Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: ambulantná liecba a (asi) jej nepochopenie
#50102
Re: ambulantná liecba a (asi) jej nepochopenie Před 5 rok, 8 měsíce  
Ja - zajtra mám termín u psychologičky, budem sa jej na to pýtať, nechcem nič riskovať. Určite sem hodím info. Napriek tomu, že ide o centrum liečby drogových závislostí, pociťujem nedôveru a to nie je dobrý začiatok liečby. Ja si po tie tabletky nechodím. Pred tým, ako mi ich vydajú , mala by som fúkať , čo by mi nerobilo žiaden problém , pretože som čistá, len v kombinácii s informáciou, že je to placebo mi to príde absurdné.
Ak si potrebujú overiť či hovorím pravdu, alebo nie , nemám problém pri každom stretnutí odbehnúť s personálom na kontrolované wc (aj pri navšteve Mudr to tak či tak musím absolvovať)
Aspoň adepend je istý ten si vyberám v lekárni.
Možno ten výdaj placeba vo mne má vytvoriť nejaký režim... netuším...
Nadine
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50103
Re: ambulantná liecba a (asi) jej nepochopenie Před 5 rok, 8 měsíce  
Asi to bude nejaká hypermoderná placeboterapia ako akupunktúra alebo akupresúra alebo pseudohypnosugescia...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50104
Re: ambulantná liecba a (asi) jej nepochopenie Před 5 rok, 8 měsíce  
Ja napsal:
Asi to bude nejaká hypermoderná placeboterapia ako akupunktúra alebo akupresúra alebo pseudohypnosugescia...

Je to možné . Možno si Mudr.
myslí, že som si prepila bunky do stavu, že neviem, čo je placebo. Alebo sa zapojil do nejakého prieskumu a robím pokusného králika.

Dal mi nasledujúce podmienky liečby :
Buď budem chodiť 1 x do týždňa ku psychiatrovi - čiže ku nemu :-D
alebo A skupina - v tom prípade ku nemu stačí chodiť iba 2 x mesačne + 4 x mesačne skupina.
Nejak sme sa ani neporozprávali čo si myslím, že by vyhovovalo mne. Každý človek je predsa individuálna bytosť,snáď do toho aspoň v rámci konzultácie mám čo kecať ...
Nadine
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 15/08/2018 18:57 Provedl: Nadine.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50105
Re: ambulantná liecba a (asi) jej nepochopenie Před 5 rok, 8 měsíce  
Nadine, myslím, že jsi to s tím placebem akorát nepochopila. Prostě chodíš na lék a sem tam ti lupnou placebo, ale rozhodně ti neřeknou dopředu, kdy se to stane. Nedává smysl, aby ti na rovinu řekli, že budeš brát jen placebo. To by jaksi nebyla léčba. Zeptej se na to znovu.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50106
Re: ambulantná liecba a (asi) jej nepochopenie Před 5 rok, 8 měsíce  
Ako som písala, do mojich myšlienok snáď vnesie kúsok svetla zajtrajšie stretnutie.

Ale zatiaľ netuším čo som mohla pochopiť zle.Čítanie mi ide, dokonca som schopná realizovať ho pozorne, čítavam dokonca aj malé písmenká. Podpisovala som súhlas s užívaním placeba, lekár mi "vysvetlil" , že je to liek bez účinnej látky a nazval ho AP preparát. Pre istotu som si ten názov overila na recepcii, kde na neho mám chodiť a odpoveď bola AP preparát. Register liečiv niečo také ani len nepozná.
Tak so všetkou úctou... Som svojprávna,ešte stále mi to myslí, snáď mám právo vedieť, akým prípravkom ma lieči lekár... Pretože AP preparát neexistuje...

Navyše mi príde samotná myšlienka, že alkoholika liečia placebom (hoc len občas) poriadne úchylná
Nadine
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 15/08/2018 19:20 Provedl: Nadine.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50118
Re: ambulantná liecba a (asi) jej nepochopenie Před 5 rok, 8 měsíce  
Pekný dník...

Tak mám za sebou sedenie u psychologa.
prebehli sme detstvo, začiatky pitia, zlom, kedy som sa rozhodla nepiť, bolo to vcelku fajn, samozrejme odporučil mi A skupiny, po absolvovaní tých 4 prednášok.Bolo celkom príjemné sa porozprávať, i keď vlastne išlo o prvý a posledný kontakt vrámci psychologických sedení, tzv. vstupné vyšetrenie, následne už "len" skupina.

čo sa týka placebo liečby ako alternatíva antabusu - tak mi potvrdil že ide skutočne o placebo, s tým, že je vyslovene skupina ľudí, ktorý na neho chodia a volia si iba tento spôsob liečby, bez ostatnej podpory. Podľa mňa teda ide ide skupinu ľudí, ktorý jednoducho nevedia čo placebo znamená a myslia si, že tento výraz je možno účinná látka, názov alebo čosi podobné...

Urobila som zopár testov a uistila sa, že spôsob liečby si môžem vybrať sama, čo ma dosť ukľudnilo, kedže sa o sebe rada rozhodujem sama, čiže ak mi náhodou nesadnú skupiny , ku adependu sa dostanem.

Následne som išla na kontrolu ku Mudr., dnes už dokonca prejavil aj mierny záujem , na nespavosť mi odporučil melatonín, tak si ho v lekárni kúpim, uvidím.
Upokojil ma, že moje znížené libido môže byť spôsobené liekom , čo pri predpoklade liečby adependom po dobu 1 roka asi nepoteší partnera

...A dohodli sme sa, že na zázračný AP PREPARÁT chodiť nemusím ...
Nadine
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter