Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...678910111213
Dolů
Téma: Potřebuju pomoc?
#28962
Re: Potřebuju pomoc? Před 8 rok, 11 měsíce  
Báro, nevím, proč nemůžeš do léčebny, ale kdybys měla jinou nemoc, šla by jsi do nemocnice?Alkoholismus je nemoc, pro ty, co ho nedokáží zvládnout,je nutná léčebna.3-6 měsíců.Sama pití nezvládáš, není ostuda požádat o pomoc odborníky.Kolem léčeben existují "zaručené" fámy, lži, spousta lidí se bojí tam nastoupit, také se stydí. Co je lepší-obětovat 3 měsíce v léčebně, začít žít obyčejný hezký život x let, nebo přežívat s alkoholem, pomalu umírat, ničit sebe, své blízké?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28964
Re: Potřebuju pomoc? Před 8 rok, 11 měsíce  
Zdravím všechny. Tak prvně vysvětlení, proč byly některé adresy zablokovány. My dokážeme zjistit, pokud se někdo z jednoho počítače přihlašuje pod různými jmény. To byl hlavní důvod zablokování některých jedinců. Znovu všem doporučuji - zaregistrujte se. Klidně pod nějakým smyšleným jménem, ale tak nikdo nemůže psát pod vaší identitou. je opravdu časově náročné rozplétat sítě těchto ubohých pomatenců (omlouvám se, ale jinak je nazvat nemůžu). No a to byl třeba případ Anny, Jane a několika dalších, pod jejichž jmény se přihlašovala jiná osoba. Co se týče Renaty, myslím si že některé její příspěvky byli zajímavé a výstižné, ale pokud se tu nebude dodržovat tolerance a slušnost vůči ostatním, můžeme to rovnou zabalit. Teď ještě k Líbě. Jen aby nevznikaly nějaké konspirace . Líbu znám pouze z těchto stránek, nikdy jsme se osobně nesetkali a nemám důvod nějak jí nadržovat. Ani mě, nepřipadá úplně ideální každého hned posílat na AA(po několikáté zde uvádím, že jsem na AA nikdy nebyl a po přečtení prvních pár bodů programu se tam ani nechystám), ale znovu podotýkám, že jí AA podle všeho pomáhají k dlouholeté abstinenci a proto je doporučuje. Pravda, to co pomůže jednomu, vůbec nemusí pomoci druhému. No a to je právě to, o co tady a na každé skupinové terapii jde. Vyslechnout si co nejvíc názorů a vytáhnout si z toho to nejlepší pro mě. Tak že pokud někomu Líba odpoví - "zajdi určitě na AA" a pod tím se objeví doporučení třeba PetraCH(doufám že se nebude zlobit) - "na AA nechoď, je to k ničemu", tak jsou to dvě rady od dvou lidí a je na tom komu radí, co si vybere. Líba se může zlobit na Petra a naopak, ale je to jejich názor a další jejich diskuse o tom kdo má pravdu už sem podle mého nepatří. To si vyřizujte soukromě prosím, protože to je to, co tady tuto diskusi ničí a je to škoda. Kromě zdraví a času netoužím po ničem co bych si nemohl koupit a tak se omlouvám, že se tady zdržuji tak málo. Času nemám bohužel tolik, kolik bych chtěl .Budu se snažit, ale věřte mi, že si poslední dobou raději sednu k vodě na ryby, než se prodírat tím tady. Tak snad bude lépe...
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28965
Re: Potřebuju pomoc? Před 8 rok, 11 měsíce  
Karle s tím souhlasím,důležitá je tolerance k jiným názorům a taky si myslím,že každému vyhovuje jiný druh léčby,je to individuální.
Jitka Nová
Junior Boarder
Příspěvky: 24
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28966
Re: Potřebuju pomoc? Před 8 rok, 11 měsíce  
Také souhlasím.Mně AA pomohli, znám hodně lidí, kterým také, píši o tom , co znám.Léčebny, detox,Al-Anon, režim v léčebnách, dobré lékaře na alkoholismus, také znám.Nemohu lhát, vymýšlet si, doporučovat něco neznámé.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28970
Re: Potřebuju pomoc? Před 8 rok, 11 měsíce  
Karle, diky za objasnenie. Je skoda, ze renata bola zablokovana, dala sa uniest tym sporom s Libou, ale inak casto aj dobre a ochotne poradila.

nepochopila som este preco nebola zablokovana Jane, ktora pisala o dost vulgarnejsie nez Renata. Pokial to ona nebola, tak prebrala nick po tej vulgarnej Jane a vydavala sa za nu, co sa mi tiez v poriadku nezda.

Co sa tyka tolerancie suhlasim. Liba, ty si napisala, ze tiez suhlasis, tak sa podla toho aj spravaj prosim. Nikto ta predsa nenuti klamat, ale pochop uz to, ze to co pomohlo tebe, nemusi kazdemu.
Ako priklad uvediem toho pana E386, co pisal predvcerom. Spytal sa na nazory na AA a taktiez aj na ine mozne formy liecby. Na zaklade precitanych nazorov sa rozhodol, ze do AA nepojde. A ty si mu napisala, ze ak tam nepojde, tak je ovca. Takze z toho vyplynulo, ze kazdy kto odmietne AA, alebo tvoju radu, tak je ovca.
Ja chpaem, ze tebe pomohli, ale napr. len preto, ze ja som prestala pit sama, tak to tu predsa nebudem radit kazdemu a uz rozhodne si nedovolim potom niekoho kritizovat za to, ak mi napise, ze sa rozhodol skusit to inak ako ja. Poprajem mu stastie a hotovo.A neznamena to, ze klamem, ale ze chapem, ze kazdy je iny a ze kazdy ma pravo na svoj vlastny nazor a rozhodnutie.
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28971
Re: Potřebuju pomoc? Před 8 rok, 11 měsíce  
Kiro, už začínáš být opravdu otravná. Přestaň na nás útočit a venuj se raději nějaké bohulibe činnosti
Jane

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28972
Re: Potřebuju pomoc? Před 8 rok, 11 měsíce  
Někdy méně je skutečně více, umění nechat to být je dar, který nemá každý.
dejna
Junior Boarder
Příspěvky: 34
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28974
Re: Potřebuju pomoc? Před 8 rok, 11 měsíce  
Ja uz fakt nechapem. kde tam bol utok? Ved to bolo pisane uplne v mieri. Ale ok, uz to necham.
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28975
Re: Potřebuju pomoc? Před 8 rok, 11 měsíce  
Kiro,jsem ráda,že přispíváš,už jsem měla obavy ,žes to vzdala.Byla by to škoda,máš toho opravdu dost,co poradit.
Aneta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28976
Re: Potřebuju pomoc? Před 8 rok, 11 měsíce  
Aneto, dakujem a neboj, nevzdam to Chcem tomuto foru vratit to, co dalo mne a budem daufat, ze niektorym ludom dokazem pomoct.
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...678910111213
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter