Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...137138139140141142143...190
Dolů
Téma: Společně den po dni :)
*****
#56744
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
Jen strašně rychle, protože odcházím pryč, ale musím říci, že většina těch, co sem píší nejsou ve stádiu alkoholismu, že by umřeli doma v abstacich při odvykání . Ti, co v něm jsou, zde většinou nepíšou , nejsou. Poslední dobou se zde stále jen řeší AD, vůbec nikdo nechápe, že psychiku má v pytli třeba od chlastu, nemusí být psych. nemocný. A nebo už dopredu ví, že to stejně třeba při akci nebo v kempu nevydrží... Tak to fakt je už směšné fnukani. Sorry. Tak já fakt nevím, ale proto byla určena tato slova. A ano, také jsem to nezvládla napoprvé. Ále dnes vím, že moje rozhodnutí nebylo pevné a nebyla jsem o tom přesvědčena. A nevěřila si... O jediné možnosti, celoživotní abstinenci
Agi
Gold Boarder
Příspěvky: 228
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56745
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
Ja sa nesporím o to, kto si akú cestu abstinovania vyberie. To už je na každého rozhodnutí. Aj keď mám na to svoj názor. Ja len nesúhlasím, že odborná pomoc je nejaké kňůraní po doktorech.
Bol som včera na skupinke v nemocnici. 30 ročný chlapík tvrdil, že to zvládne sám, bez pomoci. Pevnou vôľou. Už dnes viem, na základe je slov a svojich skúseností, že sa tam ešte stretneme. Pretože v určitých veciach sme všetci rovnaký. Keď mi chlap povie, že vypije denne 4 pivá a len občas tvrdé a preto je na psychiatrii, tak viem, že klame. O alkohole vie asi len to, že sa pije. A áno, rýpal som do neho a pekne ho to sralo.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56746
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
Agi, ja s tebou súhlasím. Nie raz som tu písal, že nemyslím, že každý kto tu píše musí byť alkoholik. Len to svoje pitie vníma ako problém a chce to riešiť. Ale Richard apriori odmieta lekársku pomoc, bez ohľadu na to v akom stave alkoholik je. Píšu tu aj rodinný príslušníci, závislých a pre nich to môže byť info, že však to nejako prežije.
K depkám. Maximálny súhlas. Veľa ľudí si pletie depresie so zlou náladou.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56747
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
Roztomile batole
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56748
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
Agi, nevim, ja ty lidi neznam, tak nebudu hodnotit, v jake fazi jsou nebo nejsou a zda na to staci sami nebo ne.
Kdy te boli zada, mas take na vyber - zacit cvict sama a nebo si dojit na fyzio, kde ti ukazi cviky a zkontroluji, zda to delas spravne.
Co je se jevi jako lepsi moznost?
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56749
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
Ahojky,alkoholik,který ještě není úplně na dně,to může mozná zvládnout sám. Nezná ty stavy šílenství,které popisuje Krtko a před časem popsal Geno.
Já jsem se rozhodla pro PL,abych unikla psychickému teroru a neutikala se k alkoholu.A viděla jsem jak z těch kdo nedokázali přestat co z nich zůstalo za trosky,přikurtované k posteli,nebo bloudící loutky bez pohledu nebo ukřicené bytosti,nic nechápající.Videla jsem tam delirium, epileptické záchvaty, lidi kteří se klepali tak strašně,že nemohli nic než přivaázání ležet než jim pomohou leky .Videla jsem,jak po 3mesicni léčbě se do týdne vrátili,v horším.stavu než byli přijati.Někteří po propuštění zemřeli neboť to opět nezvládli i když to chtěli. Jsem ráda,že jsem tam 6 týdnů byla a tohle všechno se mi vrylo do paměti.Šla jsem tam měsíc střízlivá ,bez jakýchkoli zdravotních tělesných potíží.
Leč moje psychika se lepší jen pomalu a nebyla zničená jen alkoholem. A nikde není zaručeno,že alkoholik ať se léčí svou silnou vůlí,nebo ten kdo vyhledá pomoc nespadne do toho znovu,třeba i po 10 a více letech.
A kdo nezažil stavy které jsem popsala ať nesoudi jiné ,že požádají o pomoc.Pokora a dík za to ,že se to daří,ne zbytečná pýcha a rozdávání ne-rad.
A deprese mají i lidé kteří nepožívají alkohol,Jsou nevyléčitelně nemocni, nebo prožívají néjaky velký smutek.
Mám se ta to stydět,že jsem si vybrala tuto cestu uzdravení?Nebo se mám cítit jako horší člověk,jelikož jsem vyhledala pomoc?Necítím se tak .Jsem vděčná za svou střízlivost.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56750
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
Ja keď som bol na psychiatri, bol tam chlapík, ktrorý mal Korsakovu chorobu. Rozprával príhody z minulosti, ale nepamätal, že pred 5 minútami pri ňom bola žena. Aj to je následok alkoholu. Mal som tiež to "potešenie" byť na uzatvorenom oddelení psychiatrie. Môj prvý 3-týždňový pobyt som preplakal z toho všetkého, kam som sa to dostal a z tých ľudí. Nevedel som, ku komu sa ozvať. Tí ľudia za to nemohli, ale fakt to bol des. Trvalo nejaký čas, kým som sa tam naučil žiť.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56751
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
Krtko, nikdo do nich alkohol nelil, ne?
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56752
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
Milá Agi,
pokud Ti vadí komentáře o AD apod. nemusíš je přeci číst ... ale uvědom si, že alkoholismus je u některých lidí následkem právě psych.onemocnění, já onemocněl v době, kdy jsem alkoholikem nebyl...a nestačí jen odbourat alkohol a je po problému, buď ráda, že jsi psychicky zdravá a nesuď ostatní, když o tomto nic nevíš ... může to potkat i Tebe a to Ti nepřeji

A souhlasím na 100% s Krtkem a dalšími, lékařská pomoc při tězkých absťácích je nutnost...
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56753
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
V každém z Vás co v poslední době napsali vidím kousek pravdy, ale pýcha opravdu předchází pád a neříká se to jen tak pro nic za nic, jsou to léta zkušeností lidského pokolení. MichalB to popsal zcela přesně.

Jinak druhý Michale, máme to prostě každý jinak, psychické problémy se u někoho objeví již v dětství, u někoho později a tady už může být vliv alkoholu - hejbne každá dávka víc s psychikou.

No já se cítil relativně duševně zdravý snad krom období puberty dlouhá léta, při zpětném pohledu mně začlo harašit ke konci alkoéry a pak ten první rok abstinence, další rok a než jsem se stabilizoval tak jsem ještě podělal co se dalo a celá moje osobnost si prošla výraznější změnou. Tím, že jsem přestal úplně požívat alkohol jsem se z toho hned tak nedostal a nabalily se jiné patálie, se kterýma sem se musel vypořádat.

A ti co míchají jakékoliv léky s alkoholem nebo blbou trávou a různýma pilulema jsou totální magoři, tohle může mít dalekosáhlé důsledky když né hned tak v budoucnu určitě.
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...137138139140141142143...190
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter