Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Kamarád má ženu alkoholicku - poradíte?
#63346
Kamarád má ženu alkoholicku - poradíte? Před 2 rok, 3 měsíce  
Zdravím, sháním řadu pro blízkého přítele, který už neví opravdu, co má dělat. Manželka je alkoholička, před čtrnácti dny ji vyhodili z práce na hodinu, už podruhé, v létě přišla o papíry... Mají čtyři děti. Celé by to bylo na dlouho... Když se máma opije je na ně zlá, i jim říká, že pije, protože se špatně učí, neposlouchají, protože jí táta vlezl do mobilu a zničil ji život (před skoro dvěma lety přišel na její vztah s někým jiným)...na svého manžela je zlá, hnusná, sprostá, vyčítá mu snad i nos mezi očima. Někdy je tak vyřízenej, že musí odejít, protože se bojí, že už by jí snad opravdu ublížil. ???? Děti často všechno slyší. Někdy se ptají, proč je máma tak zlá a proč si nevzal hodnější maminku. K psychologovi žena nechce, ani do žádné skupiny, za všechno můžou lidí kolem. Nejlepší by bylo, kdyby nastoupila léčení, možná by na to i přistoupila, ale kamarád neví, jak by to dělal... Čtyři děti, jezdí na tři různé školy, nejmladším dvojčatům je osm...a on pracuje na dvanáctihodinové směny... Někdo nějaké nápady? Za případné rady děkuji.
Blanka
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63347
Re: Kamarád má ženu alkoholicku - poradíte? Před 2 rok, 3 měsíce  
Omlouvám se za špatnou kategorii, všimla jsem si až pozdě a už nevím, jak ji upravit... ????
Blanka
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63348
Re: Kamarád má ženu alkoholicku - poradíte? Před 2 rok, 3 měsíce  
Ahoj Blanka, som jedna z alkoholičiek čo píše na iné vlákno dúfam že nevadí ak ti odpíšem ja...dúfam že ti niekto poradí niečo konštruktívne ale ja si myslím že môzem hovoriť za všetkých ak napíšem že pokiaľ tá žena si sama neuvedomí že má problém s alkoholom, nikto s tým nič neurobí....
Ani sa nečudujem že ju má jej muž možno chuť preplieskať a možno si ani nič iné nezaslúži ale násilie nič nevyrieši....je mi ľúto hlavne tých detí, ale ona musí chcieť sama, ani nie kvoli deťom ani kvoli manželovi ale kvóli sebe v prvom rade a až potom kvoli nim....ťažko sa radí keď sú v tom aj deti....možno keby jej manžel dal ultimátum že jej zobere deti a vyhodí ju z domu ale asi ani to by nepomohlo keďže ona sama si nemyslí že má problém....každopádne ma to veľmi mrzí Blanka...
Meggie
Gold Boarder
Příspěvky: 255
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 02/01/2022 11:37 Provedl: Meggie.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63349
Re: Kamarád má ženu alkoholicku - poradíte? Před 2 rok, 3 měsíce  
Ešte ma napadlo, ak by na to liečenie nastúpila nemohli by manželovi pomôcť starí rodičia s deťmi?Alebo ty?(nevadí že ti tykám)?
Meggie
Gold Boarder
Příspěvky: 255
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63351
Re: Kamarád má ženu alkoholicku - poradíte? Před 2 rok, 3 měsíce  
Tykání mi nevadí. Bohužel rodiče nepomohou, už jim je kolem osmdesáti, já nemohu, nebydlíme blízko a navíc mám brzy termín :-D Ale ubíjí mě, když mi celý nešťastný volá a neví, co dál... A já mu neumím nějak konstruktivně poradit.
Blanka
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63355
Re: Kamarád má ženu alkoholicku - poradíte? Před 2 rok, 3 měsíce  
Aha tak to je škoda, že už rodičia nevládzu, iné ma fakt nenapadá....asi musí fakt padnúť na dno aby si niečo uvedomila....ale ťahá zo sebou aj deti a to je zlé....najlepšie by bolo keby ti odpísal niečo nejaký chlap čo niečo podobné zažil a môže skúsiť poradiť on....
Alebo nech manžel zájde niekam na AA a tam sa spýta, prípadne by tam mohol pochopiť alko rozmýšlanie svojej manželky a možno by pochopil prečo sa ona cíti že za všetko môžu ostatní a ona za nič a možno by sa vedel rozhodnúť ako má ďalej konať....
Ja som ťa len chcela trošku podporiť ak by náhodou dlho trvalo kým niekto odpíše na túto temu ale ja verím že sa niekto nájde, tak sa drž a snáď bude lepšie....
Inak ten manžel vie že si sem písala?Asi nie čo?Nech skúsi aj on napísať do niektorého vlákna ak bude chcieť....možno nájde nejakú radu
Meggie
Gold Boarder
Příspěvky: 255
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63365
Re: Kamarád má ženu alkoholicku - poradíte? Před 2 rok, 3 měsíce  
Blanka, kamarad si zde muze procist par zivotnich pribehu.
Pil jsem x let a za me muzu rici, ze nejlepsi by bylo, kdyby sla manzelka pit do jineho bydliste a nebo se kamarad odstehoval a podal zadost o rozvod (at nenese pravni nasledky konani manzelky a jeste byl dal predbezne opatreni, i na deti).
Bud to manzelce pomuze, sebere se a zacne se sebou neco delat a nebo ne a zdravotne, psychicky i socialne bude na dne.
Nema to jine reseni, stejne je manzelka, co se tyce financi a pece o deti nepouzitelna a neschopna - nejspise.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter