Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...6789101112...27
Dolů
Téma: POZOR na tento stát kde žijeme ČR !!!
#13785
Re: POZOR na tento stát kde žijeme ČR !!! Před 11 rok  
Určitě se nechci hádat, tato diskuze je natolik vzácná a potřebná, že si jí musíme chránit.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13787
Re: POZOR na tento stát kde žijeme ČR !!! Před 11 rok  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
abstinent

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13788
Re: POZOR na tento stát kde žijeme ČR !!! Před 11 rok  
Ahoj Libo.Jsem rád, že se na mě nezlobíš, s tim řidičákem je to jen můj názor, jiný člověk může mít jiný.Tak jsme aspon pokecali.Já už to nebudu řešit, jsem rád, že si tady můžu s vámi popovídat o svých a vašich problémech, třeba někomu pomoci a tvé názory většinou pomůžou i mě.Ahoj Petr

PS:Končím diskusi o řidičáku
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13789
Re: POZOR na tento stát kde žijeme ČR !!! Před 11 rok  
Ahoj abstinente..Dobře, že jsi to dokázal , já se o to taky snažím.Hezký večer
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13792
Re: POZOR na tento stát kde žijeme ČR !!! Před 11 rok  
Libo, kašleme na ně?
Protože mají jiný názor?
No, to snad ne. Já jsem zde jenom vyjádřila svůj názor.
Znám psychiatry, kteří mají s daným zákonem velký morální problém, a nepovažují ho za dobrý.
Vždyť stačí jeden doktor a může člověku zničit život. A není to určitě jen v případě alkoholika.
Myslím, že jsi psala, žes nikdy nebyla v léčebně jako pacient.
Jestli je to pravda, zkus si projít Bohnicemi a posuď sama.
Mně rozhodně nedělala problém disciplína,vím, že to je nutné. Mně vadilo chování personálu a především způsob léčby, erudice psychologů. Mohu posuzovat, měla jsem to štěstí, že jsem potkala dříve skvělé lidi, kteří mi pomohli (a ne s alkoholem).

Debata začala kvůli řidičáku, ale myslím, že ten problém je širší. A řešení určitě není jednoduché.

Pro mě je důležitá tato zkušenost:
Bohnice - my jsme Vás odborně léčili, tak ať se tady už více neukážete a šup ven.
Můj lékař - jste dobrá, že to tak zvládáte (chodím na angličtinu, cvičím, dále se odborně vzdělávám), a kdyby se proboha něco zvrtlo, hned přijeďte, ať Vám mohu pomoci to hned v začátku zvládnout.
Za tři roky, jsem tuto možnost využila jedenkrát. A jsem za ni vděčná.
Alena
alena
Senior Boarder
Příspěvky: 50
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13793
Re: POZOR na tento stát kde žijeme ČR !!! Před 11 rok  
Aleno, musím to napsat, ale s vaším názorem se osobně ztotožnuji.A respektuji že to tak nemusí cítit každý.
S tim zničenym životem jste to totiž vystihla přesně
Díky
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13795
Re: POZOR na tento stát kde žijeme ČR !!! Před 11 rok  
Ach jo,
lidi, tahle diskuze je opravdu podnětná a nejen pro alkoholiky, ale i jejich blízké.Každý jsme jiná osobnost, máme jiný názor,reagujeme jinak, ale to je moc cenné,může nás to obohatit,ukázat jiný úhel pohledu. Jste zde skvělí lidé, kteří jste mi moc pomohli svými názory.
Jen není úplně fair navážet se osobně do někoho, kdo má jiný názor. Připadá mi, že paní Líba, která prošla svým osobním peklem a to úspěšně, má sílu a obětavost radit ostatním, je moudrá ženská(ač neznám její vzdělání), se zde občas stává takovým pomyslným, řečeno fackovacím panákem, kdy mnozí diskutující útočí na její nejcitlivější místa.
Tak můžu respektovat ostatní, i když s nimi nesouhlasím,ne?
Danny
danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13796
Re: POZOR na tento stát kde žijeme ČR !!! Před 11 rok  
Byla jsem v léčebně, psala jsem to tady mockrát, léčbu jsem dokončila, také jsem si myslela, že jsou tam všichni proti mně, personál nesnesitelný, šikana....nyní vím, že vše mělo smysl, jsem vděčná těm, co se trápili se mnou.Většinu léčeben v ČR znám z vyprávění od bývalých pacientů. Snažím se pomáhat alkoholikům, co potřebují pomoc.Na agresivní chování, nadávky od nich jsem zvyklá, nemyslí to zle, jen jsou zoufalí, nebo závidí střízlivost...,ne všichni..Většinou jsou to lidé bez pokory, což je zlé, ti většinou nikdy nepřestanou pít.Ale už pár lidem jsem pomohla, abstinují, jsme rádi, já i oni, nechlubím se tím!!!Jen mně to těší.Jsem dost tvrdá, jenže život alkoholika je ještě tvrdší, těžký, ty konce. Vím jedno, že střízlivost je krásná, dává člověku chuť žít, smát se.S alkoholem přežíváme, hnijeme, umíráme.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13809
Re: POZOR na tento stát kde žijeme ČR !!! Před 11 rok  
Dotaz:
Odebrání řidičského průkazu po ukončení léčby závislosti na alkoholu

Dobrý den,
přítel úspěšně dokončil protialkoholní léčbu, kde byl 4,5 měsíce. Již v průběhu léčení ho lékaři upozorňovali, že musí mít ukončenou léčbu, jinak nebude moct vykonávat svou práci řidiče z povolání.
Bohužel opak je pravdou, kdyby vůbec na léčení nešel, nepřišel by o práci. Jeho psychiatr mu řekl, že to musí nahlásit dopravnímu inspektorátu a bude mu řidičský průkaz odebrán na 2 roky. Je to pro nás likvidační, přítel platí alimenty ve výši 8 000 Kč, což z platu řidiče šlo. Nic jiného neumí a místa, která se nabízejí s platem 10 000 Kč, nemůže přijmout.
Může se nějak bránit? Proč mu lékaři lhali?
romča
Odpověď:

Dobrý den,
postup lékařů byl bohužel zákonný. Problematika je upravena ve vyhlášce o stanovení zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel. Zde ve své příloze číslo 3 vyjmenovává nemoci, vady nebo stavy způsobené závislostí na alkoholu vylučující zdravotní způsobilost k řízení motorových vozidel. Je přímo stanoveno, že zdravotní způsobilost k řízení motorových vozidel řidiče, který byl v minulosti závislý na alkoholu nebo neschopný vzdát se vlivu alkoholu při řízení, je podmíněna bezpečným abstinenčním obdobím. Za bezpečné abstinenční období se pak považuje nezpochybněná důsledná a trvalá abstinence trvající alespoň 2 roky, jejíž prokázání vyplývá ze závěrů učiněných příslušným odborným lékařem.
To, zda Váš přítel byl na protialkoholní léčbě, nemá na odebrání řidičského průkazu žádný vliv, podstatné je pouze to, zda mu byl indikován alkoholismus. Postup lékařů je tedy bohužel zákonný, i když podle našeho názoru toto opatření v případě, že Váš přítel postoupil protialkoholní léčbu, postrádá smysl.
Vzhledem k tomu, že je tento postup výslovně uvedený v právním předpise, mohl by se Váš přítel bránit pouze ústavní stížností.

Vaše Férová nemocnice
Jiri

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13814
Re: POZOR na tento stát kde žijeme ČR !!! Před 11 rok  
Panebože
Rnata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...6789101112...27
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter