Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Fórum bylo dlouho očekáváno uživately alkoholik.cz
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Da se zvladnout abstinovat bez lekarske pomoci?
#8396
Re: Da se zvladnout abstinovat bez lekarske pomoci? Před 12 rok, 1 měsíc  
O takové léčbě jsem ještě neslyšela, stejně musí být u toho lékař, a nějak to smrdí!!Divné.Každý alkoholik by měl mít znalosti o svém problému, ono fakt jen přestat pít nestačí,musí se naučit žít vedle alkoholu,zvládat depky, absťáky, a nepít, není to jednoduché.AA pomůžou.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8640
Re: Da se zvladnout abstinovat bez lekarske pomoci? Před 12 rok, 1 měsíc  
A proč by to nešlo?
Jasně, že ano.
Jarek N.

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8643
Re: Da se zvladnout abstinovat bez lekarske pomoci? Před 12 rok  
Pokaždé rozhoduje do jaké fáze alkoholismu jsem se dostala.Když dokážu zachytit celý problém s pitím ještě v počátku.Pokud se u mne už rozjela celá závislost je to mnohem těžší.Já bych byla bez léčebny pod kytkama.Jsem vděčná,že mi léčba byla umožněná opakovaně.Že mne nikdo nevyhodil,ani neodsoudil,že jsem se nedokázala zachytit napoprvé.Jednoduše to nešlo.Jsem ráda,že ty vnitřní boje jsou za mnou.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8644
Re: Da se zvladnout abstinovat bez lekarske pomoci? Před 12 rok  
Jestliže je závislost rozjetá, sám jí nikdo nezastaví, potřebuje pomoc odborníků.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8699
Re: Potrebujem pomoc v oblasti Pardubic Před 12 rok  
Ahoj, potrebovala by som poradit kde mozem ist sa lecit s alkoholu v okoli Pardubic? Prosim o pomoc, rada tiez sa seznamim s lidmi AA. Joanna
joanna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8700
potrebujem pomoct v oblasti Pardubic Před 12 rok  
Zapomnela sem dodat ze som Polka a pocitam s tim ze ne vsetkich bude zaimat moj problem proto budem sa tesit s kazdej informaci na to tema, dik
joanna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8703
Re: potrebujem pomoct v oblasti Pardubic Před 12 rok  
Joan, to že jsi polka není důležité, hodně poláků jezdí na naše setkání do Čech, přátelíme se.Najdi si skupiny AA, i tady na této diskuzi jsou, poblíž Pardubic, zavolej komukoliv, a jdi tam.U Vás zatím skupina není.Doufám, že brzy bude.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8704
Re: Da se zvladnout abstinovat bez lekarske pomoci? Před 12 rok  
Ahoj-Líba má na mysli skupiny AA.Ty jsi asi myslela přímo léčebnu.Léčebnu ti navrhne tvůj psychiatr.Vždy rozhoduje tvůj stav v jakém jsi a také to,jestli je zrovna někde volné místo.Někdy stačí jen detox-ten je na dobu 6 týdnů k vyčištění celého organismu a zklidnění psychiky.Léčba celková trvá 3-4 měsíce-opět záleží na stavu a typu léčebny.Toto si ovšem musíš probrat přímo s lékařem.Jinak,poku ti dělá problém jazyk-protože jsou veškerá léčba probíhá hlavně psychologickou cestou.Hodně se komunikuje ale píšou se i deníky.Je zde možnost léčby pro tebe i v Polsku.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8706
Re: Da se zvladnout abstinovat bez lekarske pomoci? Před 12 rok  
Vyléčit se z alkoholismu ovšem není možné.Stále zůstává po zbytek života trvalá abstinence.Význam a smysl celé léčby spočívá v tom.Nastavit alkoholika tak,aby si utvořil na celou svoji nemoc náhled.Utvořil nový žebříček hodnot,na kterém si vybuduje základy pro svoji střízlivost,aby ji dokázal v průběhu života zvládat.K tomu se musí naučit upřímnosti a poznávat sám sebe.Své emoce,které není schopen zvládat,své strachy,úzkosti a stavy depresí,které se jeho pitím prohloubily.A spoustu dalších technik.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8734
Re: Da se zvladnout abstinovat bez lekarske pomoci? Před 12 rok  
ahoj,přeji hezký den.Jsem alkoholička,pila jsem cca 10let,jednou jsem se léčila ambulantně ,to nevyšlo,ale pani doktorka mě nasměrovala na odbornou literaturu,zhruba po 3/4roce se ma závislost opět rozjela na plné obrátky,chtěla jsem se objednat u paní doktorky,ale byly svátky,nakonec jsem jela na pohotovost,měla jsem hrozné stavy(psychiatrie HK./Tam mi jedna pani doktorka,doporučila léčbu v Nechanicích a zdúraznila mi,že sama to určitě nedokážu.Opravdu jsem o tom uvažovala,ale mam dvě malé děti a novou práci o kterou nechci přijít,3měsíce bez dětí se mi zdály moc,tak mě to nějak nakoplo,naštvala mě i pani dr.a už jsem 4měsíce bez alkoholu a 100% si věřim.Vím,že už se nesmím nikdy napít a hlavně ani nechci.Dokázala jsem to i bez léčby,ale musela jsem sáhnout na dno.jít do sebe,hodně přemýšlet o sobě,být k sobě upřímná.Moc mi pomohla kniha pana prim.Nešpora"Zústat střízlivý,je důležité pochopit tuto nemoc.V tuhle chvili jsem štastný člověk a hlavně svobodný.Asi jsem vyjímka ,podařilo se mi to i bez léčby,ale nenavádim ostatní,léčba je určitě fajn,hlavně je fajn život bez A!Držim vam všem i sobě palce!Ještě jsem chtěla jednu věc,nestači jen nepit,člověk musí pochopit,že je alkoholik.Dvakrát jsem čekala dítě a pak kojila,vše bez alka,mateřský pud byl silnější,ale jakmile jsem mohla opět jsem se napila,to je dukaz toho,že člověku se musí rozsvítit v hlavě,vydržela jsem dvakrát rok apůl nepít,ale nedokázala jsem si přiznat,že jsem alkoholik,takže pak to pokračovalo dál,ale to už je za mnou,mějte se fajn.
ilona

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter