Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...45464748495051...58
Dolů
Téma: Nováček, prosím o podporu
**
#55388
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
S veľkou pravdepodobnosťou to závislý ozaj sám nedá, ani s pomocou anonymov na internetovom fóre z ktorých sa tiež drží len zopár, takže ja takéto klamstvo chápem. Lepšie ako dávať nádej na príklade jedného štastlivca z 1000.

Napríklad (vymyslený) zajtra bežím maratón, kto ide so mnou? Veď ja to zvládnem, tak ty to predsa tiež musíš zvládnuť.
Nespoznaný
Expert Boarder
Příspěvky: 136
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55389
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
S tím souhlasím, asi opravdu málokdo to dá sám. Já jsem koncem dubna vydržel nepít pět dní, měl jsem nějakou virózu, a když jsem se cítil lépe, tak jsem si řekl "no co" a vyrazil jsem na pivo. Od té doby piju, i když ne nějaké velké množství. U sebe věřím spíš tomu, že dovedu omezovat množství alkoholu, než že bych dokázal nějak dlouhodobě abstinovat. Zatím jsem se ani nedopracoval k tomu, že bych si řekl, že opravdu nechci pít, a pokud ano, tak mi to vydrželo jen pár dní.
David
Gold Boarder
Příspěvky: 169
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55390
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Nespoznaný:

Dostat se ven ze zavislosti je otazka odhodlani, motivace, vule, sebe-discipliny a samozrejme stesti a podminek ktere mam. Naprosto s Tebou souhlasim ze davat falesne nadeje a byt vuci alkoholikovi prehnane optimisticky je hloupost - zejmena s ohledem na statistiky uspesnosti. Ale proc proboha tolik doktoru hned vysiluje s lecebnou ? Tak jasny... ubozak co je na tom tak ze po vysazeni pada do nezvladnutelnych abstaku nebo delirka samozrejme asi opravdu patri do lecebny. A stejne tak clovek ktery napriklad nema dostatecne socialni podminky. Ale prijde mi mnohem vhodnejsi zacit intenzivni ambulantni lecbou s tim ze pokud tato selze nebo opakovane selze tak teprve pak lecebnu.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55391
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Za mě to člověk zvládne sám pokud chce! Ale pokud není už v situaci, které jsou popisovany Genossuke výše, když je člověk na úplném dně hospitalizace je na místě.
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55392
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Vymyslel som ďalšie uznávam že zavádzajúce prirovnanie: horolezci to najskôr skúsia bez lana (lebo pár šialencov to dokáže), a keď spadnú, tak až potom nabudúce idú s istením.
Nespoznaný
Expert Boarder
Příspěvky: 136
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55393
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Zdravim Vas vsetkych.

Tak ja som v aprili oslavila 5 rokov uspesnej abstinencie a zvladla som to tiez sama.

Takze, nie je pravda, ze sa to neda. A aj na tomto fore je dost ludi, co to zvladlo bez liecby. Samozrejme vacsina to nezvladla, ale aj ti co prejdu liecbou, tak vo vacsine to nezvladne.

Takze ako som vzdy pisala, je to vysoko individualne a u kazdeho je to inak. Ale aj mne tu vzdy najviac to, ze to nemam sancu zvladnut, tvrdili ti, co absolvovali liecbu, ako keby citili nejaku krivdu, ze oni sa liecili a niektori ini nie a napriek tomu dokazu uspesne abstinovat tiez.

Tym samozrejme nechcem tvrdit, ze liecba je zla. Prave naopak, ked sa clovek v tom moce a nedari sa mu z toho kolotoca vystupit, treba podla mna lekarov vyhladat.

Ja som si dala zavazok ked som sa pred 5 rokmi do toho pustila, ze ak to tentokrat nedam, tak pojdem aj na tu liecbu a vedela som, ze ten slub dodrzim, lebo taku silnu tuzbu zbavit sa konecne uz toho alkoholu som nemala nikdy predtym.

Takze podla mna je to hlavne vsetko o nastaveni v hlave a prave preto, ked sa to niekomu nedari preprogramovat v hlave samemu, tak v tom pripade nema co stratit, ak sa pokusi o to preprogramovanie spolu s odbornikmi.
Kira
Expert Boarder
Příspěvky: 94
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55394
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Přesně tak, jak píše Kira Geno Michal... Musí to docvaknout v hlavě a k tomu silná vůle atd. A promiňte, co ta psycholožka o Vás ví??? Jak moc Vás zná, že po dvaceti letech minutách Vam řekne, že to bez léčby nedáte! .... neotravujte a jděte o dům dál! (myšleno do léčebny) Prostě jen ona dala ruce pryč od vás. Jste jí totiž ukradená!! Vy, VY musíte sama za sebe bojovat.!!!!! Stejně tak jako budete ukradená terapeutum v léčebně. Nicméně souhlasím, že ty, co jsou opravdu na hlubokém dně alespoň izolují. Ale i po propuštění do neodžité reality všedního života na to budete zase je VY sám!!! Vždyť ani úspěšnosti ústavní léčby neni kdovíjak vysoká. Jen můj názor, každý holit jsme jiný. Jó, a mimochodem, mně by ta psycholožka svojí vizí že to nedám tak nakopla, že bych jí zrovna ukázala!!
Agi
Gold Boarder
Příspěvky: 228
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55395
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Kira napsal:
Tak ja som v aprili oslavila 5 rokov uspesnej abstinencie a zvladla som to tiez sama.

Desne moc gratuluju!!!
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55396
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Kiro a je vždy fajn, když sem napíšeš!
Kolega v práci, který byl před 12 lety v léčebně a od té doby nepil a mě před těmi pár lety, kde jsem přestával a pak přestal pít, neskutečně pomáhal-vlastně jen tím, že tam byl a že jsem vždy spíš tak vtipkovali a dávali si si spolu džusíky, když se ostatní na nějakých těch oslavách vrhali do chlastu střemhlav, člověk, který to měl vždy neskutečně srovnaný, chlapík před 60sátkou si teď postupně dává tu dvojku vína, tu i druhou. Vleče se mu to tak už pár měsíců bez teda průšvihu. Nijak ho nezapřísahám, on vše ví. Bavíme se o tom, říká, že si teď tu dvojku vždy dá s pocitem průšvihu a neštěstí, ale že zatím nic. Byla za mnou vyzvídat jeho žena, dcera, vše jsem jim řekl a jemu řekl, že řekl. Jeho žena říkala: No, tak si asi musí zas nabít hubu, jsme na to všichni připravený.

Uáááá!
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55397
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Eriko, prosim te, klidek, zadnna panika. Nikdo ti zadne tabletky cpat nebude.

Michale, a co ti tedy prijde smesne? To ze te doktor seznami s moznostmi a ty si vyberes, kterou se das a nebo ta cast s delkou konzultace?
Evidentne je psychiatru nedostatek - uz jen dle cekani doby na objednani. Ostatne - mezi lidmi je bezne ocekavani, ze vse za ne vyresi prasek. Ja nemam cas nic resit a menit, dejte mi prasek, od toho tu jste, ne? Kazda mince ma dve strany. Postezovat si na uroven psychiatrie umime asi kazdy. Jeji reformu pozaduje psychiatr pan Hoschl jiz leta letouci.
Tim si odpovidas na svoje podiveni se nad benazakama. A vis, kolik procent z tech zavislych si je kupuje na cernem trhu? Kolik je podil tech, co si na tom vytvori zavislost prave touto cestou? Ja znam ze skupin xy lidi, co stridali psychiatry, ztraceli recepty, kupovali na Internetu apod. jen aby ses k benzakum dostali. Opet. Kazda mince ma dve strany.
Mily paciente, na benzaku vznika zavislost, tady mas recept na tyden, 14dni, pak uz ne. Tak pacos zmeni doktora, ma dalsi recept atd.

Ja nevim, zda jsem mel stesti, ale prisel jsem tam s konkretni zakazkou a na prvnim sezeni probehla oboustranna dohoda na kontraktu mezi pacientem a lekarem. Pokud by tomu tak nebylo, podekuji a odchazim jinam.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...45464748495051...58
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter