Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...63
Dolů
Téma: Tak, jdeme na to...
*
#63178
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 4 měsíce  
Danielo, po Silvestru lip nebude a nevěřím,ze přestaneš ????‍♀️Můžou potom nastat i jiné nedej bože smutné situace a nebo ty příjemné spojené s oslavou a tvá reakce bude na pivicko jaká? dam si? A nebo pivicko papá - aspoň nebudu mít druhy den kocovinou a zvládnu víc věci…
A tvůj pritel vypije kolik piv?
Pokud uvidí v tobě tu sílu,ze si nedáš - třeba ti porozumí a začne to s tebou resit. Když bude chtít pivo ať si zajde s kamarádem na chlazené tocene ????‍♀️
Zdravi je jen jedno a hlavně to neodnesou pouze játra,ale i jiné orgány … nemluvě o psychice.

Ozralok,výborný postoj a věřím, ze víno by bylo těžší ????Ale tu kamarádku - démona porazime,ať si jde tam dolu sama ????????
Petra
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 18/12/2021 18:50 Provedl: Bojovat a říkat NE!.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63179
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 4 měsíce  
Petra napsal:
Danielo, po Silvestru lip nebude a nevěřím,ze přestaneš ????‍♀️Můžou potom nastat i jiné nedej bože smutné situace a nebo ty příjemné spojené s oslavou a tvá reakce bude na pivicko jaká? dam si? A nebo pivicko papá - aspoň nebudu mít druhy den kocovinou a zvládnu víc věci…
A tvůj pritel vypije kolik piv?
Pokud uvidí v tobě tu sílu,ze si nedáš - třeba ti porozumí a začne to s tebou resit. Když bude chtít pivo ať si zajde s kamarádem na chlazené tocene ????‍♀️
Zdravi je jen jedno a hlavně to neodnesou pouze játra,ale i jiné orgány … nemluvě o psychice.

Ozralok,výborný postoj a věřím, ze víno by bylo těžší ????Ale tu kamarádku - démona porazime,ať si jde tam dolu sama ????????


Petro, jasně že porazíme! Je super, že se nás tu sešlo tolik abstinentů-začátečníků.

A s tou psychikou máš naprostou pravdu, já hodně zapíjela úzkosti, samozřejmě to vedlo k ještě horším stavům, ty jsem se opět snažila zapít... začarovanej kruh.
Ožralok
Junior Boarder
Příspěvky: 21
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63180
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 4 měsíce  
Ožralok, přesně tak to mám také, ty úzkosti, strach, starosti všedního dne i zodpovědná práce. Po pivu se uleví. Jenže ze dvou je jich šest, cesta do pekla. Vím to, ale jak píšeš, je to začarovaný kruh. Před třemi lety jsem s tím na pár měsíců sekla, prostě jsem si řekla, jo holka seš s tím nemocná, přiznala jsem si to a víc to neřešila. Večer dva birelly, čtyři cíga a film. A bylo mi skvěle!! Jenže teď už je ve mně té temnoty moc, nevím, bojím se, že už to tak snadné nebude
Lajka
Junior Boarder
Příspěvky: 39
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63181
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 4 měsíce  
Danielo, u mě se to třeba zhoršilo jak jsem začala s těma antidepresivama plus pivo. Pocení rukou, nervozita. Normálně jsem celý den nekouřila, až večer ten rituál s pivem. Teď si zapálím jen se vzbudím. A v průběhu dne přijde to těšení i na pivo. Nevím, zda prášky nějak umocnily závislosti, ale jeví se to tak. Takže je to pro mě teď ještě těžší. Jak jsem psala, prášky jsem vysadila, ale bažení především po cigaretě trvá snad celý den.

Dančo, upřímně, ne přijít domů a hned načnout pivoně normální není. Tím Tě nijak nehaním, bože, jsem na to úplně stejně. Jen říkám, že by to tak asi být nemělo. Já to dlouho držela jen večer, no jo, jenže pak jsem přijela z práce normálně ve čtyři a říkám si tak co teď? Film, nebaví mě, knížka, nesoustředím se, tak na chvíli uteču a to pivo si dám taky.

Čeho se bojím ohledně abstinenčních příznaků? Snad všeho, co jsem si o tom přečetla. Hlavně samozřejmě deliria, jo nelijeme flašku vodky, ale já třeba jsem hrozně citlivý člověk, takže bych i věřila, že na mně se i to pivo podepsalo. Pokud by pocení mělo být to jediné, pak ok. Ale. Mám strach zkrátka. A čím větší ten strach je, tím víc chce člověk utéct, ulevit si.

Ještě poznámka ohledně partnera co pije. Můj přítel je také pivař, tak to celé začalo, tak se mi chlast dostal do bytu. Ne, on problém nemá, prostě mu to chutná, ale když to nejde, tak prostě nepije. Ale normální stav je večer do hospody a čtyři, pět. Jenže on to dává, já ne. Nežijeme spolu, takže přes týden jsem na vše sama a když jsem u něj, místo pomoci jen další nástrahy.

Jinak holky, všem moc děkuji za tohle vlákno!!!
Lajka
Junior Boarder
Příspěvky: 39
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63182
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 4 měsíce  
A Danielo odkud jsem? Plzeň, domov toho mého Gambrinus démona.
Lajka
Junior Boarder
Příspěvky: 39
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63183
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 4 měsíce  
Danielo, ještě k tomu strachu o játra. To mám také. Jinak denně problémy se žaludkem, pálení žáhy. Ale strach největší mám o to, co to dělá v mojí hlavě. Bojím se někdy, že se zblázním. A jsem zase u toho, čím víc se bojím...tím víc si chci ulevit.

Pamatuji si, jak mi kamarád kdysi říkal, že i ta dvě piva mohou být problém, hlavně doma. Ale já ne, já byla chytřejší. Ze dvou na petku a teď už kupuju rovnou balení šesti. Nenávidím se za to.

Ale všem moc děkuji za příspěvky, přijde mi, že sem mohu napsat cokoliv, že tady jsou stejní lidé, jako já.
Lajka
Junior Boarder
Příspěvky: 39
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63184
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 4 měsíce  
No já se rozjela Ale strašně mi pomáhá to napsat to, říct to někomu. Celé roky to jen tutlám před sebou i ostatními.

Viděly jste film Úsměvy smutných mužů? V době, kdy jsem jej viděla já, jsem ještě netušila, nebo si spíš nepřiznávala, že jsem na tom podobně.

A z čeho mám největší strach, když píšu, že se bojím, co to dělá v mojí hlavě? Toho jak ten jeden (viděla jsem to už dávno) abstinoval, pohoda, pohoda a pak absťák a nalil do sebe nevím, benzín snad a zemřel. Toho se bojím, že to nikdy neskončí, ten boj.
Lajka
Junior Boarder
Příspěvky: 39
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63185
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 4 měsíce  
Ožralok: Já pořád moc nevím, jak to oznámit lidem v okolí. Přece jen mě v podstatě každej znal se skleničkou vína v ruce... Nějak si nedokážu představit, že jim říkám, že jsem alkoholička.


Týna: Vůbec nevím, jak to budu vysvětlovat rodině, přátelům. Ne že by tušili, že mám problém, ale zároveň věděli, že si s nima vždy ráda dám. Vůbec nevím, jak to podat..podle mě si budou myslet, že to přeháním, nebudou mi můj problém věřit..

Dievčatá. Prečo cítite potrebu niekomu niečo vysvetľovať? Ožralok, prečo by si mala niekomu hovoriť, že si alkoholička? Čo je komu do toho? Podobne Týna, že vysvetľovať niečo rodine, priateľom. Nemusíte nikomu nič vysvetľovať, zdôvodňovať.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63186
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 4 měsíce  
Lajka:Strach co bude, abstinenční příznaky, bažení, návyky...

Čo ak sa bojíš niečoho, čo vôbec nebude? Čo ak sa bojíš zbytočne? Vyskúšaj, dozvieš sa.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63187
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 4 měsíce  
Ozralok přesně já zapijim úzkosti a paniku a asi nespokojenost s manželem...nemám své problémy s kým řešit a topím se v nich sama s lahví...
Daniela
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...63
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter