Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...136137138139140141142...190
Dolů
Téma: Společně den po dni :)
*****
#56734
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
hihi , ale zaslouženě! Jsi šikovná, ať to jde tak dál
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56735
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
Richarde souhlasím a gratuluji. On totiž když člověk nebude pyšný sám na sebe, nebude "namachrovany" vírou v sebe a nebude si věřit... třeba někdy i přehnaně .... tak bude nakonec stále jen knučet..
P. S. A podmínky nemá lehké nikdo, srovnávat to nelze, co je pro někoho velký problém jiný by se jen zasmál... Myslím, že rozhodnutí a víra v sebe je jediná cesta k trvalé abstinenci
Agi
Gold Boarder
Příspěvky: 228
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56736
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
Jinak totiž bude při prvním problému utíkat k nějaké berlicce, hledat oporu jinde a u jiných, a když žádnou berlu nenajde, sáhne po flašce
Agi
Gold Boarder
Příspěvky: 228
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56737
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
Agi - jste zde první člověk za skoro 10 let který tento jednoduchý postup/úhel pohledu pochopil. Ze srdce Vám přeji vše dobré, každý den střízlivý a dlouhý, zajímavý život.
Jen bych k tomu dodal, že pro mne neexistuje minulost ale ani budoucnost, existuje pouze přítomnost, protože pouze tu mohu měnit, žít, cítit..... Teď tluče srdce, teď je třeba žít. Vše ostatní je irelevantní....
Ať se daří Vám i všem zde.
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56738
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
Agi, tak to ani smykem
Pycha predchazi pad. A zit v pyse nechces ). Kdyz uz tak ta spravna slova - sebe vedomy - sam sebe si vedom.
A ten co to umi, to nebude cpat okoli jako spravnou cestu pro neufnukance )
Asi je v tom patrny rozdil, ne?
Ten pad na drzku v pyse musi byt hrozna porazka.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56739
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
Richard: Úmyslně jsem si prošel odvykacím peklem bez pomoci a kňourání po doktorech...

Bolo to asi pred 15 rokmi. Mladý chlapík okolo 30ky, právnik, sa rozhodol skoncovať s alkoholom. Samozrejme doma. Dostal absťák, bolo mu príšerne. A keď už to nejaký čas trvalo, rodina mala toľko rozumu, že zavolali záchranku. Z absťáku bolo nakoniec delírko. V nemocnici pobudol pár dní v klietke s halucináciami. A potom ešte mesiac na oddelení. Ja som sa vtedy nechal ukecať na 2 mesiace. Boli sme spolu na izbe. Ak by to nechali tak, že to zvládne vlastnými silami, že však to prejde, tak dnes tu už nie je. Mladý ženatý, šikovný, inteligentný chalan, s dvomi deťmi. Mal skvelú ženu, ktorá ho stále chodila navštevovať. Neviem ako je na tom teraz, bolo to už dávno. Ale keby jeho manželka nebola "kňurala" o odbornú pomoc, dnes je vdova.
Richard. Absťák?Doma som sa plazil v bolestiach, do rúk ako by mi niekto pichal ihlami, ruky mi začali trpnuť, skrúcalo prsty, trpla mi tvár, úplne mi akoby stiahovalo kožu na tváry, to bolo peklo. Samozrejme k tomu potenie, trasenie, zimnica. Krče v žalúdku. Vedel som, že alkohol by pomohol, ale žiadny nebol, pretože som sa rozhodol už nepiť. Ale aspoň pre tú trošku uľavy som bol ochotný do seba naliať okenu, pitralon, alpu, čokoľvek, čo obsahuje alkohol. Samozrejme nepomáhalo. A potom nastalo ďalšie peklo - chodenie. Chodenie po izbe. Z roha do roha, okolo v maličkej izbe. Hlava vám ide prasknúť. Po pár hodinách chodenia po izbe pocit, že mi z toho preskočí. Ľahol som si, pretože som nevládal. Ale nohy same skákali po posteli. So stopkami v rukách som sa snažil aspoň pár minút poležať. Nedálo sa, vstával som a chodil. Stále dokola. Neskutočná bolesť chodidiel, neskutočná únava. Chcete žiť, ale zároveň zomrieť, aby ste tak netrpel. Po 24 hodinách chodenia, keď už som bol fyzicky aj psychicky v koncoch, išiel som do nemocnice, pretože len tam mi z toho abstinenčného šialenstva vedeli pomôcť. Mamu som poslať kupiť alkohol, aby som bol schopný dojsť do nemocnice. Samozrejme, žiadny rýchly liek neexistuje, ale aspoň tie injekcie uľavili. Na nič sa som tak v nemocnici netešil, ako na tie "včeličky". Nevedel som sa dočkať rána, obeda, večera. Teda času na tú včielku.
Nie každý máva také absťaky. Ono sa to peklo ani nedá celkom opísať. Ale rozhodne také niečo neodporúčam zvládať svojpomocne, hrať sa na hrdinu. Ja som to len nejakým zázrakom prežil. Ale je možné, že si tie absťaky vyberú svoju daň v neskoršom veku.
Uvedomte si Richard, že väčšina ľudí, aj tu na fóre, nemá o sile alkoholu resp. sile závislosti ani šajnu. Ľudí, ktorí tu za celé tie roky písali a svojpomocne dlhodobo abstinujú(nie pár dní alebo týždňov), je ako šafránu. Možno ešte menej. A tvrdiť tu, že vykašlite sa na kňúranie u doktoroch, buďte frajeri a dokážte to sami, môže byť hazardovanie ak nie so životom, tak minimálne so zdravím.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56740
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
Do šľaka, teraz keď to sem nabehlo, som si všimol, že je to nejaké dlhé. Tak sa ospravedlňujem.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56741
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56742
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
Richarde, podle me se z toho neda udelat jednotna sablona pro vsechny.
Sice se rika na vsechny jeden metr, ale v tomhle asi ne.
Moc zkusenosti nemam, jsem jen abstinujici batole (nebo cim me kdo nazval)
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56743
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
Krtko,

"Richard má (ako inak) vždy PRAVDU"...

"Také (je TO) ĽAHKÉ a Ty TO nevieš?"

(...stačí predsa "iba/(jenom)" NE~ /-piť, -fajčiť, -mrnčať/kňourat, -drogovať,... -zneužívať alebo: -nadužívať čokoľvek/, a život BUDE opäť v poriadku.)

...("stačí predsa "iba" ŽIŤ = jediné a súčasné TRIEZVE TERAZ"...)

"TAKÉ ĽAHKÉ A TY *TOTO* NEVIEŠ??!"...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...136137138139140141142...190
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter