Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234567
Dolů
Téma: Problém s alkoholem
*
#34880
Re: Problém s alkoholem Před 7 rok, 10 měsíce  
Deníček a tak je fajn - jen tam prostě nemám celkem co psát teď už. Jo, za dob pití by byl velmi barvitý, pokud bych byla opravdu upřímná..ale vskutku bych nechtěla, aby to pak, až tu nebudu, někdo četl. Dcera třebas. Absolutně netuší, kolik litrů vodky mnou proteklo v mých alko obdobích. Ona nepije, zdravě žije a alkoholika nepozná. Mé výpadky jsem omlouvala únavou a stresem z práce. Tvl ..kdyby si to přečetla někdy .. uff. NE!!!
Speciálně pro Šantal - moc hezky píšeš, je to, jakoby jsi seděla vedle mne a já Tě znala celý život - umíš to, psát, a být tebou, zkus to využít a psát a votravovat nakladatele - nevíš, třeba se ti z toho stane životní náplň.
Jinak - moc to nevidím. Prostě budeš pít i na Těch dovčách asi - s manžou..hm. Ale nenervuj se, nevyčítej si to, užij si to třebas i s chlastem, jak chceš a až dovči skončí,a život se ustálí - zapřemejšlej. Zajdi si třebas zas do kostela, nebo na hřbitov, to je fuk. Kde je libo a kde ti to pomáhá si ujasnit, co vlastně od života chceš a jak ho chceš prožít - nejde jen o chlast i když zejména teda Mno - prostě si to přehodit v hlavě - a stát za tím a žít podle toho. Ano, asi je to blbá rada, ale zde třebas Kira, Helena - to dokázaly.
Moc Ti držím palce a proboha ozvi se, ať to bude jakkoli To máš za to, jak hezky píšeš - jsi se stala mou kámoškou ani nevíš jak
JanaK
Gold Boarder
Příspěvky: 196
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34884
Re: Problém s alkoholem Před 7 rok, 10 měsíce  
Óóó, takova pocta No popravde mele to ve me, uplny kotrmelce: jistota strida marnost, pevnost a vule se najednou rozplynou a uzuz tam juka takovyto ted to ukocirujes prece.... Stve me to, ale tvpje slova me moc tesi. Ja mam taky vypadky, kratkodoba pamet naprd a jeste se nahlas ptam, aby bylo vsem jasno s cim maj tu cest Kostel probehl. Navedla me na nej dnes knizka: v ni policajt chlastal a mel vycitky, tak ze jde do kostela. Vlezl do zpovednice do ty budky), vyhodili ho Me ne, ja chodim jen na kraj Jinak me znervoznuje, ze na vode budu bez vas, telefonya nabijecky se tam neresej, takze blby docela. Jsem na cas zavisla...
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34885
Re: Problém s alkoholem Před 7 rok, 10 měsíce  
Na vas, ne na cas *
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34888
Re: Problém s alkoholem Před 7 rok, 10 měsíce  
Šantalko,
já mám taky překlepy, hlavně z mobilu.
Tam asi stejně nebude signál na dovče, ale nehroť to , uvidíš. Užij si to
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34890
Re: Problém s alkoholem Před 7 rok, 10 měsíce  
Ted jsi na to kapla, ja jsem zjistila, ze uz se kvuli tomu ani netesim, asi jako na vikendy. Ale to je zase skoda, oboji - řeka i Tatry jsou fajn, priroda, krasny vyhledy atd. Zkousim to v sobe obratit. Dnes jsem jak na trni, nejradsi bych prala,povlikala,myla okna,stirala a zametala vsechno najednou a mam stres, ze nestiham...pritom to po me nechce, manža i dcera v trapu a ja pladim. Znate tu uzkost, ze toho je moc?? Ty se bojim JaniK, je fajn, ze se Ti dari a diky za pochopeni, odhadujetr me presne. Piju obcas, stoji to za to, chtela bych to zmenit, ale..??? Stvou me ty ztraceny dny a zdravi. Vsak to tady vsichni znate. Tak se drzte
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34893
Re: Problém s alkoholem Před 7 rok, 10 měsíce  
Zdravim Vas vsetkych. Jani som rada, ze a ti to zas podarilo prehodit v hlave a ze zas ides na tej dobrej vlne..
Santalka ty mi velmi pripominas mna, tak 2-3 roky predtym nez som zacala uplne abstinovat. Vtedy niekedy som sa zacala s tou myslienkou pohravat aj ja a zacala som si uvedomovat, ze mam dost vazny problem a ze takto to dalej nepojde. Dokonca sa mi podarilo vtedy aj 8 mesiacov abstinovat.
Ale ked to spatne prehravam, vtedy som este nebola na abstinenciu pripravena. Bolo to take vynutene. Vedela som, ze musim abstinovat, ale strasne sa mi s tym alkoholom nechcelo rozlucit uplne nadobro a bola som tiez kvartal...
Takze som sa utesovala, ze ved raz za cas to take hrozne nie je, ze ved vsetci piju..ale bolo to hrozne a tahalo ma to stale viac dole...
Nebola som vsak este uplne stotoznena s tym, ze uz pit nechcem..Bolo mi to luto, mala som pocit krivdy, ze preco prave ja nemozem a ostatni ano a mala som stale pocit, ked ostatni pili a ja nie, ze o nieco prichadzam.
Naprv som este musela padnut z alkoholom poriadne dole, co sa psychiky tyka a az potom sa mi v tej hlave urobil nejaky klik a odrazu to islo..Uz mi nebolo luto, ze ja pit nemozem, ale nenormalne som sa z toho, ze nepijem tesila, uzivala som si abstinenciu a tesim sa z nej dodnes.
Mala som tiez velke pokusenia a bazenia, ale to odohodlanie a radost z tej novej slobody, ktoru som odrazu ziskala, boli o moc silnejsie...
A moj partner pil tiez ako tvoj manzel, takze tiez som to nemala v tomto jednoduche. Ale bolo mi to vtedy jedno, jeho som vobec neriesila, sustredila som sa len na seba. A keby to inak neslo, ja by som sa vtedy s nim aj rozisla, pre mna bolo najdolezitejsie zacat zit bez alkoholu. A teraz pije uz aj on velmi malicko a skor len symbolicky. Z coho mam tiez ohromnu radost, ale ja som ho k tomu nenabadala.
Nejak som ho inspirovala a tiez sa mu zapacil ten uplne iny styl zivota, kde nie je potrebne do seba stale liat nejaky chlast...
Takze ty sa moc netrap, skusaj to stale a nevzdavaj sa a cakaj na ten spravny klik v hlave, tes sa z kazdeho triezveho dna, lebo sa pocita uplne kazducky den...
Kira
Expert Boarder
Příspěvky: 94
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34894
Re: Problém s alkoholem Před 7 rok, 10 měsíce  
Ahojda Kiro
To jsem rada, ze pises. A mas recht, presne takhle to je. Uz se proste na zaklade ruznych informaci, vasich rad a zkusenosti i mych pocitu smiruju s tim, ze i tohle bude mit svuj vyvoj a neni to HRR, HOP a hele, jde to samo a hned!! Manzela moc neresim, ale ta alkodovolena jeho me proste .vyhmatla. Ale vím (jako vy vsichni) ze lepsi je nepit a i diky vam jsem to hoooodne omezila a mam z vas radosz, ze se vam v abstinenci dari... no a zavidim
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34895
Re: Problém s alkoholem Před 7 rok, 10 měsíce  
Šantalka napsal:
...Ale vím (jako vy vsichni) ze lepsi je nepit a i diky vam jsem to hoooodně omezila a mám z vás radost, že se vám v abstinenci daří... no a závidím


Šantalka,

ani nie je príliš čo závidieť - úplne postačí vymeniť závisť za úprimnú a nefalšovanú radosť. Máš ju v sebe - zapoj ju do akcie!
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34896
Re: Problém s alkoholem Před 7 rok, 10 měsíce  
Ja Snazim se. Jen uz nechci sliby - chyby, radsi pripustim i jiny verze. Ale ten cíl mam no. U nas krasne, jasno a vedro a snidame cerstve nacesane tresne;-)
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34897
Re: Problém s alkoholem Před 7 rok, 10 měsíce  
Zdravím všechny, snažím se dát "do kopy" a abstinuju (zatím tedy necelý týden). Chci se vás zeptat na váš názor a zkušenosti ohledně nealkoholického piva při detoxu. Nemůže nějak škodit? Třeba jako že ta chuť by ponoukala nebo tím "rituálem"?
Děkuji předem moc za odpovědi!
A.
Alhena
Expert Boarder
Příspěvky: 92
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234567
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter