Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...10111213141516...18
Dolů
Téma: Abstinuji = peklo doma
#42362
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Museli sme vás oboch riadne vytočiť Ináč píšeme prečo kontroluje partner. Nie aký to ma význam. Na tom ste sa zhodli aj s Medovkou. Žiadny.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42363
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Ma to význam....destrukce vztahu do budoucna
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42364
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Ladis a Prudence,
tak, keď ste sa tak dohodli, tak je všetko v poriadku a dohody medzi partnermi treba dodržiavať.
A úprimne gratulujem.
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42365
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Vedela som, ked Ladis pisal o novej laske, ze ide o Prudence, dalo sa to vydedukovat, ale teraz ste to oznamili aj tu svojim na fore, kde ste sa spoznali.
Takze neozostava nic ine nez Vam pogratulovat a drzat Vam palce, nech Vam to vyjde.
Ja som velmi Ladisovi fandila, nech si najde lasku, lebo prave ta mu chybala a preto podla mna aj tie recidivy, citil sa sam. Pamatas Lado ako som ti pisala, nech to nevzdavas aj s hladanim vztahu na nete, len ma nenapadlo, ze to bude prave na tomto fore

Ale je to fajn a uprimne sa z Vas tesim
Kira
Expert Boarder
Příspěvky: 94
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42366
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej... Pokud se o sebe nedokážu sám pořádně postarat a vysávám jako parazit někoho jiného, nemůžu se divit, když mi dá chlebodárce nějakou podmínku. A ta podmínka může být třeba dýchání do testru... Je to hustý, ale pokud by na to bylo fixováno poskytování další pomoci, člověk i rád dýchne.

Za sebe můžu s klidem říct, že kdybych měl pocit ve svých pokusech o nepití , že mi pomůže, když mi někdo dá přez držku, nechal bych se dobrovolně mlátit denně.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42367
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Krtek napsal:
Museli sme vás oboch riadne vytočiť Ináč píšeme prečo kontroluje partner. Nie aký to ma význam. Na tom ste sa zhodli aj s Medovkou. Žiadny.

Krtko,
ty a Katarína ste to pochopili správne, snažila som sa tu vysvetliť, prečo to vlatne partneri alkoholikov robia a vzťah je aj o tolerancii ako píše Krtko.

Samozrejme, že abstinovať by mal dotyčný kvoli sebe a nie partnerke, veď svet a všetko ostatné sa bude krútiť ďalej aj keď sa uchlastá.
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42368
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Krtek napsal:
Vzťah nie je len o láske a dôvere. Ale aj tolerancii.

Lenze tu potom praveze ta tolerancia chyba. Partner nedokaze tolerovat alkoholikovu minulost a nedokaze sa cez nu preniest, preto ma potrebu ho kontrolovat.
Lenze to je vo vacsine pripadov velmi kontraproduktivne. Aj to dievca, co sem dalo ten prvy prispevok pisalo, ze ju to priamo nabada k myslienkam znovu sa napit , ked ju on neustale upodozrieva, tak nech ma aspon dovod.

To je ako so ziarlivcami, tolko ziarlia a kontroluju svojich partnerov, az tym vo vacsine pripadov jedno dna rupnu nervy a naozaj ziarlivca podvedu. Povedia si, ked ma nesutale podozrieva a ja to musim znasat, tak nech to aspon stoji za to

Alebo ma este napada, to je aj ako s neverou vo vztahu. Pokial sa to prevali, tak bud partner odpusti a snazia sa obidvaja o to, aby ten vztah zas fungoval. Ale pokial sa dotycny alebo dotycna nedokaze nad to preniest a neustale to vyhadzuje partnerovi na oci, kontroluje ho..Tak nastane peklo pre obidvoch a ten vztah sa uz nikdy neda dokopy..To je lepsie okamzite odist..

Proste bud sa ten podvedeny alebo aj partner alkoholika rozhodne zostat a pokusi sa o obnovu vztahu, zalozenom hlavne na laske a dovere, alebo odide..Inak sa vzdy budu trapit obidvaja a na co zotrvavat vo vztahu, kde je hlavne trapenie, vycitky a nedovera?
Kira
Expert Boarder
Příspěvky: 94
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42369
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Včelaŕ,
tak ty za ten rok abstinencie si poriadne ,, nad vecou " a je vidieť, že si abstinenciu doslova užívaš a nemusíš sa ani nechať fackovať....
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42370
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Medovko, přestal jsem pít a začal žít. Člověk, když vyleze z tý svojí opilecký ulity, a ohlídne se s odstupem, tak vidí věci jinak. Včera jsem narazil v novinách na jméno Milan Čurda. Je to ten pilot fekálního vozu, co tenkrát nadejchal 0,8 promile... Dej si schválně jeho jméno na youtube. Smutnej pohled do opilcovo zrcadla. Byl jsem na tom zle, ale děkuji Bohu, že jsem neskončil takhle.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42371
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
To, že tu píšem, že tá "kontrola" je a prečo, ešte neznamená, že to schvaľujem. Len , že to dokážem pochopiť.
Toleranciu som skôr myslel snažiť sa pochopiť partnera. Tolerovať občas kontrolu. Samozrejme nie pravidelné šikanovanie a buzerovanie. Aj žiarlivosť existuje a je to normálne, pokiaľ nie je chorobná.
Píšeš Kira: Partner nedokaze tolerovat alkoholikovu minulost a nedokaze sa cez nu preniest, preto ma potrebu ho kontrolovat.
To nemá nič spoločné s toleranciou minulosti. Kontroluje práve z obáv, že sa tá minulosť vráti. Cez minulosť sa nedá preniesť a tolerovať to, len sa s tým naučiť žiť. Až to zažiješ, pochopíš.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...10111213141516...18
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter