Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...6789101112...15
Dolů
Téma: Spokojená abstinence
*
#66052
Re: Spokojená abstinence Před 7 měsíce, 1 týden  
Libuš řiká se to, že nealko spustí bažení a snáž se napiješ.

Pro mě je účinek alkoholu s tou chutí spjat. Miluju tu chut, protože cítím, jak se mi to vlívá do jazykových pohárků a nastupuje účinek.

Jinak Libuš ted jsem taky tady potkala sousedku, vyhodili jí ze 4 prací, poslali na léčení, kde měla být a ted jsem jí tu už zas viděla, myslim, že z toho léčení odešla. Hrozí ji, že ji vyhodí z bytu, život na padrť a chlast vítězí. Taky si vždy uvědomim, jak sem štastná za svou volbu.
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 592
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#66053
Re: Spokojená abstinence Před 7 měsíce, 1 týden  
Rachel, je to pravda. U to chápu, mně nic nechutná, protože to prostě nenahradí ten účinek, jak jsi popsala.

Ještě, že jsem sem napsala. Vypadá to, že mozek začal vymýšlet smyčky. Už jsem si objednala nějaké dobré čaje.
Opravdu ráda bych se vyhnula tomu, abych dopadla jako ty ženy.
Jdeme dál, je hezky, jdu sbírat ovoce a udělám si bio džus
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#66054
Re: Spokojená abstinence Před 7 měsíce, 1 týden  
Libuš napsal:
Rachel, je to pravda. U to chápu, mně nic nechutná, protože to prostě nenahradí ten účinek, jak jsi popsala.

Ještě, že jsem sem napsala. Vypadá to, že "mozek začal vymýšlet smyčky."Už jsem si objednala nějaké dobré čaje.
Opravdu ráda bych se vyhnula tomu, abych dopadla jako ty ženy.
Jdeme dál, je hezky, jdu sbírat ovoce a udělám si bio džus


..."nuž, ak si svojprávna tak si tie kľučky vymýšľaš Ty a zneužívaš týmto svoj mozog ako výhovorku pre svoju slabosť = závislosť od drogy/alkoholu!!!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#66056
Re: Spokojená abstinence Před 7 měsíce, 1 týden  
Jo, a kdo jsem já, Ja? Těžko mě k závislosti vede moje duše.
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#66058
Re: Spokojená abstinence Před 7 měsíce, 1 týden  
Libus, mohl by byt vyvoj takovyto: jedno nealko tydne, jedno denne, dve tri denne .. ono to nejak nedava .. jedno pivo .. dve tri .. Radi zapominame na ty spatne zkusenosti
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#66059
Re: Spokojená abstinence Před 7 měsíce, 1 týden  
Ahojte,

jmenuji se Eva a jsem alkoholička. S chlastem bojuju už několik let. Nejdéle jsem vydržela nepít 3 měsíce v kuse, teď nějakých 12 dní a pak najednou jdu kolem obchodu a nesu si dvě láhve vína a už v tom zase lítám. Jeden den litr a půl vína, druhý den litr a půl vína a včera už zase zapíjím zklamání a kocovinu už od rána. Takto to nejde, jsem z toho tak nešťastná. Prosím vás tady o podporu. Ve středu zase navštívím AA (v našem městě jsou jen 1x týdně). Ty úzkosti jsou fakt hrozné.

Všem děkuji, Eva
Eva
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 29/09/2023 06:09 Provedl: Ewka.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#66060
Re: Spokojená abstinence Před 7 měsíce, 1 týden  
Ahoj Evi, tak to jsi na správnym místě. Je fakt dobrý , že hledáš i pomoc venku, to je dobrý začátek! Hledej motivaci a utvrzuj se v ní. Hledej důvody proč nepít (že jich je hodně) a hledej odstrašující případy ve tvém okolí. Piš si deník, chval se za každý malý krůček a nenech se odradit neúspěchem. Tady na fóru je hodně příkladů toho, že to JDE! Hodně zdaru Evi
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 592
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#66061
Re: Spokojená abstinence Před 7 měsíce, 1 týden  
Ahoj Evi,
tenhle scénář známe všichni moc dobře.
Úzkosti jsou na začátku zřejmě běžná věc. Terapeutka mi říkala, že pokud neodezní za 3 měsíce, nejsou pravděpodobně způsobené alkoholem.
Tyhle stavy jsou daň za chvíle euforie, kterou jsme si užívaly a nezbývá než to vydržet. Pomáhalo a pomáhá mi stále - dlouhé procházky, meditace, dobré jídlo, čokoláda, cestování (prostě najít jiné přísuny dopaminu než je alkohol). Ale hlavně a to píši za sebe - řešení problémů, které mě vlastně k pití alkoholu přivedly.
Jsou různé cesty jak se s tím vypořádat, ale boj je nejméně úspěšný.Za mě nejdůležtější je vnitřní rozhodnutí - opravdu chci přestat pít, nejen musím (ale nechci), protože mi to způsobuje problémy. AA mnoha lidem pomohly, někdo musí do léčebny, někdo má terapeuta, anebo někdo je takový frajer (Rachel), že to dává úplně sám. Ale ona také jen nepřestala pít, dělá mnoho proto, aby zůstala spokojenou abstinentkou.
Jen pít prostě nestačí, je potřeba od základu změnit svůj život, pak to funguje, ale z mých předchozích příspěvků je vidět, že to je běh na dlouhou trať a vzdávat se nestačí. A zapíjet výčitky z recidivy taky nikam nevede. Takže dnes místo okolo obchodu, běž na dlouhou procházku do lesa. Já Tě podpořím tím, že půjdu také
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#66063
Re: Spokojená abstinence Před 7 měsíce, 1 týden  
LIbuš, mě podporuje manžel. Ty jsi frajer

Není to jen o nalezení jakoby jiný zábavy. To nestačí. Přestat pít je podle mě právě jen začátek. Lidi si myslí, že to je jakoby o odříkání, o tom, že nemůžeš a nesmíš. Jasně. Mnohem víc je to o tom, že najdeš důvody že pít NECHCEŠ.

Je o odkrývání jednotlivých vrstev sám sebe, co se dlouho pohřbívali pod pití. Vyleze smutek, vztek, samota, zoufalost. To všechno nás nesmí vystrašit. To jsou pocity co chtěli pozornost a my jim jí nedali. Tak to tam hnilo a plesnivělo. Teď to může ven. Vrstvu po vrstvě se to dá zpracovávat. Pomalu, krok za krokem. Je to cesta. Ale v průběhu tý cesty začne šlověk vidět co to přináší. Mě konkrétně to přináší svobodu, uplné osvobození. Nejen od pití. Ale i od těch důvodů. A vrchol toho je MÍR, mír v mysli a těle. Najednou se to promítne do okolí. Najednou se začnou zlepšovat vztahy a vše kolem. Pokud je člověk správně nastaven a vydrží, úspěch je zaručen. ) Hodně zdaru všem!
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 592
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#66064
Re: Spokojená abstinence Před 7 měsíce, 1 týden  
Ahoj Rachel,
upřímně - máš pravdu, jsem frajer
No, já vím, zní to samolibě, ale uvědomila jsem si to o víkendu na srazu spolužáků. Byla to zatěžkávací zkouška - obstála jsem.
Moje pocity - zjistila jsem, že bez alkoholu jsem opravdový introvert. Od té doby co abstinuju, mě to v putyce vůbec nebaví.
I přes všechna moje utrpení, která mi život přinesl, jsem ze dvou tříd v životě nejúspěšnější a nejspíš i nejbohatší (po profesní a materiální stránce určitě). Byla jsem úplně v šoku, jak některé spolužačky vypadají, chlapi téměř všichni dědci. Neviděla jsem je 35 let (hrůza). Všichni říkali, jak mi to sluší. Mám husté vlasy, všechny zuby, jsem zdravá, postavu stále stejnou a hlavně NEPIJU. Já jsem si ve své bublině vůbec neuvědomila, že to ve věku 50 let není úplně normální Co mě naprosto šokovalo - skoro všichni jsou alkoholici, opravdu jak vzhledem, tak i chováním. Alkoholiky poznám, jsem jednou z nich, ale momentálně (kéž by napořád) jsem SPOKOJENÁ ABSTINENTKA. Beze srandy, utekla jsem brzy a s obrovskou pokorou a vděčností jsem děkovala za to, jak krásně se teď mám.
Michale, neboj neusínám na vavřínech
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...6789101112...15
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter