová to první?
Já sice nemám diagnostikovanou žádnou psychickou chorobu, ale alkohol mi rozhodně spouštěl některé z příznaků (úzkost, smutek, svírání srdce a dechu, náladovost, deprese). Takže i mě se to svým způsobem týká. Hodně jsem přemýšlela o té mé kamarádce a co s tím. Došla jsem k závěru, že teď nebudu řešit nic a až se ozve, pokusím se jí popravdě vysvětlit, že naše "přátelství" nemá moc cenu, že je pro mě spouštěč a jak to na mě blbě působí. Ona má spoustu dalších kamarádek, ve svém věku, takže asi zase tak truchlit nebude. Jsou to většinou parmenky a chlastaci. Se mnou se jí líbilo, že i sportujeme, vyletujeme, saunujeme, běháme, bohužel nepochopila ale můj problém a nebyla ochotna z těchto akcí vypustit alkohol. Což zezacatku nevadilo, teď mi to dobře nedělá. Takže volba je pro mě jasná
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48472
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok, 1 měsíc  
Je to příběh paní přispívající sem dříve pod jménem Jana Mertosová, mohla jsem to doplnit. Hodně se vracím ke starým příspěvkům, ale pomalu nastává doba odpoutat se a jít dál.

K té kamarádce: je třeba si hledat takové lidi a situace, kteří Tě neznervozňují a třeba být i chvilku sama - kolo, výlety, běhání - to vše jde dělat solo (nebo s dcerou?). Naopak je v tom výhoda, že se nemusíš na nikoho ohlížet a třeba se cestou k někomu připojíš. A nebo si najít nový koníček - pořídit si psa - chodit s ním ven, na cvičák, dělat agility, chodit na výstavy - zas poznáš jiný okruh lidí...

Hele, nechceš zkusit následující akci?:
1url.cz/atnHM
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48474
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok, 1 měsíc  
Já mám zájmů dost a letos chci fakt zamakat na tom kole. Samotné je mi většinou líp než s někým, to máš pravdu to byl jeden z dalších důvodů, proč to utnout s ní.
Sněžka, chichi, tam jsem jako doma ale nemuselo by to být špatné. Ty jedeš?
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48476
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok, 1 měsíc  
Já ne, ale znám lidi, co pojedou, mně by to doma jet samotné neprošlo a chlopa tedy nepřinutím. Prý ta setkání bývají fajn. Mohla bych Ti pak dát kontakt, kdybys chtěla.
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48477
Re: Suchý únor,březen - Před 6 rok, 1 měsíc  
Ahoj holky:-)
Krásně sis na to přišla sama Šantalko!
Kamarádka je dosti zabedněná, když jsi ji vysvětlila opakovaně svůj problém a ona to netoleruje, ba právě naopak. Je třeba se takových vyvarovat. Vysvětlit rázně.
Mj. já chodím na bazén nejradši sama, jedině tak si zrelaxuji a odpočinu.

Zdravím a žiju krásně. Jen se mi každou druhou noc zdá, že manža začal znova kalit a já to psychicky nezvládla:-) Je to jen sen a odráží můj vnitřní strach.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48480
Re: Suchý únor,březen - Před 6 rok, 1 měsíc  
Drahu, sny jsou hustý no. Ještě že se pak člověk probudí, co
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48554
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok, 1 měsíc  
Věděli jste, že je web abstinent?

Dávám odkaz: 1url.cz/Dtna7
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48555
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok, 1 měsíc  
Renča napsal:
Věděli jste, že je web abstinent?

Dávám odkaz: 1url.cz/Dtna7


Výstižná citace z tohoto webu:

“Adiktolog Bc.Monika Plocová mi na otázku Jak abstinovat odpověděla: "Návod k abstinenci má každý člověk v sobě. Hledejte cestu v sobě. Není recept." Jo, a já jsem si uvědomil, že je to tak. Všechno, co jsem si tady na tyto stránky napsal jsou jen a jen mé zkušenosti a moje cesta. Není to žádný příklad, podle kterého se to dá zvládnout. Je to pouze důkaz toho, že to jde. V některých stěžejních bodech se s abstinenty mého typu shodujeme. Ale pravdou je, že každý jsme jinačí a máme spoustu věcí nastaveny jinak. Není to negace mých stránek. Je to jen výzva, že je nutno hledat pomoc a začít u sebe. Tedy pomáhejme sami sobě. Fakt.”
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...42434445464748...59
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter