Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Psychické potíže
#63776
Re: Psychické potíže Před 1 rok, 11 měsíce  
Michale, díky za názor. Já nepiju 2 roky a ani nemám žádné bažení. Jen neschopnost prožívat radost. Budu to řešit psychoterapií, díky za kontakt, ale nakonec jsem získala termín celkem brzy v našem městě. Snad bude zase vše dobré. Mám dobrou práci, přátelský kolektiv, opravdu se mezi ně těším, děti mi dělají radost, nejsem prý úplně ošklivá, mám koníčky. Plavání, jazyky, zpěv. Kdo nezažil, nepochopí tu šílenou bolest, kterou musím prožívat.
Lenka X
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63777
Re: Psychické potíže Před 1 rok, 11 měsíce  
Lenka, mas se rada?
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63778
Re: Psychické potíže Před 1 rok, 11 měsíce  
Teď jsi trefil do černého. Nemám.
Lenka X
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63779
Re: Psychické potíže Před 1 rok, 11 měsíce  
Lenka, a to je nejspis odpoved na to, jakou bolest a proc prozivas. Ja jsem si v praci napsal na cedulku "mam se rad" a vylepil jsem si to pred sebe, abych to mel na ocich. Jeste si to napisu na njakou karticku do kapsy neb me to obcas prepada i venku, kde cedulku z prace nemam. Clovek si pak nadava, hada se sam se sebou, nevazi si sam sebe a to pak celou situaci jen zhorsuje. Mohlo by byt s podivem, ze "spatne" vzorce se naucime hodne rychle a tezko je menime. Mohlo by byt proto, ze to s podivem neni, protoze ty "spatne" navyky jsou "si to zaslouzim, ne? Furt jen neco musim, tak se odmenim. A na truc.". Pak si clovek uvedomi, ze vystoupeni z tech koleji uz trva 5, 10, 15 let a je to porad jedno a to same s mensimi ci vetsimu uspechy netrvaleho charakteru. A cely tento kolotoc je taaaak psychicky unavny. Ale dobra zprava je, ze to ma reseni!
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63780
Re: Psychické potíže Před 1 rok, 11 měsíce  
Michale, je to přesně tak, jak píšeš. Zakonzervovaná neustálá drobná zranění od útlého dětství. Budu věřit s tebou, že řešení existuje. Těším se, až budu mít termín na psychoterapii.
A moc díky, že zde jsi a píšeš si se mnou. I to je veliká pomoc a přináší mi úlevu.
Lenka X
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63781
Re: Psychické potíže Před 1 rok, 11 měsíce  
To nemusis verit, to vis, ze to ma reseni. Se mi nedavno ozval terapeut, ze se mu uvolnilo misto. Jestli nechci zase chodit. Skoro jsem uronil slzu a rikam: jezis, jeste ze volas. Je to za pet dvanact. Ne ze b ych se napil, ale tenze a pnuti vsude mozne je a pak samozrejme existuje riziko. Takze od te doby zase chodim 1x za 14 dni a parada. Zkusenost rika, ze je dobre byt na ty schuzky pripraven a vedet, co od toho ocekavam.

Terapeutova otazka: proc si prisel? Co chces resit ted a co dlouhodobe?

Byl jsem chvili perplex a rikam si: kruci, ty ses nepripravil a ted snad nevis, co chces nebo jak to mam?

Treba se potkame, az budes v Praze a muzeme si popovidat o zivote a vesmiru .
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63782
Re: Psychické potíže Před 1 rok, 11 měsíce  
No to máš štěstí, že máš tak skvělého terapeuta. Máš pravdu, relaps se nesmí podcenit a naše psychika taky dostala řádně zabrat. U mne to taky není úplně o pití,na to je u nás doma někdo jiný. U mě je to problém vztahový. Na to, co řeknu terapeutce, jsem již připravená.
Potkat se v Praze- to by tedy byla velká náhoda a i kdyby, ani bychom jeden o druhém nevěděli. O vesmíru mi můžeš napsat
Krásné májové dny. L.
Lenka X
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63783
Re: Psychické potíže Před 1 rok, 11 měsíce  
Indiani take vi veci dopredu .. )
Ano, terapeut je to vyborny. Uz spolu nepijeme 6 let.
Naduzivani cehokolov se mi jevi jako utek pred sebou samym.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63790
Re: Psychické potíže Před 1 rok, 11 měsíce  
Nevím,zda jsi to byl ty, Michale, nebo možná Pert, kdo zde zmínil jméno paní profesorky Anny Hogenové. Byla jsem na několika jejích přednáškách. Je to výjimečná žena. Ta vysvětluje závislost jako fenomén dnešní doby, kdy dominuje adorace síly. A sílu pociťujeme jen tehdy, pokud roste. Abychom v současné společnosti uspěli, jsme vystavováni neustálému tlaku a stresu. A jako uvolnění se pak nabízejí různé ( cituji ) rauše. Tak asi tak....
Lenka X
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63791
Re: Psychické potíže Před 1 rok, 11 měsíce  
To nevim, ale tu pani znam z prednasek na FF UK. Moudra zena .
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter