Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...113114115116117118119...190
Dolů
Téma: Společně den po dni :)
*****
#56086
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 10 měsíce  
A ještě bych chtěl napsat jednu věc, ne jako obhajobu, ale realitu 11 let mám diagnostikovanou psych.poruchu, tím chci říct, že pro mne osobně alkohol není jediný problém, dokonce je to u mé diagnozy poměrně časté. Jasně s alkoholem je to ještě horši a vlastně až díky poruše jsem se stal nadužívačem alkoholu následně alkoholikem....takže mmmm chápu, že mnohým zde abstinence přivodí časem vymizení problémů a může žít plnohodnotně, já i bez alkoholu bohužel me, možná to i ten důvod, že selhávám časem. Ale nevzdám to, co mi také zbývá.
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56087
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 10 měsíce  
Michale, to je jasný, že to nevzdáš a že se nenecháš rozhodit.
Pan Richard ovšem patří k rodu význačných znalců a též proroků...
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56088
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 10 měsíce  
Sochař: Michal selhává často. Důvody vždy popíše, ale pak selže opět. To jsou fakta. Proč to nenapsat na rovinu? Já ho neurážím, pouze hodnotím. Chodím sem skoro 10 let tak tu mám obrázek na mnohé diskutující.....
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56089
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 10 měsíce  
Jak rikaji psychiatri. Kazdy neco ma a kdo ne, tak jeste nebyl na vysetreni

Rano jsem potal na ulici chlapa. Vyklopil do sebe na ex placatku (0,2? 0.3?) vodky behem par vterin. Brr.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56090
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 10 měsíce  
Udělalo se vám špatně pro pohledu na něj jak chladná?
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56091
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 10 měsíce  
Pardon....mělo být "chlastá"
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56092
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 10 měsíce  
Ja videla rano, jak v aute do sebe lamou nejaci delnici, asi stavari, vodku. Ridic teda ne.
Jediny co me napadlo, bylo "V tomhle, vedru, chudaci"
Spatne mi nebylo.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56093
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 10 měsíce  
Ne, neudelalo se mi spatne.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56095
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 10 měsíce  
Sochaři díky, nevzdám

Ríšo, to je naprosto v pořádku psát na rovinu, jen tedy, když máš takový přehled poraď , rád si vyslechnu názor/rady, ale každý člověk je jedinečný, každý alkoholik není stejný, někomu se podaří dlouhodobě abstinovat na třetí pokus, někomu na stý...u mě je zásadní, že abstinovat chci, že se mi to mnohdy nedaří, je věc druhá, snad k tomu kýženému dojdu. Třeba budu potřebovat léčbu, protože si sám poradit nedokážu, ale Tvůj příspěvek mne nikde neposune

MichalB, to je pravda, že psychiatr by našel diagnozu asi každému ...

Všem fajn den byť pěkně dusný.
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56096
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 10 měsíce  
To Michal: víte já se tu nerad vyjadřuji, protože mým poznatkům tady většina těch neúspěšných ukňouraných alkomamlasů nevěří, protože vědí, že mám pravdu a té se alkoholik bojí nejvíc. Pravdy. Z té sere až běda.
Většinou se vyjadřuji slušně, protože na hulvátství jsou na světe jiní, ale dnes budu trochu otevřenější. Moje postoje vůči mému alkoholismu převedené k Vám:
1- jste opravdu alkoholik, nebo jste jen občasný ožrala? Na tom se občas vylejt jak prase není nic špatného.
2 - pokud jste alkoholik, cítíte to tak a tvrdíte, že jste rozhodnutý, uvědomte si, že lžete sám sobě, protože občas přijde rozhodnutí se ožrat a vy to původní (proti)rozhodnutí najednou ignorujete. Aktuální rozhodnutí se vylejt je priorita. Čili si uvědomte, že NEJSTE rozhodnutý skončit chlastat ani trochu.
3- pokud chce někdo přestat pít, fetovat, krást (kleptomanie) si musí jasně určit prioritu č.1 - NIKDY UŽ NEBUDU chlastat/fetovat/kurvit se/krást... Tam to začíná a tam to taky končí Michale. Nikdy znamená nikdy. Nikdy nemá alternativu ani ekvivalent. NIKDY JE NIKDY !!!!
Triky- například si představte, že vám nějaký doktůrek řekne, že máte leukémii a zbývá vám cca 20 dnů života. Budete ztrácet poslední vteřiny života chlastáním, nebo si každý den života užijete na 100%? Já to tak beru denně a už 3436 dnů si denně užívám naprosté pohody a přirozené radosti ze života. Nikdy mi nebylo lépe. Dobré je si občas něco přečíst třeba o Indiánech, podívat se na nějaké dokumenty například od Mnislava Zeleného atp. Také jsem opustil lidi, co mne z "kamarádství" chtějí strhnout zpět do hospod a nakecávat mi bludy o jejich prospěšnosti.
Maličko o mě - vyrůstal jsem v extrémně despotickém prostředí, zažíval denně citové vydírání ze všech stran, ponižování, urážení, posměch...atp. Nesnesitelné peklo. Řešil jsem to útěky do lesa a později do hospod... V dětství jsem byl a dnes jsem opět sžitý s přírodou, neklaním se žádným trapným bohům a (nikdy nebudu), nezajímám se absolutně o minulost, protože je to totální ztráta času, ale nezajímám se ani o budoucnost, protože jí oproti minulosti neznám a nemůžu vědět co bude za 5 vteřin, natož za rok. Nyní bije srdce, nyní žiji, nyní jsem živý a přítomnost je tím nejdůležitějším okamžikem mého života. Prosté a jednoduché.
Léčba - chlastal jsem cca 20 let. Taky jsem hulil cigára jak magor. V posledních dnech neskutečného alkoholismu jsem zjistil, že vlastně vůbec nejsem tím kým jsem se narodil, člověkem. Po požití alkoholu jsem byl jak vypatlanec, pak ukňouranec, lítostivý, pak drsný jak zeď, chytrý jak rádio, otravný ne všechny strany atp. Proč bych tím měl být, když nemusím, opáčil jsem? A tak jsem 2 února 2010 vstal ráno z postele zmačkaný, vožralý, rozklepaný a skoro mrtvý a rozhodl se, že to prostě ukončím. A ukončil. Já jsem chtěl, Michale a chci tento stav dál. Je to mé pevné rozhodnutí které nikdy nezměním a pokud ho mé okolí nehodlá respektovat, je to jeho problém, ne můj.
Myslet si o mém strohém popisu můžete vy i kdokoliv tady cokoliv, mě je to v podstatě jedno. Nikdo vám kromě vás samotného beztak nemůžeme pomoci.
Nevýhody- začátky abstinence jsem měl strašné. Nechci znovu popisovat, protože by jste nevěřil. A není to důležité.
Léky/lékaři- z mého úhlu pohledu není třeba ani léků ani lékařů. Za tento názor jsem tu schytal od místních alko-mudrců nejednu vulgární výtku, ale je to můj názor. Čím větší peklo si alkáč díky započetí abstinence prožije, tím více si váží každého dne bez chlastu a tím méně by se do toho stavu alkoholismu chtěl opětovně vrátit.
Tečka.
Přej vám, Michale, mnoho zdaru.
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...113114115116117118119...190
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter