Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...45678910...63
Dolů
Téma: Tak, jdeme na to...
*
#63203
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 4 měsíce  
to máš teda veľké šťaste. Asi ťa má rád a záleží mu na tebe Len to musíš chcieť v prvom rade pre seba. Ty si musíš ísť za tým doslova cez mŕtvoly. Musíš byť ťažký sebec, egoista v tomto. To platí pre všetky, ktoré ste sa na to dali. K tomu prípadnému vysvetľovaniu prečo nepijete dobre napísala Erika. Na začiatku pomôže aj nejaká výhovorka. Ale nemusíte úplne všetko zdôvodňovať. Tak sa zamotáte do toho, že vás prehovoria. Diéta, lieky, šoférovanie alebo iná povinnosť spočiatku pomôže. Ale skutočne na tom musíte trvať. Časom si zvyknú. A ak nie, je to ich problém, nie váš. Deti, manžel, priateľ, práca sú ako počiatočná motivácia skvelé, ale vy musíte byť na prvom mieste. Celé abstinovanie je len o vás, ako sa vy k tomu postavíte. Na začiatku to nie je žiadna slasť. Ale dá sa to.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63205
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 4 měsíce  
Krtku, pekne jsi to vysvetlil.
Rada Te tu vidim
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63207
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 4 měsíce  
Ahojky tak dneska ne že bych byla čistá ale já jsem já sebe hrdá měla jsem jen střik s vínem a to tak s minimem vína jen pro pocit...vím že to asi není dobře takhle ale aspoň tak jak vy dneska stále se držíte holky?
Daniela
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63208
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 4 měsíce  
Ahojky tak dneska ne že bych byla čistá ale já jsem já sebe hrdá měla jsem jen střik s vínem a to tak s minimem vína jen pro pocit...vím že to asi není dobře takhle ale aspoň tak jak vy dneska stále se držíte holky?
Daniela
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63209
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 4 měsíce  
Je to takovy zavislostni kolotoc, ktery konciva stavem - s alko to nejde (prusery, nezodpovednost, lhani, naladovost atd.) a bez nej take ne (nutkava potreba alkoholu, abstaky ..). V tomto stavu vime, ze je to tzv. v prdeli. Co s tim? Strach paralyzuje. Roztoci otazky: mam? Nemam? Muzu? Ze nema nekdo psychicke problemy, kvuli kterym pije? Mozna ne pred tim, ale s zavislosti urcite jsou, prijdou. Alko je depresant. Sinusoida blazenosti a totalniho pruseru (uzkost, deprese).

Co muze pomoct?
Karticka do kapsy “proc nepiju”.
Nemit u sebe penize. Nakupovat jen s nekym. Odevzdat sve penize a kartu osobe blizke.
Pan Nespor to popisuje dobre v knize o abstinenci.

Je to zmena navyku, rezimu, stylu zivota.
Chodit spat ve 22h, vstavat v 7h a tak kazdy den, i vikendy (cas je priklad).

Abstak? Poceni, nervozita, podrazdenost, buseni srdce, nespavost (spankova deprivace). Tohle nekolik tydnu, mesic. Spanek se mi rovnal asi nejdele.

Abstinuji a co dal?
3 mesice a co ted? To je ten zivot? To de neda. Tak lekar, prasky a po x tydnech byl klid. Vysqzeni leku.
Cas a zivot bezi. To same me dohnalo po roce.
X ruznych nepohod v zivote, ale dobry, pluju dal bez urazu .

Strih. 5.5 let. Je to bozi, nepit? Je. A nehiodlam to menit.
Mam strach? Mam, opravneny. Staci malo a uz se povezu do pekla s alkoholem. Mam ho casto? Nemam.

Demon, evokuje boj, boj moznou prohru.
Prijimam porazku a proto nepiju, koukam te neprijemne pravde do oci a nepiju.

Je to lehke? Neni.

Mam x zimnich i letnich, halovych sportu. Cas jezdit, kam chci. Bylo by to s alkem mozne? Nebylo. Uz bych tu nemusel byt. Minimalne dle lekaru.

Zivot je proste bozi, no ne?
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63210
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 4 měsíce  
Daniela, snahy o nepit a pit koncivaji vetsinou spatne - ztraceny cas. Se na to vyflakni rovnou z cisty vody, od podlahy .
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63211
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 4 měsíce  
Michal to bych ráda,ale mám abstinenční příznaky a bojím se hned úplně vysadit...
Daniela
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63212
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 4 měsíce  
Daniela napsal:Ahojky tak dneska ne že bych byla čistá ale já jsem já sebe hrdá měla jsem jen střik s vínem a to tak s minimem vína jen pro pocit..
A není ten absťák, jen v hlavě?
Jen, že se bojíš?
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63213
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 4 měsíce  
To nevím, ale skoro celou noc sem nespala,bylo mi vedro, bušení srdce a ta moje úzkost takže si myslím že to je absťák asi ne?
Daniela
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63214
Re: Tak, jdeme na to... Před 2 rok, 4 měsíce  
Danielo, já to mám taky tak. Navíc mě dnes probudila velká bolest hlavy a nemohla jsem usnout další tři hodiny. Jenže, myslím si, že psychika hraje u mě velkou roli. Jak jsem psala, beru rok antidepriva na uzkosti. A bez alkoholu, respektive vždycky po něm mám hrozně stavy. No a tak ty stavy zapijim. Dnes třetí den nepiju, tak to se mnou zase mává. Myslím že spíš než fyzický abstak mám já psychicky. A tak jsem si řekla, že to přestanu rešit a prostě zkusím konečně zatknout zuby a vydržet. Nikdy jsem nebyla tak odhodlána jako teď.... Snad vydržím.
Pisinka
Junior Boarder
Příspěvky: 36
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...45678910...63
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter