Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...567891011...38
Dolů
Téma: Jak to v AA chodí?
*
#3859
Re: Jak to v AA chodí? Před 13 rok, 1 měsíc  
Leni, najdi si je na internetu,klikni Anonymní alkoholici, je tam seznam skupin, kdy, kde, ...vybereš si, kam se ti to hodí, určitě zajdi.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5144
Re: Jak to v AA chodí? Před 12 rok, 11 měsíce  
Mě osobně AA v minulosti pomohli. Začal jsem po dvou letech opět chodit. Je to nenásilné, nepovinné a člověk si z toho buď vezme nebo ne, dá nebo nedá. Já vím jistě, že sám to nezvládnu.
Jindra
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6390
Re: Jak to v AA chodí? Před 12 rok, 8 měsíce  
Máte někdo zkušenosti z AA někde v centru Prahy? Chtěla bych to zkusit a nevím kam přesně jít... tedy kromě toho, že nevím, co mám od toho čekat a strašně se bojím a stydím. Ale chtěla bych. Poraďte. Děkuji.
Elena
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6395
Re: Jak to v AA chodí? Před 12 rok, 8 měsíce  
AA jsou v Praze asi na 4 místech, Na Poříčí fungují každý den, najdi si je, mají své stránky.Určitě se nestyď, zajdi, poznej, jestli chceš přestat pít, pomůžou.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6518
Re: Jak to v AA chodí? Před 12 rok, 8 měsíce  
Ahoj, nejdříve ti gratuluji za to, že ses rozhodla něco dělat s alkoholem a alkoholismem vůbec - tak jak mi to vyznělo z tvého příspěvku. Na web stránkách AA se tak nějak můžeš dočíst, jak to v AA chodí, ale ne každému tento druh tzv. "léčby" sedne. Jelikož mám muže alkoholika - nyní v léčebně - takže abstinující alkoholik, a po propuštění je nutné doléčování, zvažovali jsme s jeho terapeutkou různé možnosti léčení. Myslím si a tak jak mi i ta terapeutka potvrdila, nejen docházení do skupiny alkoholiků je důležité, ale také léčba duše a komunikace s odborníkem. V AA se tzv. můžeš vypovídat ze svého problému, nebo je tak poslouchat ostatní a dělat si vlastní názor. Co však nemůžeš je dávat zpětné otázky, či se o daných věcech radit, či je rozebírat. Do AA nedochází terapeut, či-li kvalifikovaná síla, a proto mají AA svá pravidla směrovaná na to, aby ses jakoby v problému necítila sama a vyposlechla si osudy jiných lidí. Funguje to spíše na principu stálého si připomínání, že jsem alkoholik. Je pravda, že AA mají velký úspěch ve své činnosti a fungování, ale jak jsem řekla, nesedne to každénu a navíc se skupiny dost často mění a proto nemáš tu "svojí" komunitu uzavřenou. Každopádně to můžeš zkusit. Nevím, jak velký problém s alkoholem máš, ale já osobně bych preferovala skupinu ve které je psychoterapeut, který ti pomáhá zvládat i psychické problémy v životě ať jsou či nejsou spojené přímo s alkoholismem. Terapeut zhodnotí tvé názory, rozhodnutí a může ti poradit, co děláš špatně či správně a tak nějak ti krom závislosti léčí i duši a potom se líp abstinuje. To je ovšem jen můj názor. Jiní mohou mít opačný. Skutečně záleží na osobnosti. Zda jsi introvert, extrovert, jak zládáš život a ostatní problémy apod. Naše terapeutka nám navrhla léčení buď přímo na skupinách v Bohnicích, které vede MuDr.Jílek - psychoterapeut a můj manžel si ho nemůže vynachválit, nebo existuje Stacionář Ondřejov (Praha), kde také každý týden probíhají skupiny s psychoterapeutem. Takže záleží jen na tobě. Kontakty mám, tak mi kdyžtak napiš a já ti je zašlu. Ale určitě jsi udělala správnou věc, že ses rozhodla svou nemoc řešit a není důvodu, proč by ses měla za to stydět. Naopak je fajn, že sis problém přiznala a chceš s ním něco dělat. Hodně štěstí. Lenka
Lenka
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6519
Re: Jak to v AA chodí? Před 12 rok, 8 měsíce  
Jak jsem psala, v mém městě AA nejsou, ale chodím na skupinovou terapii jednou za měsíc s terapeutkou, kterou jsem měla v léčebně. Chodím k ní i individuálně. Tam opravdu nejde o to, aby mi řekla, co mám dělat a co ne. Tam už nejde o alkohol, ale o tom, abych na sobě dále pracovala a dál se vyvíjela. Ale pro začátek uvědomění si, že mám skutečně problém, jsou AA asi dobré. A pak, když je člověk po nějaké léčbě, která ho nastaví na jiné vnímání života. Ono je na každém jakou cestu najde, ale je potřeba se neustále "udržovat" v tom, že "jsem alkoholik a vždy jím budu". A ať je to kdekoli, člověka, zvláště na začátku nabíjí to, že kolem sebe vidí lidi, kteří se z toho dostali. I když to není automaticky navždy.
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6522
Re: Jak to v AA chodí? Před 12 rok, 8 měsíce  
Já mám s AA tu nejlepší zkušenost, žádný terapeut mě tak nemůže pochopit, poradit, tak jako abstinující alkoholik, který zná mé stavy, rozumí tomu o čem mluvím...neříkám, že jsou odborníci všichni stejní, opravdových dobrých je zoufale málo.Z knih ve škole načtou hodně, jenže život je nejlepší škola.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6523
Re: Jak to v AA chodí? Před 12 rok, 8 měsíce  
Tak já mám štěstí na dobré terapeuty a to nejen na tu svoji. Ze začátku jsem si taky říkala, co ona o tom v čem žiju a žila jsem může vědět.Ale pochopila jsem, že nejen ona, ale i ostatní terapeuti se nás snaží naučit vnimat život jinak. A vlastně pokračuje i dál. Určitě máme všichni prostor k tomu, aby jsme i my řekli jak situaci vidíme my, to se týká především druhých. Je to pořád o tom, jak mi řekla sestra na první návštěvě At ambulance, všichni máme problémy a nechlastáme. Když jsem třeba o svých problémech s matkou mluvila s kamarádkou, tak mi řekla, no to máš teda fakt blbý. Ale až terapeutka mě navedla k tomu, maminka je taková, protože i to měla v životě nastavené tak, že se takhle chová. Nech už některé zlé vzpomínky být. A to jsem neuměla, pořád jsem měla pocit, že by měla i ona pochopit jak mě spousta věcí ovlivnilo, jak mě to bolelo a proto se tak chovám.
Ale jak jsi psala, jsou dobří terapeuti, ale také ne. Taky jsem kdysi poznala psychologa, který mě v mé sebelítosti jen utvrzoval a mé začínající pití bagatelizoval.
AA neznám, ale určitě mají své metody, protože spoustě lidí pomáhají.
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7248
Re: Jak to v AA chodí? Před 12 rok, 5 měsíce  
Ja mám takú otázku, nestane sa niekedy, že si dvaja áčkari idú utužiť priateľstvo do krčmy?
makmak

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7256
Re: Jak to v AA chodí? Před 12 rok, 5 měsíce  
jako že by šli kalit do hospody?

...nechápu, proč by to dělali.
Ačkaři (jsem vlatně ráda, že se mezi ně řadím...) se schází normálně na čaj, kofolu nebo tak... a nějak jsem asi nepochopila, proč by měli jít skupinově zaklit na utužení přátelství. S někým se ožrat není přece na utužení přátelství, ne? (nebo dřív jsem to možná brala jinak, ale teď..... )
Ivana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...567891011...38
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter