Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Těhotenství a alfa-alkoholismus
*
#51134
Těhotenství a alfa-alkoholismus Před 5 rok, 7 měsíce  
potřebuji psychicky podržet...
Piju v partě přátel -> krátký či dlouhý týden pouze dle obsluhy. Ta nepříjemná má nyní dlouhý týden - tato - mi pomáhá být v "pohodlí domova." Jsem v 15tt a neumím z nudy nejít do daného pohostinství, jelikož procházek mám dost, cvičení pro těhotné je 1x týdně, bazén ne z důvodu chloru (slaný zavřely včera pro rekonstrukci)... Uvědomuji si, že už by mohlo být pozdě! Nedokáži se udržet bez 4-6 panáků s coca-colou 2-3x týdně!!! Jsem zoufalá! Dítě nebude mít otce v rodném listě a nemá ani reálně - první screening a kontroly jsou zatím v pořádku, potřebuji si o mém problému alespoň psát! Pochopit trochu proč piju - podobně jako otec (stejné znamení) je to asi 3 roky co nepiju denně, je mi 38 a nepiju pivo ani víno... Pouze tvrdé s nealkem od 2011. Nevím co dodat psychicky jsem opravdu na nervy jen z alkoholu -> neumím mu utéct a zároveň i cigaretám. Vím, že tím ubližuji miminku a mám slzy v očích... Věřte mi o partnera jako takového či peníze a o kariéru nebo vzdělání, a toho otce tu nejde... Je to závislost, kterou zvládám pouze několik dní na uzdě a pak znova opakuji 4/6 a zase několik dní a znova 4/6. Já se nemotám ani nepadám, ostudy nikdy nebyli a ani mi není nevolno, hlídám se do stavu kdy už vím, že mám dost a stopka jdu spát ( ve 23hod obvykle).
Johanna
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Narozeniny: 11/30
Poslední úprava: 29/09/2018 09:46 Provedl: Johanna. Důvod: Gramatické chyby
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51136
Re: Těhotenství a alfa-alkoholismus Před 5 rok, 7 měsíce  
A co si, Johanno, predstavujete pod tou psychickou podporou?
Ja jsem zacal pred 2 lety chodit na non-alko skupiny a individualni terapie v ramci Sananimu a chodim tam dodnes. To pomohlo a pomaha me. Proto se ptam, co je ta psychicka podpora a k cemu ma poslouzit?
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51140
Re: Těhotenství a alfa-alkoholismus Před 5 rok, 7 měsíce  
Johanna,

odporúčam prečítať si toto:

1url.cz/pMu5H

a zamyslieť sa nad prečítaným...

(...alebo IQ= <20→105> postačuje?);
priemer=68, 8!!!
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51143
Re: Těhotenství a alfa-alkoholismus Před 5 rok, 7 měsíce  
Od dnešního rána si čtu vše co se alkoholismu týče. Antavus nepřipadá těhotným a kojícím v úvahu. Jsem právník tudíž si nemohu dovolit mít zápis od psychologa zničilo by mi to karieru, žádala jsem tímto o nějaké to hodnocení mé situace zítra půjdu na první AA terapii uvidím - ani nevím co od toho očekávám a nemohu pít do produ mi zbývá 6 měsíců a chtěla bych kojit. Z příspěků (starších) mám pocit, že nesměřují přímo k mé situaci. Nemám finanční tíseň a mám spoustu času a jsem vkuse za volantem. Když mě strhne parta je to vždy hudba a humorné situace, které mě přivádí k chuti mít ještě lepší náladu. Už si 3 měsíce říkám že jsem silná, ale nejsem a každý týden ve shonu situací podlehnu! Není mi třeba odpovědí stylu jsi alkoholik i když jsi občasný alkoholik atp. Chci vědět jestli je zvladatelné kupříkladu terapií AA držet půst navždy a jiné psychické opory... Děkuji předem všem!
Johanna
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Narozeniny: 11/30
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51146
Re: Těhotenství a alfa-alkoholismus Před 5 rok, 7 měsíce  
Johanna,

"jestvuje/existuje v EÚ paragraf/§, ktorý trestá VEDOMÉ alkoholizovanie faetu/su/(zárodku/plodu) človeka?"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51147
Re: Těhotenství a alfa-alkoholismus Před 5 rok, 7 měsíce  
Chci vědět jestli je zvladatelné kupříkladu terapií AA držet půst navždy

Áno je, ale nie pre každého, nespoliehal by som sa na to, žiadne záruky. A ešte by som situáciu konzultoval s otcom dieťaťa, hoci je možné že po oplodnení už na jeho názore nezáleží.
Nespoznaný
Expert Boarder
Příspěvky: 136
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51148
Re: Těhotenství a alfa-alkoholismus Před 5 rok, 7 měsíce  
..ano,je možné kdykoliv začít abstinovat,a dokonce se ti to může i líbit.Zapis od psychologa ti nijak nikde neublíží,jestli si myslela psychiatra,tak taky ne,dokud nebudeš hospitalizovaná s F 10.Je to asi vážný,když ti nezabrání pít a kouřit ani těhotenství,myslíš,že Antabus by to zvládl?A že je škodlivější ho brát,než pít?Dělej toho teď hodně,zmínila jsi AA,to je fajn,až tam budeš,měj na paměti,že ti lidi ti můžou pomáhat roky s tvou nebezpečnou nemocí,dnes, zítra,týdně,porad ti můžou být nablízku.Mej na pameti,že občasný alkoholik neexistuje,ani kvartální,jsou to jen takové spíš varianty nás notoriků,je docela jedno,kdo jak pije,konce jsou stejné.Zkus dobrou psycholožku, prostě to zkus.Ta dobrá parta jak jí zmiňuješ,ta pro tebe není vůbec dobrá,oni jsou jiní jak ty,asi nehledají pak pomoc,buď se jich zbav,nebo se jim ke všemu přiznej.Dale píšeš o týdenním shonu situací,kde podlehneš atd,to je všecko známé,ale hlavní důvod byl u mně ten,že jsem chtěl pít,ožírat se,chlastat.Chtěl jsem.Hledej takovou cestu,aby jsi nechtěla pít,ostatní nevedou tak daleko,ani na nich není tak dobře,a co jsem četl tak si myslím,že by jsi neměla pít,ani kdyby jsi těhotná nebyla.Tak hodně sil,a žádný strach, být abstinujici alkoholik je pohoda
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51149
Re: Těhotenství a alfa-alkoholismus Před 5 rok, 7 měsíce  
Ahoj, také si myslím, že jde nepít, že je to dokonce fajn a navíc, byť pyšný na to, že nepiji... Hrdě to všude hlásit... Prostě tuhle berličku v životě nepotřebuji. Jsem silná osobnost. A vlastně mi to ani nechutná. A Ty určitě silná osobnost jsi, jinak by ses nerozhodla mít sama dítě. A uvědom si, že pitím si, i tomu malému můžeš zadělat na pořádné problémy na celý život.. Třeba zdravotní. Tak o tom přemýšlej, aby jsi kvůli potřebě chlastu v těhotenství jednu nepila z toho, že díky TOBĚ je mimčo nemocné a tys s tím KDYSI mohla něco dělat. Těš se na něj, mysli na něj kdykoli stáhneš na flašku a rozhodni se, jestli to riskneš. A za další... Pokud teď budeš podporovat alkoholika v sobě, tak co budeš dělat potom, až přibudou starosti s péčí o dítě... to se teprve uchlastas...
Agi
Gold Boarder
Příspěvky: 228
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51150
Re: Těhotenství a alfa-alkoholismus Před 5 rok, 7 měsíce  
Ak budeš chcieť kojiť, to nebude najmenší problém. Fľašu vodku kúpiš kdekoľvek, aj na benzínke. Keď už toľko šoféruješ, tak ju kúpiš cestou.

A teraz vážne. Vedia Tí tvoju priatelia, že si tehotná?

Keď ideš s priateľmi do hospody. Ideš preto, že chceš byť s nimi alebo ideš preto, lebo vieš, že si vypiješ? Skús porozmýšľať a byť sama k sebe úprimá. Predstav si situáciu, že sedíš sama doma a nudíš sa. O čom rozmýšľaš? Predstavuješ si, ako sedíš s nimi a popíjaš si? Naleješ do seba pohárik a cítiš uvoľnenie, pohodu?
Když mě strhne parta je to vždy hudba a humorné situace, které mě přivádí k chuti mít ještě lepší náladu
Uvedomuješ si, že piť kvôli účinku je najrýchlejšia cesta k závislosti?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51152
Re: Těhotenství a alfa-alkoholismus Před 5 rok, 7 měsíce  
Kdysi jsem četl, že pokud žena otěhotní a je závislá na cigaretách, tak ten stres z náhlého vysazení a absťáku je pro ten plod stejně škodlivý jako samotná závislost. Myslím, že na tom něco bude. Jestli už si na tom tak, že nevydržíš dvakrát až třikrát týdně bez návštěvy klubu, kde vypiješ pět panáků s colou, tak to zkus alespoň výrazně omezit. Říká se, že člověk už má problém, pokud bez obtíží nevydrží abstinovat tři měsíce. Pokud si do té koly liješ panáky velké, tak v podstatě vypiješ sedmičku tvrdého alkoholu týdně a to asi není úplně ok. Ona i ta cola je pěkný svinstvo, to by jsi asi také v těhotenství neměla. Pij třeba jen samotné panáky (promiň, pokus o černý humor) Píšeš, že piješ jen tvrdý alkohol, žádné pivo ani víno. Ale tvrdý alkohol je nejrychlejší cesta k závislosti. Oproti vínu a pivu. Hlavně u žen. K tomu psychologovi si zajdi nebo k terapeutovi. Tam dostaneš zpětnou vazbu od odborníka. AA fungují na základě toho, že se tam svěříš s čím potřebuješ, ale ostatní to nekomentují. Jen si to vyslechnou. Zpětnou vazbu ti během mítinku nedají. Jestli ti jde o pověst advokátky, že se bojíš, že budeš pro klienty nedůvěryhodná... Na řeči lidí se vykašli. Ale je na tobě, na čem ti víc záleží. Jestli na tvém zdraví a zdraví tvého dítěte nebo na kariéře a na tom, co si o tobě řekne nějaká pavlačová drbna
dromedaro
Fresh Boarder
Příspěvky: 18
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 29/09/2018 18:57 Provedl: dromedaro.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter