Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Léčebna a poté AA
#14292
Re: Léčebna a poté AA Před 10 rok, 10 měsíce  
Ahoj k. Omlouvám se za chybu v textu. Chtěl jsem napsat: "pro alkoholika mého typu, už neexistuje jiná cesta"
V žádném případě nechci nikomu vnucovat, že AA jsou jedinou cestou ke střízlivosti. Znám také mnoho těch, kteří přišli do AA a zase začali pít. Ten důvod je prostý: Nezačali pracovat na programu 12kroků AA. Jen ten je zárukou trvalé střízlivosti.
Ještě jednou se omlouvám za chybu v mém příspěvku.
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14305
Re: Léčebna a poté AA Před 10 rok, 10 měsíce  
Ten, kdo chce opravdu přestat pít, zkouší, hledá,v AA najde to, co nikde jinde.Stejně nemocné lidi, ale oni už ví, znají, abstinují a rádi pomohou.Nikde jinde tohle nenajdou.Trochu pokory, silné vůle, a touhy přestat pít, zadaří se!Ten, kdo nechce přestat pít má tisíc výmluv, důvodů,osočování, napadání, aby měl důvod nepřestávat chlastat.Každý alkoholik co chce abstinovat, musí ubrat ze svého ega, pochopit, že ON sám nezmůže nic,že ON může být na tom také zle, i když se neválí v příkopu, poblitý, pomočený,že ON.......
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14775
Re: Léčebna a poté AA Před 10 rok, 8 měsíce  
V žádném případě nechci nikomu vnucovat, že AA jsou jedinou cestou ke střízlivosti. Znám také mnoho těch, kteří přišli do AA a zase začali pít. Ten důvod je prostý: Nezačali pracovat na
programu 12kroků AA. Jen ten je zárukou trvalé střízlivosti.

Trošku se v tom ztrácím. Pochopil jsem to tak, že AA nejsou jedinou cestou ke střízlivosti, ale jejich program 12kroků, ten je zárukou trvalé střízlivosti. Moc mi to nedává smysl. Já jsem po léčbě docházel půl roku na doléčovací skupinu do A klubu a vyhovovalo mi to. Především možnost reagovat a přijímat zpětné vazby od lidí se stejným problémem a právě na jedné skupině jsme se o AA bavily. Já jsem spíš poslouchal, protože žádné zkušenosti s AA nemám. Názory se diametrálně rozcházely. Myslím si že je zbytečné řešit, jestli jsou AA dobré nebo ne(jak píše Líba - historie ukázala), ale je na každém z nás, aby si našel ten čas, zašel na jedno sezení a názor si udělal. A budu se opakovat, ale co je dobré pro jednoho, nemusí být dobré pro ostatní. Každopádně já pro svoji abstinenci udělám téměř cokoliv a po proflákané půlce života mě nějaká hodinka nezabije, a tak v okamžiku že ucítím potřebu nějak se v abstinenci utvrdit(v současnosti to řeším opakovačkami a stačí to) AA navštívím.
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14776
Re: Léčebna a poté AA Před 10 rok, 8 měsíce  
Jsem zpět a opravuji se. AA ASI nenavštívím. Právě jsem si přečetl 12 kroků a slovo bůh se tam na můj vkus objevuje moc často.
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14777
Re: Léčebna a poté AA Před 10 rok, 8 měsíce  
Ještě jedna věc ke Standovi. Nejsi uzdravený alkoholik, ale abstinující alkoholik. Nad naší závislostí bohužel zvítězíme až v den své smrti!
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14779
Re: Léčebna a poté AA Před 10 rok, 8 měsíce  
Nikdo tě do AA nenutí, nepochopil jsi nic, 12 kroků je bomba, super.Potřeboval bys je jako sůl.A jsou lepší odborníci než ty, aby hodnotili áčka, Nešpor je navrhoval na Nobelovu cenu, Sklála podle nich zakládal první léčebny u nás, ve 160 zemích světa jsou uznávaný........
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14781
Re: Léčebna a poté AA Před 10 rok, 8 měsíce  
Je úplně jasné, že nikdo tolik zkušeností
s alkoholismem,odvykáním a abstinencí nemá jako lidé z AA.
Těžko poradí mladé psycholožky, které jsou svobodné, nemají děti a jsou většinou těsně po škole s oschlým diplomem.Není nad osobní zkušenosti!Proto nejlepší terapeuti jsou abstinující alkoholici a ti, kterým někdo v rodině ztrpčoval život svým pitím. Neváhej, běž se alespoň podívat. Nikdo Tě nenutí, abys
o sobě vyprávěl, stačí jen naslouchat.Každý svou víru při abstinenci hledá jinde, třeba to může být i noha od stolu.
Víra sama v sebe je důležitá, ale v počátcích abstinence NESTAČÍ
hana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14784
Re: Léčebna a poté AA Před 10 rok, 8 měsíce  
Ahoj Líbo a Hanko. Možná se špatně vyjadřuji, ale určitě AA nehodnotím! Bez urážky ta tvoje reakce Líbo se mi moc nelíbí, ale nepřekvapila mě. Ve spoustě příspěvků AA propaguješ a to je dobře, protože na tyto stránky se přihlašuje spousta lidí, kterým můžete pomoct, ale prezentovat to stylem - Kdo nenavštěvuje AA je debil, nic nepochopil a stejně začne pít - to na mě neplatí. Jak už tady někdo napsal, AA nejsou záruka trvalé abstinence! Jezdím na opakovačky do léčebny a tam se potkávám s lidmi, kteří již abstinují i 17 let a v AA nikdy nebyli a naopak vím o případech, kdy pravidelný návštěvník AA zrecnul. Tak že přeji hodně úspěchů do domu sv. Pavla, ale trošku pokory o které se tady dost píše by neškodilo. Já netvrdím, že AA jsou špatné, určitě jsou dobré, ale určitě se dá abstinovat i bez AA! Hani s tebou naprosto souhlasím, že nejvíc zkušeností mají právě abstinující alkoholici a ne nějací mladí terapeuti, ale abstinující alkoholici se necházejí i jinde než v AA. Mě právě nejvíc vyhovovala forma skupinové terapie, kdy jsem se toho o sobě spoustu dozvěděl právě díky zpětným vazbám od ostatních lidí se stejným problémem. Vůbec mi nedělá problém mluvit o svých problémech, nestydím se za to, že jsem abstinující alkoholik a od léčby se nestydím ani za to, jak žiji a co dělám, ale pokud o tom všem mluvím, chci aby na to někdo reagoval. Pokud mi na začátku léčby řeklo 15 lidí ze skupiny 20 lidí, že to co jsem právě řekl je blbost, myslel jsem si, že jsou hloupí, ale časem jsem přišel na to, že ten názor většiny je správný. To je asi princip skupinové terapie. Prostě každý si musí najít způsob doléčování takový, jaký mu vyhovuje.
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14788
Re: Léčebna a poté AA Před 10 rok, 8 měsíce  
Já jsem psala, že jsi debil?Jen, že hodnotíš něco, co neznáš!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14791
Re: Léčebna a poté AA Před 10 rok, 8 měsíce  
Karle, každý se snaží vyzkoušet vše, jen aby si abstinenci udžel. Dnes v podvečer jsem byla na skupině, kterou vede můj psychiatr a vysloveně jsem se tam těšila. Je tam stejná skupina lidí, takže skoro uzavřená skupina, což mi na AA docela vadí, že pokaždé se tam sejde plno nových lidí,většina sedí, mlčí, někteří i někdy s kocovinou či pod vlivem.Ale každému vyhovuje něco jiného, někdo na abstinenci stačí sám, další dostane náhled až v léčebně.
Hana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter