Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...13
Dolů
Téma: Potřebuju pomoc?
#6860
Re: Potřebuju pomoc? Před 12 rok, 7 měsíce  
Ahoj paramanu, já jsem taky z Prahy, klidně bych se s tebou sešla, ale pokud by tě spíš zajímalo, jak to chodí v léčebně a tak, nemůžu sloužit..
Katka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6869
Re: Potřebuju pomoc? Před 12 rok, 7 měsíce  
Ahoj Kaci,diky za prani vseho dobreho s pitim-ikdyz si myslim,ze to opravdu neni tak spatne-vsak uz jsme porovnavaly sve zivotni pribehy.Ja mam hlavne neskutecne stesti v tom,ze muj organismus odmital veskere drogy-par jsem jich zkusila take a alkohol,pokud jsem to jen 1 den prehnala,tak jsm se nemohla podivat na sklenicku mininmalne dalsi tyden.Nevim co jsi myslela tim,ze muj pribeh je take sila-vzdyt jsem na sebe zatim pomalu jeste nic nepraskla-treba to,ze me podnapilou znasilnili nebo ze jsem neprisla 1.den do prace,kdyz me zrovna povysili nebo kopla do volantu,kdyz jsem jeli po 5ti proudove silnici v aute a udelali asi ctvery hodiny koloem dokola nebo jak jsem pocurala postel,protoze jsem mela fakticky dost=tohle vse se sice stalo pred vice jak 10ti lety,ale ja si nemyslim,ze s pitim se to muze casem nejak lepsit,naopak.A tak necekam na dalsi trapas ci zivot ohrozujici situaci-kaslu na to....Pisni ,jak ti to jde,drzim palce,pa,Marky
Marketa
Senior Boarder
Příspěvky: 46
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6870
Re: Potřebuju pomoc? Před 12 rok, 7 měsíce  
Nevím Katko, jestli chceš právě nyní přestat pít.S drogama jsi asi přestala proto, že jsi přešla na alkohol, takže jsi vlastně nepřestala , žádná abstinence, AA Ti nic neříkají, zaráží mě to, udivuje, Tvá věc.Vím jedno, sama nic nezvládneš, není to jen o pevné vůli, chce to léčení, AA jsou nejjednodušší, právě i pro takové lidi, jako jsi Ty, pomohli spousta lidem, ti nemuseli ani do léčebny.Trochu si protiřečíš, nechceš obětovat 3 měsíce v léčebně, roky svého mladého života přežíváš, nežiješ , díky drogám, alkoholu.S někým, kdo má problém taky , se scházet, není dobrý nápad, jedna druhou stáhnete!!!!!Nelži sama sobě, ubližuješ si.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6880
Re: Potřebuju pomoc? Před 12 rok, 7 měsíce  
Ahoj Líbo, možná máš pravdu, že to sama nezvládnu, mít ji ale taky nemusíš. Nech mě vyzkoušet si to, třeba si nabiju tlamu a přiznám si, že to sama nedokážu, ale potřebuju to poznat sama. Všichni lidé nejsou stejní, na všechny nefunguje stejná metoda, to že tobě a spoustě dalších lidí AA pomohli neznamená, že je to spása pro všechny. Mně AA opravdu nevyhovují, vadí mi tam ten duchovní přístup. Vždy mě tímhle vytáčelo křesťanství - člověk má nějaký problém, pomodlí se, odevzdá se do rukou Bohu a čeká, až mu všechno spadne do klína. AA fungují podobně, člověk si musí přiznat, že je vlastně nula, že nedokáže přestat sám, odevzdá svou vůli a život nějaké vyšší moci a čeká, že ta to za něj vyřeší. Já se s touhle myšlenkou nejsem ochotná ztotožnit. Pokud zjistím, že jen moje silná vůle k nepití nestačí, vyhledám nějakou pomoc, ale AA to nebudou, protože si svůj život chci řídit sama.
Katka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6882
Re: Potřebuju pomoc? Před 12 rok, 7 měsíce  
Katko, přečti si co jsem teď psala Petrale. Je přesně to samé, nekonečná víra v to, že to zvládnu sama. A zase pád a to pořád dokola. Já jsem nakonec zvolila léčebnu, kde léčna funkuje tak jak jsem popsala a mě to určitě pomohlo. Není to záruka pro všechny, jen pro ty kteří tu formu pomoci přijmou a začnou na sobě pracovat. Chvíli mě to trvalo, ale pak jsem to přijala. Důležité pro mě bylo, že mi tam nikdo nic neporoučel, neříkal jak se mám nebo nemám chovat, jen to byla taková pomocná ruka. A záleží na každém jestli ji přijme. Když jsem odcházela, tak mě jedna terapeutka řekla, "na Vás bylo vidět, že od začátku moc a postivě chcete".
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6883
Re: Potřebuju pomoc? Před 12 rok, 7 měsíce  
Ahoj lidičky!Mě křestanství samo také nepomohlo,ale ten díky Němu to vzniklo.Bůh neni automat,kteremu vysypeš sve problemy a on je yvresi,ne to ti nekdo neco nakukal...On pomáhá tem kdo o to stojí a já jsem jedna z tech co o to stojí.Spousta křestanu ma problemy s alkoholem a tají to,stydí se za to..
nejsou to dokonalí lide,naopak,vetsinou trosky a lide z nejvetsiho bahna..neposlouchám nafintěné kněze v televizi a nabíleného papeže který neví nic o problémech lidí,to rozhodně není křestanství.

Mě víra drží nad hladinou alkoholu..vím,že mužu upadnout,ale zas se zvednu...
my vsichni tady prahneme ,máme žízen,žízen po životě,že? myslim,že se tak jmenuje nejaka knížka ,asi od Irvinga Stonea.četla jsem jeden článek o indiánovi ,je to v angličtině,pokusim se to prelozit a dát to sem -stručný překlad
byl desnej alkoholik...........pak se stal zázrak ,nepije vubec.. jdete za hranici svých možností,za hranice svých sil..kde končí naše síly..tam začíná víra..ten krok je těžkej,ale nejsme v tom sami-y krasny den!!!!!!
Annyka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6884
Re: Potřebuju pomoc? Před 12 rok, 7 měsíce  
Katka moc z AA nepochopila, hned skončila.Její věc, jenže, až si tu hubu doopravdy rozbije, možná už nedokáže nic.To je ten zádrhel, vůbec nic jí nechci rozmlouvat, ví-neví, co chce.Až bude na dně, naučí se tak bleskově modlit, volat o pomoc, ale nevím, jak to dopadne.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6885
Re: Potřebuju pomoc? Před 12 rok, 7 měsíce  
Já myslím, že se to tady a určitě i v mém případě to tak bylo, že člověk může udělat spoustu průšvihů, kvůli alkoholu, ocitnout se na záchytce, přestane s ním komunikovat rodina atd. a on stále ještě čeká na to své dno. To hledání dna a nepřiznání si svého obrovského problému s alkoholem se tady odehrává téměř denně.
Katka tím právě prochází. Třeba ještě není připravená něco začít dělat. Ale to, že ji nevyhovují AA neznamená, že je ztracená. Jak psala, někomu tento způsob vyhovuje, někomu ne.
Já jsem se naučila mít víru především sama v sebe, přiznání si svých chyb, na druhou stranu dokázat si uvědomit co umím, co mi jde, ale především v to, že má kolem sebe lidi, kteří mi pomohou, pokud jim to dovolím a naopak jim pomohu i já.
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6887
Re: Potřebuju pomoc? Před 12 rok, 7 měsíce  
Katko, jestli chceš, ozvi se mi na mejl: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Jinak AA mě neoslovila ne vůči svému křesťanskému základu, věřím v Boha, svým způsobem, studuju teologii, racionálně si vše dokážu vysvětlit, ale můj vztah k Bohu je asi stejný jako můj vztah k lidem, bojím se, nedokážu se otevřít, nerozumím jim... Proč by bylo špatné se sejít s někým, kdo je na tom podobně? Nikoho nikam stahovat nechci! Právě naopak!
paramanu

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6889
Re: Potřebuju pomoc? Před 12 rok, 7 měsíce  
Vím, že to myslíte dívky dobře, věříte, že si pomůžete navzájem, jenže je to velice zrádné, obě jste na tom stejně, kéž by aspoň jedna z Vás byla střízlivá delší dobu.Přeji Vám výdrž.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...13
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter