Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Léčebna a poté AA
#14792
Re: Léčebna a poté AA Před 10 rok, 8 měsíce  
Ahoj Hani. To je přesně ono. Já jsem přesvědčený, že bez absolvování léčby, bych abstinovat nevydržel. V konečné fázi mého pití jsem seděl doma s pistolí u hlavy a chtěl všechno skončit. Opravdu jsem nevěděl kudy kam a nemyslím si, že pouze to, že bych si někde sedl a poslouchal, a nebo povídal o svých problémech před cizími lidmi, kteří mi nedají tak potřebné zpětné vazby, by mi pomohlo. V léčbě mi pomohli přijít na příčinu mého pití a to pro mě bylo to nejdůležitější. Za ty čtyři měsíce, kdy je člověk dost odříznutý od okolní reality jsem měl dost času o sobě přemýšlet a byl jsem hodně překvapený, co všechno jsem měl v té své hlavě nastaveno špatně. Na posledních opakovačkách jsem se seznámil s jedním abstinujícím alkoholikem, který si svou abstinenci po léčbě na AA celou postavil. Dokonce si během léčby sehnal bydlení v sousedství kontaktního centra AA, aby to měl blízko. Je to skvělý člověk, na AA dochází pravidelně a co se mi líbí nejvíc, nestal se z něj žádný náborář. Jediné co mi o AA řekl bylo: Mě to fakt vyhovuje, zajdi tam a uvidíš, ale je spousta lidí, kteří tam přijdou jen jednou, tečka. Já jsem po léčbě chodil půl roku na uzavřenou skupinu která fungovala pod vedením terapeutu s organizace A-kluby a ty diskuse mi moc pomohly. To co píšeš o AA, že se tam lidé dost mění by mi vůbec nevadilo, ale sedět někde vedle napraného člověka by se mi určitě nelíbilo. Asi to zní sobecky, protože vedle mě v době mého pití trpělo spousta lidí, ale je to tak. Stejně tam možná zajdu. V Brně je několik skupin a do Vaňkovky to mám 5min autem. Mě na tom prostě nejvíc vadí ten Bůh. Pokud je někdo věřící, mě to nevadí, ale ať se podle toho chová. Mám s tímto špatné zkušenosti a proto v Boha nevěřím a vše co je s tímto tématem spojené je pro mě špatné. Každopádně abstinence je skvělá a tak si držme palce!
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14793
Re: Léčebna a poté AA Před 10 rok, 8 měsíce  
Včera na AA jsem viděla mladou slečnu, která na tom byla opravdu zle s pitím, díky AA nepije, nemusela do léčebny, což je bezva.Já můžu radit jen to, co mám ověřené,vyzkoušené.Jistě nábor nedělám.S Bohem Ti to na skupině vysvětlí, jak je to.A pozdravuj v Brně.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14794
Re: Léčebna a poté AA Před 10 rok, 8 měsíce  
Určitě se o dojmy podělím. Opravdu si své abstinence vážím a pokud bych přišel na to, že mi docházka do AA trošku dá, překousnu i toho Boha a budu tam chodit. Mám z alkoholu obrovský respekt a představa, že bych se napil mě i po dvou letech děsí. Stačí mi občasné sny o pití! To je pak probuzení - první okamžiky kdy zděšeně přemýšlím jestli to byl opravdu jen sen, a pak ta neskutečná úleva...
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14796
Re: Léčebna a poté AA Před 10 rok, 8 měsíce  
Naprostý souhlas s respektem alkoholismu, je to nepřítel silnější než my.Nebojovat s ním, ale naučit se žít vedle něj.Alkoholické sny jsou děsné, živé, ničivé.Málem mně dostaly k recidivě.Máme prostě ten chlast v mozku do smrti.A k tomu Bohu-knihy pro české alkoholiky byly doslovně přeloženy z USA, kde je vztah k víře jiný než u nás.My to slovo Bůh nahrazujeme Vyšší Mocí, Strážným Andělem, Přírodou, prostě něčím, kam se mohu obrátit v duchu o pomoc, když je opravdu zle, -zrovna třeba ty sny, a pomáhá to.Najdeme pokoru, máme něco, co nám pomáhá, chrání.A kolikrát každý z nás prosil Boha o pomoc, když jsme blili, dávili krev, přísahali jsme mu, že už nikdy nebudeme pít, jen aby pomohl?????
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14797
Re: Léčebna a poté AA Před 10 rok, 8 měsíce  
Karle, jsem z brna, v AA jsem byla cca před rokem, ale zatím se z Vaňkovky přestěhovali na 28. října, zkus to zjistit blíže na netu.
Hana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14799
Re: Léčebna a poté AA Před 10 rok, 8 měsíce  
Karle,AA je nejlepší způsob,jak žít bez alkoholu, vyrovnat se sám se sebou.Je to sice pro nevěřícího ze začátku trošku problém,ale nikdo nikoho nenutí věřit v Boha.Já jim vděčím za hodně,moc mi pomohli,i když už je nanavštěvuju.Žiju díky nim spokojeně,ale na začátku byli oni.Zkus to,v Brně je kvalita:-)
Hanča

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14842
Re: Léčebna a poté AA Před 10 rok, 8 měsíce  
Ahoj.
Kořen našich problémů a důvod, proč se neuzdravujeme je starý jako je lidstvo samo. Je to naše EGO.
Moje závislost začala díky mému EGU a skončila ve chvíli, kdy jsem začal snižovat své EGO.
Co EGO všecno dokáže v mém životě mi řekne PRAVDA, abych si náhodou nemyslel, že když mi všichni ubližují, nechápou mne a cítím se trapně, že žádné EGO nemám. Omyl...máme ho všicni a lidé, kteří nenormálně holdují alkoholu nebo gemblují,jsou promiskuitní, berou drogy, ho mají extrémě velké.
Stejně jako je staré EGO, tak je staré řešení jak ho odstranit.
Lidé pochopili, že jediné co dokáže důkladně odstraňovat jejich EGO je víra v něco mnohem mocnějšího, než člověk sám. Říká se tomu třeba vyšší moc,vesmír,stvořitel,Bůh,příroda,Alláh,Budha atd.
Toto je základní princip vzniku AA. Věříme, že síla větší než jsme my sami nám navrátí naše duševní zdraví. A ono se to děje. Ono to funguje.
Neuzdraví mne, když se budu 24hodin modlit. Uzdravím se, když soustavně odstraňuji svoje EGO a stávám tak se otevřeným, silným a svobodným člověkem.
AA nenabízí nic víc, než způsob jak se 3.000.000 lidí uzdravilo z této smrtelné choroby.
Přeji všem krásné dny, naplněné střízlivostí,láskou,klidem a radostí
Standa, uzdravený alkoholik s úsměvem...
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14849
Re: Léčebna a poté AA Před 10 rok, 8 měsíce  
Stando, můžu se zeptat odkud jsi? Děkuji
jana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14853
Re: Léčebna a poté AA Před 10 rok, 8 měsíce  
Já bych dodala, že každý potřebuje něco, někoho, komu může věřit, požádat o pomoc, a uznat, že je něco silnějšího než on sám.To je ta Vyšší moc.Ego mizí, nastupuje pokora.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14855
Re: Léčebna a poté AA Před 10 rok, 8 měsíce  
Kousek od Plzně.
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter