Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...13
Dolů
Téma: Potřebuju pomoc?
#6955
Re: Potřebuju pomoc? Před 12 rok, 6 měsíce  
Katko, já jistě nevnucuji svou pravdu!!Určitě ne, jen své zkušenosti, snažím se Vám tu cestu ke střízlivosti ulehčit.Věř, že je to tutově ověřený chytřejšíma, lepšíma , než jsem já, a je to ta nejlehčí cesta.Nikdy bych nechtěla vnucovat něco, čemu nevěřím, nemám vyzkoušený.Každý z Vás je dospělý, svéprávný, může si vybrat, jít svou cestou, ale nikdo ještě nikdy alkoholismus nezvládl bez pomoci jiných, zkušenějších, a kdo nejvíc rozumí alkoholikovi, zase jen alkoholik.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6957
Re: Potřebuju pomoc? Před 12 rok, 6 měsíce  
Máš naprostou pravdu, Libo. Sám to člověk není schopen zvládnout. Já jsem sice nebyla na žádných AA či v léčebně, ale bez pomoci celé své rodiny bych to sama nezvládla. Co se týče té Vyšší Moci, myslím, že jsou lidé, kteří jsou schopni ji vnímat, a pak ti, kteří ji schopni vnímat nejsou. Proto ti, co tu schopnost ji vnímat nemají, nikdy nepochopí, o co jde.
Magda

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6964
Re: Potřebuju pomoc? Před 12 rok, 6 měsíce  
Jen jsem chtěla napsat, že stále abstinuji a to bez jakékoliv pomoci. Navíc se mi poslední týdny začalo odehrávat v hlavě něco moc zajímavého, přišlo to samo od sebe..no prostě jsem přesvědčená o tom, že už se nikdy v životě nenapiju a nejenže mi to vůbec nevadí - já se na to hrozně těším! Došla jsem k závěru, že nepít vůbec je mnohem, mnohem snažší než snažit se pít s mírou, strašně moc se mi ulevilo, protože teď už je všechno jasný, o alkoholu už nemám potřebuju ani přemýšlet, prostě ho pít nemůžu, protože pro moje tělo je to jed, člověk alergický na nějakou potravinu jí taky musí vyřadit z jídelníčku a časem se s tím smíří, protože chce, aby mu bylo dobře. Já to mám tak stejně s alkoholem.
Katka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6965
Re: Potřebuju pomoc? Před 12 rok, 6 měsíce  
Super,uzasny Kaci,tahle euforie me take jiz zastihla,po precteni jedne uzasne knizky,vydrzelo mi to uz ani nevim kolik mesicu.A pokud nejsi ta "prava" alkoholicka,tak to urcite staci a verim,ze ti to i vydrzi.Drzim palecky a fandim,pa Marky
Marketa
Senior Boarder
Příspěvky: 46
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6966
Re: Potřebuju pomoc? Před 12 rok, 6 měsíce  
Katko, moc se mi líbí, co jsi napsala. Mě to trvalo, než jsem na to přišla. Byl to dlouhý proces, který jsem nastartovala v léčebně. Ale tak nějak to cítím taky. Prostě alkohol pro mě není. Taky vždycky říká, někdo má cukrovku a taky nejí dorty, protože by ho to zabilo.
Jen by jsi na to neměla být sama. Já jsem zvolila tu léčebnu a teď je mi moc dobře.
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6967
Re: Potřebuju pomoc? Před 12 rok, 6 měsíce  
Na začátku abstinence je tato euforie normální, člověk pár dní nepije, najednou vše ví, je mu fajn, ale pozor, depky, chutě, přijdou, buď na ně připravena!Hlavně je zvládni.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6968
Re: Potřebuju pomoc? Před 12 rok, 6 měsíce  
Takhle jsem to měl po měsíci abstinence, už jsem si myslel že jsem v pohodě a přišla několika denní recidíva a byl jsem opět na začatku. Ten chlast umí čekat. jirka
jirka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6969
Re: Potřebuju pomoc? Před 12 rok, 6 měsíce  
Díky moc..
Markéto, můžu se zeptat na název té knížky?
Jinak chutě mívám, ale už mám taky triky, jak je zvládnout. Všimla jsem si, že to bažení u mě trvá většinou okolo půl hodiny, takže je potřeba nějak po tuto dobu zaměstnat mozek a tělo. Doma je to v pohodě, to si jdu třeba zaběhat a úplně se fyzicky zničit, abych neměla ani sílu na alkohol myslet, nebo se jdu učit něco do školy. Když jdu ven třeba s kamarádkou, vybírám místa, kde dělají dobré nealko koktejly (příjemné zjištění bylo, že jsou většinou lepší než ty alko) a to je taky v pohodě. Nejhorší je, když mám pracovní večeři - to bývá tak 1-2x za týden. Ale prostě slušně odmítnu, když někdo stále naléhá, vysvětlím mu, že mi alkohol nedělá dobře a všichni dají dřív nebo později pokoj.
Za ten měsíc a půl jsem měla 2 větší krize a to když se mi zdály takové hnusné, živé sny. Opíjela jsem se v nich a ráno jsem se probudila s hroznou kocovinou, jako kdybych vypila láhev vodky a asi 3 dny mi bylo blbě. Aspoň mi to ale připomnělo dny, kdy jsem měla kocovinu opravdovou a alkohol mi to ještě víc zhnusilo.
Takže s chutěmi počítám, myslím, že jsem na ně připravená, jsem pořád ve střehu.
Katka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6970
Re: Potřebuju pomoc? Před 12 rok, 6 měsíce  
Katko, jsi na dobré cestě, ale nechceš zkusit i nějakou terapii. To, že zvládáš chutě je dobře, ale je důležité přijít na to proč jsi pila. Nemyslím tím, že máš třeba problémy s partnerem, finanční krizi, ale že to neumíš zvládat. Já ví, žeH jsem se změnila,mám jiný pohled na život a teď to mám tak, že pít nepotřebuju. Já čtu knížky o problému s alkoholem a vím, že mi to určitě pomáhá, uvědomit si o čem vůbec alkoholismus je.A ty sny jsou úplně normální. Zažil je asi každý, ale zas je úleva ráno zjistit, že to byl jen sen.
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6971
Re: Potřebuju pomoc? Před 12 rok, 6 měsíce  
Ahoj Katko,ty vis,ze ti fandim,to zvladnout vse sama,jsme preci silny zensky,ne,ale neco na tom varovani od Libusky a tom,ze to bez pomoci nejde bude,hlavne kdyz clovek dojde uz dost daleko,coz Ty jsi nejspis zasla,kdyz mas tyhlety sny...Tak jen fakt bacha,ju ).Jinka ta knizka je v anglictine a jmenuje se How to stop drinking 4 life-easily a zrovna tobe by se urcite moooc libila.Take tam totiz autor Jason Vale prestal pit sam bez pomoci,ale celkove celou knihu poda tak,ze clovek vidi,ze z toho chlastu nic nema,ze je to jen klam a vysvetluje,jak ta droga funguje,ze nas tak balamuti a ze nepit je naprosto uzasna vec a hlavne svoboda,ne celozivotni vezeni,kdy pocitam dny,kam az se mi podarilo dojit.POpisuju to jen v absoluti zkratce,ale je fakt vyborna!Myslim,ze kdybych si zrovna tuhle knizku tenkrat neprecetla,tak bych dnes jeste neuvazovala o nepiti.Na druhou stranu,jakmile clovek dojde az za jakousi tu pomyslnou hranici,jen knizka mu nejspis nepomuze...Nevim,jak jsi na tom s anglictinou,ale jestli ok,muzu ti ji objednant a poslat,kdyztak se pak muzem domluvit.Uz jsem i premyslela,jak to udelat ji prelozit a nechat vytisknout v CR,uvidime,treba se to jednou povede.jinka nadale drzim palecky a nadale verim,ze to zvladnes!.Marky
Marketa
Senior Boarder
Příspěvky: 46
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...13
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter