Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...23242526272829...190
Dolů
Téma: Společně den po dni :)
*****
#50885
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 8 měsíce  
Psychoterapie určitě bude fajn. Tedy aspoň myslím. Třeba ti pomůže si ujasnit to své JÁ, které chce žít líp. Mám to podobně, jako by se ve mě překřikovaly dvě osobnosti (nebo víc??) - různě některá z nich vítězí. Vím, která je ta "pravá", ale bohužel, někdy ji umlčím nebo co, upozadím a už to fičí...
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Poslední úprava: 13/09/2018 16:23 Provedl: Šantalka.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50886
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 8 měsíce  
Dobre vedena terapie, kdyz se ji clovek otevre (tomu vztahu terapeut x pacient), je k nezaplaceni (kdyz vim, co od ni chci).
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50887
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 8 měsíce  
Uvidime no, ale hodne me odrazuje po nacteni podepsani zavazneho papiru, ze 6 tydny Te nepusti dobrovolne...tak to je duvera/lecba/terapie nebo vezeni?!
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50888
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 8 měsíce  
Michal, ja som si vždy po kvartálnom záťahu hovoril že panebože toto je strašné, už nikdy, teraz už chápem o čo ide a ako na to. A hovno, spravil som to znovu, a potom ešte raz, a vždy som mal potom pár mesiacov pocit že už to mám zmáknuté.

A zmena napokon prišla, ale prečo presne... ja neviem. Dva a pol roka je pekných a chcem pokračovať, ale kto vie ako to bude ďalej, nemôžem a nebudem sľubovať. Možno pomohlo presťahovanie, určite pomáhajú návštevy klubu korheľov , ale na niečo extra konkrétne ukázať neviem.

A otázky zmyslu života a čo mám vlastne robiť, aké je hlúpe chodiť deň za dňom do roboty a načo to vlastne všetko mám stále a chvíľami som z toho nesvoj, ale piť sa mi nechce, to je super. Nie je asi dobré spomínať čo bolo na chľaste dobré a nebudem sa v tom bahniť, ale je fakt že sa mi páčilo na chvíľku všetko vypnúť, celý vesmír, aj seba. Ale už stačilo.
Nespoznaný
Expert Boarder
Příspěvky: 136
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50889
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 8 měsíce  
Nespoznany,
ahoj no hodne lidi psalo at uz s alkoholem/cigaretami ci jinou zavislosti, ze se xy krat snazilo zkouselo a nic a na sty pokus to vyslo Pral bych si to taky Si jen tak proplouvat zivotem a byt stastny a uzivat si dny bez tady te obcasne horske drahy na ktere jedu....asi neprisel muj cas, mozna jsem nedozral jak bych mel, mozna mozna mozna....kdybych ten klic k uspechu mel vyuziju ho hned ale mam jich na svazku asi tisic a zatim jsem nenasel ten spravny to neznamena, ze to vzdam a budu hledat dal-co mi take zbyva....nic nez trpelivost a Tobe gratuluji, ze jsi si tu cestu nasel a preji at uz nema zadnou odbocku
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50890
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 8 měsíce  
...Si jen tak proplouvat zivotem a byt stastny...

Michale, to sa načakáš. Život v abstinencii je tiež plný problémov.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50891
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 8 měsíce  
Michal napísal si:"Pokud abstinovani znamena prohrat s alkoholem nebude mi delat problem to priznat.."(strana 1)

Ale to nejde len tak, priznať si, že to napíšeš alebo povieš. To slovo "priznať si", zmieriť sa s tým, že alkohol je silnejší, musíš doslova prežiť vo svojom vnútri. To musí prejsť celým tvojim telom, tvojou mysľou, tvojou dušou. Musíš sa s tými slovami úplne stotožniť. Je to ako viera, náboženstvo(lepšie prirovnanie mi nenapadlo ).
Ťažko sa to vysvetľuje, ako sa to stane. Ty si momentálne v stave, že chceš aj abstinovať, aj piť. Oboje ti prináša určitý pôžitok. V tomto ti veľmi nepomôže ani rok terapií s psychológmi. Musíš si vybrať jedno z toho, aby si sa netrápil. Keď sa rozhodneš popíjať, zbavíš sa výčitiek a depiek zo zlyhania, pretože ťa to už nebude trápiť. Aký to bude mať koniec asi vieš. Ak sa rozhodneš abstinovať, máš šancu spraviť niečo so svojim životom, dať mu nejaký nový impulz.
V mnohom máme niečo spoločné. Prílišným premýšľaním nad životom si ho len komplikuješ. Absolútne šťastie v živote neexistuje. Treba robiť aj komropmisy v živote. Nájdi si priateľku, založ rodinu a ŽI. Nekompikuj si život rozmýšľaním nad márnosťou chrústa.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50892
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 8 měsíce  
Krtku,
kamarade to ano a verim, ze ma clovek spoustu problemu i v abstinenci. Ale kdyz vzpomenu predvcerejsi den a napr.dnesni tak prece jen se ty problemy lepe resi v abstinenci, ne kdyz jsem stal s kocovinou u okna, krvave oci, nevolnost a temer nemohoucnost vyjit ven a dival jsem se na lidi, jak nekdo jede na kole, jak jde nekdo s detmi, jak sviti slunicko a clovek ma tolik moznosti co delat a ja si kvuli jednomu veceru v opojeni alkoholu uz narysoval nasledujici den o samote a trapeni.... zni to tak jednodusse presto selhavam... a ano overthinking a neustale premitani veci a myslenek, minulosti, pritomnosti i to co prijde je muj velky problem a soucast mne.... ty terapie, kde mam jit mne maji naucit prave i praci s temito myslenkami, urcenim priorit, zivotni cesty...za 6 tydnu nevyjdu jako novy clovek, ale mozna jako clovek obohaceny o informace jakou cestou se vydat a jak nalozit s tim co mi bylo dano do vinku ono neco to do sebe ma-kdo muze jen tak na mesic a pul utect z reality, prace, domacnosti a rozjimat a analyzovat svou mysl a dusi-ja ne a myslim, ze temer nikdo, kdo nevyhral sportku tak opravdu uvazuji zda to nezkusim-maximalne neco ziskam nic ztratit temer nemohu muj doktor mne zna dlouho, vi ze nejsem zly clovek, vi ze v mem pripade nejaka medikace ( kterou jak jsem jiz psal nemam v lasce) mi nepomuze....musim se trosku najit a udelat zadadni rozhodnuti o kterych treba pises to se dozvim casem....no zivot je tezky pamatuji si na zakladni skolu i stredni, jak chtel kazdy rychle dospe a byt svobody to jsme jeste nevedeli co nas vse v zivote ceka vratil bych ty bezstarostne roky a doufam ze jeste prijdou a kdyz starosti, tak ze je budu resit s cistou mysli v plnem vedomi a ne vzpominat jak jsem dosel domu nebo pri prvnim problemu utikat do prvni hospody a namacet cumak do peny snad....
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50893
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 8 měsíce  
Budeš to mať ťažké, kým nájdeš pokoj v duši. Zo mňa sa napríklad v práci smejú, že všetko podľa nich zbytočne komplikujem. Tak som im vysvetlil, že to je môj problém nie ich. Že iný už nebudem. A ak sa im nepáči, môžem sa zbaliť a ísť.Vždy budem tvrdiť, že vyššie IKVE len komplikuje život. Mama mi doma vraví, že som si prekomplikoval život. Tak dlho som hľadal tú pravú, až som zostal na ocot. Zakázal som si už zamilovať sa preventívne, pre istotu. Keď sa zamilujem, som jak puberťacky magor Ja som sa už so svojou povahou komplikovanou nejako zmieril na staré kolená. A aj to mi pomohlo v abstinovaní.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 13/09/2018 23:10 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50894
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 8 měsíce  
Tak mas pravdu kdyz pises, jako kdybych v tom videl i sebe no jsme jaci jsme a taky si nekdy rikam, jestli by nebylo lepsi byt blby jak tago a nic neresit
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...23242526272829...190
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter