Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Češi kvartální alkoholici ???
*
#49770
Re: Češi kvartální alkoholici ??? Před 5 rok, 9 měsíce  
Takže mám tu odpvěď od ředitele z té Prednej hory:



Dobrý deň z Prednej Hory.



Úvod je istý na 100 percent, osoba, povolanie, množstvo a koncentrácia piva.

Chlap si zlomil nohu, a bol pripútaný na lôžku. Aj pri tejto relatívne malej dávke alkoholu, pri vynútenej abstinencii, sa rozvinulo alkoholické delírium tremens.



Záver bol však menej poetický, chlapa liečili lege artis (podľa správnej liečebnej praxe). Žiadny alkohol.



Na Vašu druhú otázku – aké je odporúčaná bezpečná denná dávka alkoholu_



Aj v tejto téme sa robili seriózne vedecké výzkumy. Ich záver je nasledujúci.



U mužov je bezpečná dávka: 7 alkoholických jednotiek na týždeň

U žien je bezpečná dávka: 5 alkoholických jednotiek na týždeň.



P.S.: 1 alkoholická jednotka je definovaná ako: a.) 0,5 litra 12 st. piva, alebo

b.) 2 dcl stolového vína, alebo

c.) 0,5 dcl 40 % destilátu



S prianím dobrého zdravia a čistej mysle - MUDr. Oleg MARTINOVE, riaditeľ

Takže se ti Já, vlastně musím omluvit, něco na tom bylo, každopádně se divím, jak v nemocnici poznali, že někdo pije jedno malé pivo denně a nekecá..
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 29/07/2018 11:56 Provedl: Pijak.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49771
Re: Češi kvartální alkoholici ??? Před 5 rok, 9 měsíce  
Taky omluva, ale deda musel s malym pivem kecat. nebo si mysleli, ze ma delirko a bylo to neco jinyho
blabla
Senior Boarder
Příspěvky: 73
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 29/07/2018 12:03 Provedl: ForestGump.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49772
Re: Češi kvartální alkoholici ??? Před 5 rok, 9 měsíce  
A nebo je to nějaká ohromná výjimka. Někdy se to stane. Ale určitě to nebude něco běžného, že každý, kdo si vypije malé pivko denně a pak skončí ve špitále má delírko.. Třeba je to takový ten případ 1 z milionů nebo tak něco. To je jako s běžným nachlazením, pro většinu lidí je to lehké onemocnění a pár lidí na to umře..

Každopádně já nepiju vůbec, takže tato debata je pro mě momentálně (kéž by trvale) v podstatě akademická. Jelikož pro mě je bezpečná dávka alkoholu 0 jednotek denně.
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 29/07/2018 12:10 Provedl: Pijak.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49775
Re: Češi kvartální alkoholici ??? Před 5 rok, 9 měsíce  
Pijak: podle jaternich a krevnich testu?
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49776
Re: Češi kvartální alkoholici ??? Před 5 rok, 9 měsíce  
Tady nejde o to jestli existuje způsob, jak to zjistit, ale jestli to někdo opravdu zjišťoval.. Já se nebudu znova ptát, jak to zjistili, jestli nekecal a nepil více.. Klidně se tu budu domnívat. Táhne se to tu už jak žvýkačka.
Mimochodem pochybuju, že jde zjistit z jaterek přesně kolik kdo pije s přesností na třetinku piva denně... Mně doktor řekl, že mám zvýšené jaterky, jestli nějak nezhřeším.. Věděl kulové kolik piju a jak piju.. Možná jde udělat důkladnější.. Já se s tou nejistotou nějak srovnám, jestli chce někdo dále zkoumat e-mail na doktora je výše v diskuzi (pár stran před).
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 29/07/2018 17:13 Provedl: Pijak.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49781
Re: Češi kvartální alkoholici ??? Před 5 rok, 9 měsíce  
Ja by som k diskusii prispel len trosku
1) Chlap mozno v mladosti pil vela, a potom to znizil na 1 male pivko denne. mozno si na ten DT mohol "zadelat" v mladosti a potom to len prepuklo
2) Ako pisal Pijak, mozno to bola nejaka anomalia
3) Co sa tyka tych davok alkoholu, pred par mesiacmi vysla velka metastudia, kde sa ukazalo, ze uz pri tychto davkach je statisticky vyznamne skratenie zivota (aj ked len v radoch mesiacov). Autori pisali, ze tie odporucane davky alkoholu by sa mali este znizit o polovicu (teda male pivo, 1dc vina alebo 0,02 palenky na den). A samozrejme by to ludia nemali brat ako ciel, ale ako hornu hranicu
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter