Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...567891011...13
Dolů
Téma: Potřebuju pomoc?
#28906
Re: Potřebuju pomoc? Před 8 rok, 11 měsíce  
Dobrý den,
potřebuji poradit myslím, že jsem dospěl do fáze kdy už bez alkoholu nemohu být.
Myslím, že jsem stále schopen si i s takovým problém poradit bez odborníků, ale k tomu bych potřeboval takový klid, který mít asi nemohu.
Mám starch, že v momentě kdy přijdu za svým partnerem s takovým problémem... pošlu náš vztah do "pekel" a to by pro mě byla asi ta pomyslná poslední tečka.
Bohužel řada okolností je právě zaviněna partnerem (málo doma, málo komunikace, rodina a ex partner - tyto okolnosti mě nutí si "přihnout a vypnout", ale myslím že se mi to zčíná vymykat kontrole.
Moje osobní vada je ta, že se psychicky nejsem schopný vypořádat s problém i jinak než se skleničkou v ruce, s problémy které nemohu vyřešit, provází mě to celý život, ale míra převýšila v momentě kdy na sobě pociťuji abstineční příznaky. Což mě potkalo relativně nedávno.
Bojím se to začít řešit, bojím se následků, potřeboval cítit oporu doma, která doma fyzicky neustále není.
Chtěl bych vědět víc informací co mohu udělat a co by bylo dobré udělat abych nedopadl špatně.
Daniel
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28907
Re: Potřebuju pomoc? Před 8 rok, 11 měsíce  
Ahoj Dane. Já osobně jsem si dal pár pokusů, přestat bez pomoci. Pak jsem už volil mezi sebevraždou a odborníky. Naštěstí jsem si dal ještě tu jednu šanci - odborníky v léčebně a teď tři roky po léčbě žiji bez alkoholu super obyčejný , spokojený život...
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28908
Re: Potřebuju pomoc? Před 8 rok, 11 měsíce  
Já věřím, že nebýt těch smutných okolností které nemohu změnit, že bych nepil. Mám týdny? dny? kdy nepiju nechutná mi to a jsem v pohodě. Proto myslím, že s alkoholem nemám takový problém.
Pořád si to obhajuji kde se dá, ale...
Teď sedím doma, sám, je mi smutno a nalevo odemne mám dvě decky bílého. A přemýšlím co mám vlastně dělat...
Jsem alkoholikem, když piju jen při psychické zátěži?
Daniel
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28909
Re: Potřebuju pomoc? Před 8 rok, 11 měsíce  
Danieli, sám víš nejlépe, že pití už Tě zmáhá.Možná jsi kvartální alkoholik, určitě požádej o pomoc.Zajdi na AA, najdi si terapeuta, psychiatra, léčebnu.Pitím žádný problém nevyřešíš, jen jich ještě přibude.A když Tvůj mozek bude chtít alkohol, vždy, opravdu vždy si problém najdeš, důvod k napití si i alkoholik vymyslí, jako omluvu.Starosti má každý, musí se řešit, neodkládat.Nelitovat se a něco dělat.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28912
Re: Potřebuju pomoc? Před 8 rok, 11 měsíce  
Dane,
najdi si psychologa. Možná by ti pomohla antidepresiva - obvoďák nebo psychiatr. Dle mého na tom nejsi tak špatně, abys potřeboval léčebnu.

---------------

Líbo,
ty jsi fakt nesoudná. Čteš ty příspěvky vůbec? Přemýšlíš o nich?
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28913
Re: Potřebuju pomoc? Před 8 rok, 11 měsíce  
Petře, nečte a nepřemýšlí...jinak by nemohla jak přes kopírák omílat to samé.
Aneta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28914
Re: Potřebuju pomoc? Před 8 rok, 11 měsíce  
Daniel, mnohi z nas su tu kvartalni alkohlici. To znamena, ze tyzdne sme nepili a potom nas to chytilo a liali sme do seba, potom zas pauza...Nemusis byt este alkoholik, mozno len nevies riesit svoje problemy inak ako alkoholom, ale ak takto budes pokracovat k zavislosti sa urcite casom prepijes.

Podla toho, ako pises, si dost smutny a nestastny. Nemozes spoliehat na to, ze ked zas budee dobre, tak pit nebudes. Zivot je taky, ze nam neustale hadze do cesty prekazky, ale ide o to, aby si sa to naucil zvladat inak ako pomocou alkoholu. Myslim, ze tebe by prospel nejakych psycholg alebo psychiater, potrebujes sa vyrozpravat a spravit si vo svojom zivote poriadok.
Ale ak sa raz rozhodnes abstinovat, nespoliehaj na nikoho, ani na priatela. Musis to velmi chciet sam a nedat sa ovplyvnit vonkajsimi okolnostami. Lebo ak tvoje pitie nepitie bude zavisle na ostatnych a nie na tebe, tak to nedokazes nikdy...
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28915
Re: Potřebuju pomoc? Před 8 rok, 11 měsíce  
A mozno ani abstinovate nemusis, nemyslim si, ze si alkoholik. Skor ta trapi tvoj vztah, takze to sa snaz vyriesit a potom ta mozno aj ta chut na alkohol prejde. Drzim ti palce.
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28917
Re: Potřebuju pomoc? Před 8 rok, 11 měsíce  
Ahoj taky se pridam piju uz cca. 12 let a to s mensima prestavkama porad. Posledni mesice citim, ze uz nemuzu dal. Mam abstaky a zjistuji, ze s chlastem to nejde a bez nej asi taky. Kazdopadne uz jsem zkusila 5 pokusz prestat nejdyl jsem vydrzela 14 dni a pak jsem byla silna a rekla si jedno pivo ne nezabije a litala vtom znovu. Nejhorsi je,ze za den vypiju 12 piv a porad piju aby mi bylo dobre. Kdyz nepiju zjistuji jak mi je krasne a jsem staszna, ale pak peijde bazeni a letim pro pivo a do sracek. Chci jen poradit jak zvladnout zacatky abstinence a to proklete bazeni. Jinak uz jsem rozhodnuta prestat, ale do lecebny nemuzu
bara

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28918
Re: Potřebuju pomoc? Před 8 rok, 11 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata
Senior Boarder
Příspěvky: 56
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...567891011...13
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter