Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Otec alkoholik
#2379
Re: Otec alkoholik Před 13 rok, 6 měsíce  
Jani, moc Vám děkuju za tvrdá, ale povzbuzující slova. Uděláme, co můžeme a pokud se stane to nejhorší, nebudeme se obviňovat!!!
Radka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2381
Re: Otec alkoholik Před 13 rok, 6 měsíce  
Stejně ho Radko nedonutíte!Musí sám chtít, jinak nemá smysl ho cpát násilím někam, odkud uteče, nebo mu léčba nic nedá, protože si nepřipustí svůj problém.Zvolí si svou cestu, může nastat čas, že bude chtít léčení, může být pozdě.Smutné je, že každý nemocný s každou nemocí lítá po doktorech, nemocnicích, snaží se uzdravit, připadá mu to normální, jen ten alkoholismus není pořád přijat jako nemoc, smrtelná a nevyléčitelná.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2382
Re: Otec alkoholik Před 13 rok, 6 měsíce  
Obvinóvat a vyčítat sám sobě-když druhý NECHCE není řešení!je to zbytečné peklo,které sám sobě člověk připravuje.Jsou lidé,trpící rakovinou,jednoduše přestanou sami věřit na své vyléčení-odmítnou chemoterapii,protože je nepříjemná.Zemřou,aniž by sami dokázali usilovat a věřit v uzdravení.Je zbytečné,zlobit se na alkoholika,který si nechce a nemůže přiznat svoji nemoc.Každý alkoholik bojuje se svojí nemocí,kouše,kope kolem a nechce vidět,že ho alkohol dávno přemohl,zvítězil nad ním.Jsou lidé,kteří nejsou schopni prohry,neunesou porážku.Radko,váš otec odešel z funkce aby ho nahradil jiný-možná schopnější?mladší?Je to ta první porážka,kterou tak váš otec vidí-prožívá.Zklamání chutná hořce-začal pít.Ted´zažívá druhou porážku-tu s alkoholem,která může být pro něj osudová.Muži jsou v podstatě jako chlapci-neznám žádného,který by rád prohrál!Doma se zřejmě necítí ani jako muž-je si vědom,že nemá práci.Nevěří sám sobě,že ztrácí sílu k rozhodnutí,že se ho bojí?To jsou věci,které si musí uvědomit jen on sám!Je lehké být něčím,cítit se něčím-je těžké a často nemožné začít od ničeho-ale je to nesmírně důležité!!!Toto je možná právě pro vás.Do Vašeho života,nebo do života někoho jiného-přijměte to jako dar od táty-nezoufejte a kdo ví?Kde je víra,nemusí se dít zrovna zázraky-ALE SÍLU TAM ROZHODNĚ NAJDETE!
Jana Mertosová
Expert Boarder
Příspěvky: 80
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: OSTRAVA Narozeniny: 02/27
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2460
Re: Otec alkoholik Před 13 rok, 5 měsíce  
Jano a Libo, moc Vám děkuji za Vaše slova podpory. Vaše věty jsem četla mockrát dokola a snažím se je dostat do podvědomí. Taťka se v Bílé vodě začíná pomalu čistit a začátkem příštího roku bude převelen do komunity v Červeném dvoře. Se vším souhlasí. Já se s kamarádkou rozjedu do dvou domovů důchodců tady na Moravě (Návojná a Pržno), abych se podívala osobně na prostředí a udělala si obrázek, jak to tam vypadá, abysme měly ještě něco v záloze, až mu pobyt v Červeném dvoře skončí. On sám určitě moc dobře ví, jak by dopadl, kdyby se vrátil domů a zase začal s pitím. Jeho otec se takto upil v 56 letech a zemřel, můj taťka tomu jen přihlížel. Tak uvidíme. Moc děkuju a vážím si všech, kteří těmto lidem pomáhají!!! Radka
Radka
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 15/11/2010 18:53 Provedl: Radka-a.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2461
Re: Otec alkoholik Před 13 rok, 5 měsíce  
Radko Bílá Voda léčebna je dobře zvolená.Režim je tam velice přísný a nemilosrdný,založený na společných komunitách,kde jsou společně ženy i muži a nemilosrdně a kriticky-tak jak umí jen alkoholik se navzájem rozebírají.Toto by mohlo pohnout-nicméně mám poněkud obavy,právě váš otec může vystupovat z pozice mocnosti-nikoliv pacienta-což může na jednu stranu v druhých budit strach být k němu nemilosrdní,na druhé straně to bude budit v jiných zášt´a chut´k provokaci.Váš otec potřebuje spíš tu druhou skupinu lidí-aby ho zdravě nakopla.A PŘEDEVŠÍM MUSÍ VYDRŽET AŽ DO KONCE!TOTO JE DŮLEŽITÉ,ABY SE NAUČIL ZVLÁDAT KRIZOVÉ OBDOBÍ.Držím palce a věřím,že složení celé skupiny bude dobré!
Jana Mertosová
Expert Boarder
Příspěvky: 80
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: OSTRAVA Narozeniny: 02/27
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2462
Re: Otec alkoholik Před 13 rok, 5 měsíce  
Dobrý večer, odhadla jste ho dobře. V Bílé Vodě se v minulosti v komunitě vyšvihl až na šafáře, řešil ostatní, dával úkoly, zase byl důležitý jako "kdysi". Pak se vrátil domů a bublina splaskla. Je inteligentní a po detoxikaci svou inteligenci využívá k manipulaci druhých. Najednou všichni uvěří, že je z toho venku. V Bílé Vodě v komunitě už ale nebude, kvůli recidivě ho nechtějí přijmout, už mu podle slov lékařky nemají co nabídnout, proto změna v podobě Červeného Dvora v Jižních Čechách. Naštěstí ho přijmou a naváže tam pobytem. Tam to neznáte? Radka
Radka
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2463
Re: Otec alkoholik Před 13 rok, 5 měsíce  
Radko-Červený Dvůr-mám dojem,že tam jsou závislí jak narkomani tak i alkoholici.Což by bylo ideální!Závislí na drogách jsou mladí,kritici až běda a o to větší tvrďasi.To dá zabrat i koňovi!Byl by v tom čert,kdyby to nepohlo ledovcem-on už v tom ten čert je ted´!Mám kamarádku,která tam bydlela-tu léčebnu zná jako své boty-sice ne z pozice pacientky,ale dělala tam osvěty pro pacienty.Je ted´mimo-vrátí se tuším 20.11.-tak jí pak zavolám a dám Vám vědět.Ju?
Jana Mertosová
Expert Boarder
Příspěvky: 80
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: OSTRAVA Narozeniny: 02/27
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2465
Re: Otec alkoholik Před 13 rok, 5 měsíce  
Radko, Červený Dvůr je léčebna ne komunita, je to rozdíl, ale mně tam pomohli, je to dobrá, snad jedna z nejlepších léčeben.Přeji Vám i taťkovi ůspěch.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2521
Re: Otec alkoholik Před 13 rok, 5 měsíce  
Radko.Ozývám se o něco později.V léčebně Červený Dvůr se léčí záv.na alkoh.,drogy,hráčství.Co se Vašeho otce týká?Je dobře,že tuto léčebnu nemá zmapovanou(zmáknutou).Tím i jeho snaha o prosazení se bude obtížnější.Co se týká mých zkušeností?Jsou 3 kategorie lidí.kteří se ocitnou v léčebně.1kat.mně je to jedno,dělejte si co chcete(trucanti),2kat.výrazné osobnostní znaky tzv.silné osobnostní znaky(ovšem dušička je sevřená strachem-)je to obranný systém jejich ega,3kat.vystrašení,bázlivý-jejich ego je silně potlačeno.6ádná z kategorií nemá ten správný,zdravý vztah ani k sobě-tím ani ne k druhému.Po dobu léčby se jedni odchází,místo nich nastupují noví-ale kategorie zůstávají.Občas je zvýrazněná jedna,jindy druhá.Je hodně těžké vidět své vlastní chyby na druhém-ale právě tuto a více zpětných vazeb,kterým je tak každý z pacientů vystaven po dobu léčby.Může vést k uvědomnění si nejen svého problému s pitím,ale uvědomnění si sebe sama-takového,jakým jsem doopravdy.Pokud to člověk je schopen pochopit a přijmout?Může tím nastartovat proces vlastní změny ve vztahu sama sebe.
Jana Mertosová
Expert Boarder
Příspěvky: 80
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: OSTRAVA Narozeniny: 02/27
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2555
Re: Otec alkoholik Před 13 rok, 5 měsíce  
Také mám zkušenost s těžkým alkoholikem.Je vyzkoušeno kde co,ale snaha marná.Vzdali jsme to jako rodina i jeho sourozenci,chce se uchlastat k smrti,budiž mu dopřáno,jen kdyby to nebylo tak psychicky náročné s ním žít.Někdy mám obavy, abych nezkončila v blázinci já,nebo dokonce v kriminálu.Můžu říct a potvrdit,kdo nechce se vyléčit,nevyléči se,je to věc velmi silné vůle a tu jakýkoli závislák nemá.Najdou se výjimky,no ale také kdo ví.
Marie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter