Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Texty, tabulky
Texty, tabulky

Počet úmrtí na alkoholismus - statistiky

PDF Tisk Email
umrti_na_alkoholismusNa nemoci způsobené chronickým pitím alkoholu zemře v ČR ročně asi 4000 mužů a 2000 žen. Podíl těchto úmrtí se na celkové úmrtnosti v posledních desetiletích zvýšil, a to především u mužů.

Celý článek...
 

Alkohol a tloustnutí - kdo více tloustne po alkoholu

PDF Tisk Email
alkohol_a_obezitaAlkohol a obezita? Pití většího množství alkoholu během flámů napomůže zvětšení pasu mnohem více než jeho průběžné popíjení během celého týdne. S těmito závěry přišli britští vědci, podle nichž je na vině růstu "pivního břicha" spíše chování pijáků než celkový objem vypitého alkoholu.
Celý článek...
 

Historie pití alkoholu a tresty za opilost a opilství

PDF Tisk Email
historie_alkoholu_piti_alkoholu_alkoholismuPostoje lidské společnosti k požívání alkoholických nápojů a k výstřelkům s tím spojeným se měnily dle doby, stupně kultury a soudobých názorů. Stránka zevrubně poukazuje na to, jak se v minulosti pilo, jaké byly za pití tresty a taky k jakým dalším využitím alkohol sloužil.
Celý článek...
 

Za jak dlouho se dostane alkohol do mozku a jaký má na něj vliv

PDF Tisk Email

za_jak_dlouho_se_dostane_alkohol_do_mozkuAlkohol dokáže poškodit mozkové buňky člověka mnohem rychleji, než se dosud předpokládalo. Studie vědců z Heidelberské univerzity zjistily, že se tak děje už za několik minut.

 

Celý článek...
 

Spotřeba alkoholu v ČR dlouhodobě stoupá

PDF Tisk Email
spotreba-alkoholu-ceska-republika-2010Podle zprávy Světové zdravotnické organizace (WHO) vydané 11. února 2011, byla spotřeba alkoholu na jednoho člověka v roce 2005 6,1 litru. Informaci přinesl portál Economist.com.
Celý článek...
 

Taxi pro opilé - kontakt Praha, Brno, Ostrava, Karlovy Vary, Liberec, Plzeň, Pardubice

PDF Tisk Email
taxi_pro_opilceTaxi pro opilce, andělé, želvy, SOS... říkejte jim, jak chcete, ale když se po večírku vymotáte z restaurace omámeni alkoholem, budou to právě oni, kdo vás dopraví domů a uloží čtyřkolového miláčka ke spánku. Jak takoví řidiči na zavolanou fungují?

Celý článek...
 

Mozek alkoholika reaguje na alkohol jinak než mozek normálních lidí

PDF Tisk Email
mozek_alkoholika_reaguje_na_alkohol_jinakFakultní nemocnice v Plzni představila novou metodu, jak poznat míru závislosti na alkoholu a určit vhodnou dobu léčby. Lékaři měří činnost v mozku člověka, který hovoří o látce, na které je závislý. Pokud je závislý, čelní laloky jsou při takovém hovoru aktivnější.

Celý článek...
 

Trest za řízení v opilosti, pod vlivelm alkoholu

PDF Tisk Email
tresty_za_rizeni_v_opilosti_prestupek_trestny_cin_nepodmineny_trestStránka nabízí informace o trestech za řízení pod vlivem alkoholu a informuje také o tom, kolik bodů můžete ztratit, pokud se tohoto skutku dopustíte. Zjistíte zde také, zod kolika promile jde o přestupek, trestný čin a kdy můžete získat nepodmíněný trest a jít do vězení.

Celý článek...
 

Alkohol a inteligence - jak ovlivňuje pití alkoholu naše inteligenční schopnosti ve stáří

PDF Tisk Email
alkohol_a_inteligenceU starších lidí, kteří popíjejí malé až mírné množství alkoholu, je menší pravděpodobnost, že se u nich vyvine demence, nežli u abstinentů. Vyplývá to z výsledků výzkumu australských badatelů, které zveřejnil časopis American Journal of Geriatric Psychiatry.
Celý článek...
 

Alkohol před spaním zhorší kvalitu spánku

PDF Tisk Email
spanek-alkohol-remStále přibývá lidí, kteří mají problémy se spánkem a hlavně se probouzejí unavení. V létě to přičítají horku. Když se pak baví s lékaři, může se ukázat, že příčinou je alkohol. Narušuje totiž důležité fáze spánku. Za odpočinek ve spánku je totiž odpovědná tzv. REM (rapid eye movement) fáze a ta je právě alkoholem narušená.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další > Konec >>

Strana 3 z 7
Žena alkoholik
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny