Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...52535455565758...75
Dolů
Téma: Končím s alkoholem
*
#41856
Re: Končím s alkoholem Před 7 rok, 4 měsíce  
Jinak já se jednou v noci z takového snu probudil, šel jsem na záchod a přísahám jsem se i motal... I usnul jsem s tím, že jsem na šrot a až ráno si řekl, jak to bylo hnusný. Je zajímavý, že ani v tom snu si nikdy nedám jen pár piv. Vždycky se zežeru jak to prase úplně do sraček. A vždycky jednou za čas takovej sen prožiju. Naposled jsem i v tom snu řešil, že teda neoslavíme se Sochařem ten rok...
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41857
Re: Končím s alkoholem Před 7 rok, 4 měsíce  
Já jsem si tím jistá, že kdybych se napila, tak dřív nebo později pojedu ve starých kolejích... A to nechci.
Navíc ono bude docela fajn si ty vánoce pamatovat a ne jak vloni kdy jsem 25.ráno koukala na svoje dárky jako bych je viděla poprvé...totální okno...fuj...
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41961
Re: Končím s alkoholem Před 7 rok, 4 měsíce  
Ahoj piju uz nekolik let da se rici pravidelne vse jsem zvladala, ale ted me chlast valcuje. Piju tajne doma praci zvladam a rodinu taky. Nepiju uz tyden a chci uz vydrzet nebo bych dopadla blbe. Donutila me k tomu posledni situace kdy jsem sla pro dceru do skolky pod parou. Nevim co rikala ucitelka, ale mam hruzu tam jit po vanocich co ji reknu. Nikdy pred tim jsem nic podobneho neudelala. Pak jsem si doma rozrazila hlavu na par stehu. Starsi dcera se tim trapi, ale cela ta situace mi otevrela oci a uz chlast nechci:((
agiaa
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41963
Re: Končím s alkoholem Před 7 rok, 4 měsíce  
Ahoj Agiaa,tím co řekneš učitelce se netrap,neříkej nic a chovej se normálně,dobře ,že sis uvědomila ,že jsi alkoholička a pít nechceš.Já když si uvědomila,že pít nechci,že to takhle dál nejde tak jsem vyhledala AA a začla tam pravidelně docházet.Taky jsem šla k psychiatrovi a psychologovi.psychiatr ti může napsat triapridal ,je proti snížení chuti na alkohol nebo antabus.Ale vše je njen na Tobě,zamysli se nad tím jestli chceš,aby si Tě tvé dcerky zapamatovaly jako alkoholičku ,věčně ožralou nebo jako milující maminku,která tu byla pro ně.Je na Tobě jestli se pak budou trápit nebo Tě nenávidět.Drž se.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41965
Re: Končím s alkoholem Před 7 rok, 4 měsíce  
Děkuji Maris,
po novem roce se chci objednat k psychiatrovi aby mi dal antabus chci mit jistotu, ze nebudu pit a v hlave si to poradne srovnat. Mam strach, ze bych se oklepala a mohla se napit a to uz opravdu nechci. Budu se moc snazit nechci aby meli holcicky ozralou mamu a delala ostudu. Chci byt konečně svobodna od chlastu uz me to unavovalo.
agiaa
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41966
Re: Končím s alkoholem Před 7 rok, 4 měsíce  
Agiaa,budu Ti držet pěsti a piš sem jak se Ti daří,tady Tě budou všichni podporovat,neboj to zvládneš.A vyhledej AA u Vás,je to osvobozující si promluvit o pití se stejnýma lidma,nemusíš nic tajit jako před nezávislýma.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41967
Re: Končím s alkoholem Před 7 rok, 4 měsíce  
Maris, psát budu dost mi to pohlo napsat sem.
agiaa
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41968
Re: Končím s alkoholem Před 7 rok, 4 měsíce  
Agiaa, v Praze mohu doporucit psycholozku, psychiatricku i 2 anonymni uzavrene skupiny, se kterymi mam vybornou zkusnost. A .. hodne stesti v abstinenci. Dodej telu hodne vody, vitamin B a horcik. Me to pomohlo prekonat prvni nejhorsi tydny. M.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41973
Re: Končím s alkoholem Před 7 rok, 4 měsíce  
Nejhorší jsou první týdny abstinovat,já jsem ráda že je volno a nechodím do práce tam jsou největší spouštěče
Mirka
Gold Boarder
Příspěvky: 226
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42055
Re: Končím s alkoholem Před 7 rok, 3 měsíce  
Zdravím a přeji šťastný Nový rok.

Mě se daří dobře, úplná abstinence mi sice nevydržela, ale dosud jsem se ještě neopil ani jsem k tomu neměl tendenci. Nepil jsem od 15/10 a plánoval jsem to alespoň do Nového roku, tak dnes takové shrnutí. Abstinence mi vydržela 6 týdnů, což je můj rekord. Poté přišel večer na diskotéce, kde jsem měl v plánu tu extázi, zkušebně z nejistého zdroje, jen takovou opravdu malou poddávku. Ta fungovala dobře, ale efekt vzhledem k dávce nebyl úplný a trval cca jen 1-2h a pak už to nebylo ono, zůstala pak spíš jen zvýšená energie, neklid a potřeba pokračovat. Další E jsem si brát nechtěl, tak jsem nakonec rozvážil, že se na to napiju pár sklenic alkoholu. Dal jsem si 3-4 koktejly a úplně to stačilo, to člověka uvolnilo a zase jsem se dobře bavil. Druhý den dopoledne ještě trvala dobrá nálada, potom ospalost, jinak vše v pořádku.

Za týden plánovaný velký večírek z práce, samozřejmě ve vinárně a začínalo se už asi v 6h odpoledne. Už předem jsem se smířil, že tady se pití nevyhnu. Ale pil jsem opravdu spíš tak, aby se neřeklo, pomalu, do skleničky jsem si častěji naléval vodu než víno. Takže ve 23h večer jsem měl upito tak do 3 dvojek. S kamarádem jsme pak pokračovali na diskotéku s plánem pořádně si to užít s E. To jsme taky zrealizovali a až do zavíračky jsme se výborně bavili. Kamarád na to ještě dost pil, tomu na závěr nebylo úplně dobře. Já už během večera nepil nic, nebyl důvod. Po čtvrté ráno jsme v širší společnosti vyrazili pěšky domů. To už jsem cítil, že efekt opadá a řekl jsem si, že by nebylo od věci se „dokrmit“ na závěr trochou alkoholu, aby byl ten sešup menší a aby se lépe spalo. Takže na závěr 2 velké vodky. Doma jsem byl v 6 ráno, stále ještě ve velmi příjemném stavu. Ale zajímavé bylo, že tou cestou sice trval dobrý stav, ale zpětně můžu soudit, že potom alkoholu už byl takový tupější a kvalitativně horší, měl jsem trochu hloupé a zbytečné kecy po té vodce. Druhý den taková přetaženost, ospalost, doznívání, špatný spánek. Další den únava, odpoledne asi 2h stav takový nepříjemný úzkostný, neklidný, rychle odezněl. V noci jsem naspal asi 13h, splatil jsem spánkové dluhy a bylo to dobré.

V další době okolo Vánoc a Nového roku různé společenské přípitky, oslava výročí vztahu – ale to se vše vešlo do několika dcl vína. Včera jsem byl doma u příbuzných, ač jsem měl příležitost jít na velkou oslavu s přáteli. Kdybych tam šel, tak by asi bylo těžké vyhnout se pití. Při představě kocoviny jsem se otřásl. Nechuť po poslední kocovině mi stále trvá a ani za nic si ji nechci zopakovat. Takže jsem byl poklidně doma, o půlnoci pár dcl sektu s příbuznými a šel jsem spát. Jinak domu si oproti dřívějšku kupuju nealko pivo, přítelkyně taky zanevřela na běžné popíjení vína.

Ke svému pohledu – určitě to neberu tak, že bych měl svůj problém s alkoholem nějak vyřešen a že si můžu v klidu popíjet. Ani to neberu tak, že jsem se na abstinenci holt napil a veškerá snaha je tak vniveč a jsem zase na začátku. Ne, jsem rád že jsem se za poslední 3 měsíce neožral a že si dávám pozor a počítám kolik toho vypiju, že to sám nějak nevyhledávám, že nepiju doma. Snaha pokračuje. Teď si říkám, že po odeznění Vánoc, Silvestra a tak bude přece i jen méně okolního tlaku pít, tak si chci střihnout další interval abstinence, co to půjde.

Přemýšlel jsem o alkoholu obecně, co mi dává. U mě jde hlavně o společenské situace. Večery někde v hospodě, interakce s lidmi. Boření ledů, seznamování se, navazování přátelství, poznávání lidí, zábava. Třeba když jsem sám doma o volném víkendu, tak mě ani nenapadne dát si třeba večer pár piv. To by se mi ani nelíbilo. Udělá to takovou malátnost, pak ospalost. Možná bych se pak dosal do nálady a někoho ukecal, abychom šli ven pít. Doma naopak, co se týče drog, tak se radostně dopuju kofeinem – několik kafí, silné čaje. Třeba hraju hry nebo koukám na film. Někteří lidé říkají, že jim kafe nic nedělá. Já teda piju kafe už řadu let a hodně (cca i 5 silnějších kafí denně) a efekt teda cítím. Po jednom kafi cítím podobně silný efekt jak po jednom pivu, ale jiné kvality. Proberu se, začnu se soustředit, činnost mě začne více bavit. Ale druhý kafe už to dál neposune, to už se spíš člověku zamotá hlava a rozbuší srdce. Když o tom tak přemýšlím, tak E je takové super-kafe. A když srovnám socializační efekt alkoholu a E, tak to by bylo jako srovnávat uhelnou elektrárnu s jadernou elektrárnou. Teď v poslední době ještě experimentuju s nikotinem. Kouření nesnáším, takže jsem zkoušel šňupací tabák – docela dobrý. A ještě zajímavější je nikotinový sprej na odvykání kouření. Tam opravdu člověk do minuty cítí nájezd koncentrace, energie.

Naštěstí už ani z té E nejsem tak na větvi jako po prvních užitích, příště si to dovolím až tak v březnu, aby si mozek odpočinul řádně. Hlavní je asi, aby člověk dokázal normálně, bez ničeho, dobře fungovat.. Mimo kofein, na ten mi nikdo šahat nesmí.. Mám vyzkoušené, že když se zapomenu napít kafe delší dobu, tak přijde bolest hlavy, která mizí po několika locích kávy.
Zdeněk
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...52535455565758...75
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter