Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...3456789...28
Dolů
Téma: nemůžu přestat
#25168
Re: nemůžu přestat Před 9 rok, 2 měsíce  
Ahoj Lukasi.Tve stavy znam.Ac jsem se lecebne branila,jen ta mi nakonec pomohla. Bez ni bych tu nebyla. Dnes nepiju 8. mesic a jsem konecne stastna.
nikola1

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25169
Re: nemůžu přestat Před 9 rok, 2 měsíce  
V léčebně budeš chráněný před alkoholem, nabereš sílu, kterou tolik potřebuješ.A sám se střízlivě rozhodneš, jak chceš žít dál.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25170
Re: nemůžu přestat Před 9 rok, 2 měsíce  
To ano Libo,ale u těch co to nevědí nebo jim to je jedno. Toto už já mám za sebou.S alkoholu respekt mám a vím jak pak to dopadá,když člověk dávky zvyšuje a zkracuje interval. Návyk mít alkohol neustále při každé chuti nebo příležitosti mám vyřešený. Libo děkuji ale o mne strah mít nemusíš. Já bych mohla do toho spadnout jen kdy mi mne potkala nějaká tragedie. To ale i kdyby jsem byla apstinujicí to riziko by bylo.
Žanda

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25173
Re: nemůžu přestat Před 9 rok, 2 měsíce  
Ahojky Katko. Četla jsem si tvůj příspěvek i Žandy. Kači ne že bych ti nevěřila,ale to třetí a čvrté stádium je už složitější. Já sama měla čvrté a vím,že bez mé psycholožka bych to nezvládla. Takových rozhodutí na zkončení s alkoholem jsem zažila mockrát. Nejkratší dobu jsem měla týden a nejdelší pak 6 měsícu. Neuměla jsem se na motivovat.To Slovíčko nikdy už si nemohu dát ani kapku. Nevnucuji ti to,ale zkus na tím popřemýšlet?
Renata pro Katku

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25175
Re: nemůžu přestat Před 9 rok, 2 měsíce  
Kácí u mě to pak nakonec vyvrcholilo velkému průšvihu. Také jsem musela jezdit autem i pracovně a nakonec mě chytili a to byl pro mne velký prušvih. Hlavně kvůli práci. Vlastně i to mě přesvědčilo jít někam a řešit to než sama. Sice tak silné přesvědčení jsem měla,ale v mém případě a v mém vztahu s přítelem,který byl věčně sám mimo domov a se společnými přáteli. Jsem byla psychicky neustále rozhozena a ne moc v klidu a vlastně na vše sama. Tak jsem zas začala pit. Sice doma a to je to nejhorší,když piješ sama domaa spoň dle mě. Už se kreje problém. Já když jsem pila a byla jsem věčně podrážděná a nasraná.

Tak to odnášeli i ty co za to nemohli nebo mě vadilo,že s ním chlastaj a nevidí že na vše šere a věčně ho omlouvali a zastávali se ho. Já vypadala jak histerka. Tak jsem se také věčně s nimi hádala. Nemyslí si že, když se s někým hádáš. Většinou víš proč! Jen za o pila to každý řeší ne důstojně až vypadá trapně on sám a uboze. Zamotá vše do hromady a chaoticky. Je lepší si vše vyříkat za střízliva. Alkohol z tebe udělá neschopného vyřešit problém momentální,ale nedá ti ten důvod co tě štve a proto ten psycholog může i jinak ti pomoci. S tím co máš v sobě a nějakou zlobu máš! Jinak bys druhý nenapadala. Za to se sestiď a vyřeš si to vše v sobě. To je moc důležitý pro svůj vnitřní klid.
Renata pro Katku

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25176
Re: nemůžu přestat Před 9 rok, 2 měsíce  
Dobrý den,

řekla jsem si, že od dnešního dne nebudu pít. Píšu to tady s tím, že když to tady píšu, tak to myslím vážně. Chci se tu vrátit za půl roku, a napsat, že jsem opravdu neměla kapku alkoholu. Pila jsem hodně, a prostě chci přestat ze dne na den. Většinou to vzniká, když mě něco naštve, a pak mě to uklidní. Ale to není řešení. Chci žít jako dříve, když jsem alkohol neznala a bylo mi celkově fajn. Je mi 27. Zpočátku jsem chodila napár piv, pak jsem se dostala do party, kde pití byla jako zábava. Dneska vím, že mi to vzalo čas a peníze. A napadlo mě, že teda je dobrý napsat si tento termín, a pak se jen radovat, že jste to vydrželi rok, dva, ...a pak vůbec. Všem držím palečky a přeju vám hodně štěstí do nového kroku bez alkoholu. Věřím, že jde všechno, když člověk opravdu chce.
Kristina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25177
Re: nemůžu přestat Před 9 rok, 2 měsíce  
Kristýnko, fakt ti ten alkohol pomohl?Nebo jsi problém jen oddálila?Drž se toho, co radí AA, :každé ráno si řeknu, že to vydržím, večer se pochval, druhý den znovu, dna utíkají a je to lepší, než celý půlrok.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25182
Re: nemůžu přestat Před 9 rok, 2 měsíce  
Je to boj.Začátky nepití jsou nejhorší a pak to ještě udržovat.Jednu dobu sem si vedl záznamy,počítal dny a každý večer sem si udělal čárku,že sem to zvlád a po čase je mně to už jaksi jedno,jestli nepiju 146 dní nebo kolik,žiju,abstinuju a mívám období kdy se neděje nic,vnitřně sem se sebou spokojen,taková vnitřní rovnováha,ale pak mívám i krize.Alkohol je všude,na každém rohu,nedělá mi to problémy,spíš mně to chytá někdy doma o samotě...no to je právě to.Chtělo by to nějaký nový vztah,ženu už mi nikdo nevrátí,ale ono najít tou pravou...hlavně s co nejmenším vztahem k alkoholu.

Známý má schizu,bere udržovací dávku léků,týdny je v pohodě a pak ho to chytá.Přidává si dávky léků sám,aby se z toho dostal,funguje,pracuje a překoná to.Jenže na alkoholismus žádné léky nejsou je to jen na nás jak se s tím porveme.
OndraX
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25183
Re: nemůžu přestat Před 9 rok, 2 měsíce  
Pro Ondru
Ahoj,
já to měla i když jsem narazila na zprávy jak se vyvíjí situace ve světě, ničení přírody, vybíjení zvířat, myslím tím jak jim ubíráme životní prostředí a pak ta hrozba války...vždycky chytla strach, bezmoc, zlobu a následně depku. Předtím, když jsem pila, tak bych se otupila sedmičkou vína a přepla v hlavě a nezajímala se o ty informace raději.....Postupem času začínám být otrlá, prostě si říkám , nic nezměním, jenom sama za sebe se snažím chovat jinak k přírodě a zbytek neovlivním , tak proč se deptat. Zvládám to bez pití, taky si už nepočítám dny. Jenom si dělám pořádek v hlavě co můžu ovlivnit a naco sílu a možnosti nemám. Toto byl taky jeden z mých spouštěčů blbých nálad do depky a klamavý pocit, že to zapiju...ALE BYLA TO JEN MOJE VÝMLUVA SE NAPÍT.
Přeji krásné dny, všem.
Stopka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25184
Re: nemůžu přestat Před 9 rok, 2 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...3456789...28
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter