Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Texty, tabulky
Texty, tabulky

Léčba alkoholismu, závislosti na alkoholu a zabavení řidičáku, řidičského průkazu

PDF Tisk Email

lecba-alkoholismu-zavislosti-na-alkoholu-a-odebirani-ridicaku-ridicskeho-prukazuLidem, kteří předčasně ukončí protialkoholní léčbu, hrozí ztráta řidičského průkazu. Úřady si mohou došlápnout i na ty, kteří se jdou léčit dobrovolně. Pravidla jsou ale nejasná, záleží především na postupu konkrétní léčebny. Ta totiž sice nedoléčené řidiče hlásit musí, nemá však povinnost ptát se pacientů, zda mají řidičský průkaz.

Celý článek...
 

Výše kapesného ovlivňuje to, kolik děti pijí alkoholu

PDF Tisk Email
vyse_kapesneho_ovlivnuje_kolik_deti_piji_alkoholuDáváte svým dětem štědré kapesné? Potom jim možná zaděláváte na problémy s alkoholem. Nová britská studie totiž zjistila, že teenageři s vysokými příjmy jsou mnohem náchylnější k problémům s alkoholem než jejich vrstevníci.
Celý článek...
 

Role alkoholu

PDF Tisk Email
role_alkoholuAlkohol má pro nás několik významů nebo chcete-li rolí podle toho, jak na něj právě hledíme. Je výživovým zdrojem, prostředkem intoxikace, spřáteluje nás a vede k libým pocitům. Seznam rolí alkoholu v našem životě přináší ve strušnosti tato stránka.Celý článek...
 

MUDr. Gita Pekárková v Českém rozhlase - rozhovor, interview

PDF Tisk Email
MUDr.-Gita-Pekarkova-Psychiatricka-lecebna-Bohnice-rozhovor-frekvence-1MUDr. Gita PEKÁRKOVÁ, vedoucí lékařka oddělení pro léčbu závislostí, Psychiatrická léčebna Bohnice navštívila Český rozhlas Praha 28.12.2010. Doslovný přepis hovoru a dotazů posluchačů si můžete přečíst zde.
Celý článek...
 

Rusko omezilo prodej alkoholu v hlavním městě

PDF Tisk Email
rusko-omezilo-prodej-alkoholuMoskevské úřady omezily hodiny, během nichž je možné prodávat nápoje s obsahem alkoholu nad 15 procent. Obchody tyto alkoholové nápoje mohou nabízet jen mezi desátou hodinou ranní a desátou večerní, uvedla agentura RIA Novosti. Omezení, snižující počet prodejních hodin o tři, platí od začátku září 2010 a mimo jiné odjímá místním úřadům pravomoc povolit vybraným obchodům 24hodinový prodej.
Celý článek...
 

MUDr. Gita Pekárková na rádiu Frekvence 1 - rozhovor, , interview

PDF Tisk Email

MUDr.-Gita-Pekarkova-Psychiatricka-lecebna-Bohnice-rozhovor-frekvence-1MUDr. Gita Pekárková z psychiatrické léčebny v Bohnicích navštívila dne 16.5.2006 rádio Frekvenci 1. Doslovný rozhovor s Jitkou Obzinovou si můžete přečíst na následující stránce.

Celý článek...
 

Zdražení alkoholu v roce 2010 - rum a vodka o 12 Kč

PDF Tisk Email
zdrazeni_alkoholu_2010Cena litru tuzemáku a vodky, nejoblíbenějších domácích lihovin, by zejména v důsledku lednového zvýšení spotřební daně mohla vzrůst zhruba o 12 korun. Řekl to prezident Unie výrobců lihovin Vladimír Steiner. Od ledna ze stejných důvodů kromě lihovin nejspíše zhruba o korunu vzroste cena půllitru piva, od února podraží také cigarety.
Celý článek...
 

Káva ovlivňuje riziko cirhózy jater - stačí 2 hrnky kávy denně

PDF Tisk Email

kava-ovlivnuje-riziko-cirhozy-jater-staci-2-hrnky-kavy-denneVypití dvou šálků kávy výrazně sníží riziko vzniku cirhózy jater – prý o 43 procent. Při pravidelném pití čtyř šálků denně je údajně hrozba o 65 procent nižší. Podle britského deníku The Daily Telegraph to tvrdí vědci z britské Southampton University. Zatím není jasné, která složka v kávě je přínosná pro játra.  

Celý článek...
 

Pití alkoholu a rakovina - alkohol ovlivňuje vznik 7 druhů rakoviny u člověka (prs, hltan, hrtan, jícen, játra, tračník a konečník)

PDF Tisk Email

piti-alkoholu-a-rakovina-alkohol-ovlivnuje-vznik-7-druhu-rakoviny-u-cloveka Alkohol jako startér sedmi druhů rakovinného bujení – tak lze shrnout výsledky nového zkoumání, jež shrnula studie Jennie Connorové z Otago University na Novém Zélandu publikovaná v časopise Addiction. Riziku čelí podle studie i lidé, kteří konzumují alkohol vcelku mírně.

Celý článek...
 

Antabus vykoupili překupníci, ČR zakázala jeho vývoz do zahraničí

PDF Tisk Email

antabus-vykoupili-prekupinici-cr-zakazala-jeho-vyvoz-do-zahraniciLék pro alkoholiky antabus zmizel z lékáren, vykoupili ho překupníci. Antabus není k sehnání. Těžko nahraditelný lék, který pomáhá závislým při abstinenci alkoholu, se podle všeho stal dalším artiklem překupníků, kteří vyvážejí levné léky z Česka do zahraničí.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další > Konec >>

Strana 6 z 7
Žena alkoholik
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny