Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...47484950515253...59
Dolů
Téma: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora
**
#49044
Re: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora Před 5 rok, 11 měsíce  
Ahoj všichni
Renčo, to znám. Je to rozpolcenost, manžel se je schopen zeptat: a to nebudeš pít ani .. ? (Příklad dovolená, výlet atd). Nechápe. Ví, že nemám pít, ale zase někdy to bylo fajn že. Pak ale když blbnu tak připustí, že takhle NE. Těžké no.
Jinak všechny zdravím a ještě jednou dík za všechny reakce, je to užitečné. Psychiatričky mají obě (co přišly v úvahu) plno a neberou. Jen akutní stavy, já se mám prý ozvat po prázdninách a objednat se, no Psycholog nevím zda má cenu, porozmyslim.
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49045
Re: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora Před 5 rok, 11 měsíce  
Ahoj Renčo, ach joo Zcela tě chápu, když jsem přestala pít jen já a manžel dál chlastal, tak mě tím tak dráždil, ne že bych měla chuť, ale zprotivil se mi a opravdu to bylo horší, než když jsme popíjeli spolu. Ale vzpomeň na své poslední Vánoce a na děti, zamáčkni slzu a myšlenku, že bys mohla někdy pít jen tak do pohody. Víš to moc dobře, že by to zapadlo časem( ne hned) do starých kolejí a mě osobně je při myšlence na staré koleje blivno a úzko. Ten chlast nedává zase tolik, je veselo a klid i bez něj a hrabat se zase z té břečky no dej pokoj, vždyť co mi to dalo práce dostat se z toho. Je mi líto, že tě manžel sráží, je to naprd. Radit nemám co, jen drž se své myšlenky.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49046
Re: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora Před 5 rok, 11 měsíce  
To Reminiscence :
Moc dekuji za tvou reakci. Pro me je v ni spoustu cennych rad a informaci.
Mozna jsem najivni, ale tak, jak jsem to napsal, tak presne se momentalne citim. Mozna, a velmi pravdepodobne ano, bude hur a dostavi se bazeni. Pro zatim mne zcela zamestnava prace, rodina a aktivity, ktere jsem si naordinoval misto vysedavani s panakem v ruce.
Kdykoliv si vzpomenu na alkohol, vybavi se mi ty "nehody" pri kterych jsem nevedel kde jsem, pripadne kde jsem se tam vzal. Jeste ted je mi stydno a nechci to zazit znovu.
O odvykani ci strizlivosti uz jsem neco precetl a rozhodne si nemyslim, ze jedno pivo neublizi.
Vim, ze psychika se svine a me pevne rozhodnuti muze byt v budoucnu vykolejeno prave bazenim.
Verim, ze i s vasi pomoci to zvladnu.
Jeste jednou diky moc, za vsechny cenne rady a informace.
Drzte se ...
Malachiáš
čistá hlava od 2.1.2021 :)
Junior Boarder
Příspěvky: 38
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49047
Re: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora Před 5 rok, 11 měsíce  
Drahoslava napsal:
drž se své myšlenky

Přesně, Drahu, díky za připomenutí: změním si heslo:

Nevzpomínej na první napití, ale na poslední opilost.

To asi dělá to počasí dnes tady, přišla na mě depka, ale už je zas líp. Ono se to tak u mě občas střídá, navíc jsem pořád na nemocenské. Naštěstí těch dobrých myšlenek je mnohem víc. Chce to se zvednout a něco dělat, nerochnit se ve vzpomínkách a nepitvat co kdo jak. Hlavně ty děti, jak jsi mi připomněla... ano, to je ono, je fajn být pro ně opět tou normální mámou. Na druhé straně si uvědomuju, že to nedělám jen pro ně, ikdyž je to s nimi spojené, ale za chvíli budou mít své vlastní životy a co pak - dělám to hlavně pro sebe.

Šantalko, opatruj se holka, je super, že jdeš zase dál.

Držme se své cesty, stojí to za to jít dál
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49048
Re: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora Před 5 rok, 11 měsíce  
Ahojky všem,
Renčo, moc ti rozumím. Se mnou také není taková sranda, když nepiju. Do baru jdu málokdy, večer jsem unavená, z opilosti partnera se mi zvedá žaludek... Dost se drží, přede mnou pije málo kdy. Ale tak občas bych chcipla z těch vyparu.. Uvidíme, co přinese čas. Cítím, jak se mi díky chlastu vzdaluje, ale zatim mě chápe, stojí za mnou. Také mám v hlavě ty parby a super nálady, uvolněn i,.. Ale zatím to vždy prebiji poslední hádky, okna a dva až tři dny úplně na prd.

Šantalko, moc na tebe myslim. Nestihla jsem vše přečíst, ale z toho mála bych asi vše prijmula stylem:"co si nepamatuji, to se nestalo"

Jinak v úterý poprvé na skupinovou terapii. Jsem moc zvědavá a napnuta jak ksandy.
Lenka
Gold Boarder
Příspěvky: 249
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51132
Re: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora Před 5 rok, 7 měsíce  
O suchý únor jsem se letos pokoušel, ale nezvládnul jsem to, vydržel jsem jen 14 dní. To selhání mi ale pomohlo uvědomit si, že jsem víc závislý, než jsem si myslel. Spousta lidí suchý únor zvládá v pohodě já to protě nedal, to byl pro mě podnět k zamyšlení.
Milan Smolík
Expert Boarder
Příspěvky: 122
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51135
Re: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora Před 5 rok, 7 měsíce  
A co z toho vyplnylo za zmeny v zivote?
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51137
Re: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora Před 5 rok, 7 měsíce  
MichalB napsal:
A co z toho vyplnylo za zmeny v zivote?

Začal jsem proti své závislosti víc bojovat a od 21. srpna poctivě abstinuju.
Milan Smolík
Expert Boarder
Příspěvky: 122
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51139
Re: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora Před 5 rok, 7 měsíce  
Bojovat? Me se tedy boj neosvedcil, ale pokdu to funguje, tak jedine dobre
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51142
Re: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora Před 5 rok, 7 měsíce  
Milan Smolík napsal:
"Začal jsem proti své závislosti víc bojovat" a od 21. srpna poctivě abstinuju.
Miňo, odporúčam:

"vymeň program alkoholika (, ktorý máš nastavený v hlave) za program triezvejúceho abstinenta!"

"Boj prenechaj tým, ktorí nedokážu prijať samého-seba = svoju vlastnú podstatu a ani nevedia odovzdať (svoje vlastné) nedostatky ani si odpustiť!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...47484950515253...59
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter