Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Fórum bylo dlouho očekáváno uživately alkoholik.cz
Stránka: 1...567891011...18
Dolů
Téma: Proč jsme pili?
#24060
Re: Proč jsme pili? Před 9 rok, 3 měsíce  
Dobrou a netrap se!

Vše se dá řešit!
marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24062
Re: Proč jsme pili? Před 9 rok, 3 měsíce  
Renato na prosto s vámi souhlasím co se týče doporučení Libi. Koukala jsem na skoro všechny příspěvky fora a nabývám dojmu. Na všechny dotazy nejvíc odepisuje Liba a vlastně, neustále to stejné AA. Zřejmě v AA pusobí jako agitátorka.

Nejsem odpurce AA a znám i jejich program,ale souhlasím s Renatou. Tato léčba není vhodná pro všechny typy alkoholiku, nebo doporučená po léčbě nebo během ní. Jen z těchto důvodu! Tuto skupina nevede žádný lékař a v této skupině nemůžete najít pomoc s absťáky s depresemi a třesy. Tato skupina lidí podporuje abstinenci a zůstat střízlivý. Po zbytek života a důvody proč své nomoci nepodlehnout. Bohužel lékaři to nejsou!

Tato jejich práce je důležitá a navzájem se podporují v abstinenci a neustále motivují. Alkoholici mezi sebou coš je důležité v životní abstinenci. AA jsou známým združením že není možné aby člověk co má problém s alkoholem.
Aby tohle združení neznal.

Libo ale vy z tohoto združení AA vytváříte sama tu sektu. Poněvač vy sama jste v domění( tato združení je jen jediné, které může v teto problematice pomoc.)


To už samo od sebe může odpuzovat a celé združení očernovat a budit špatný dojem agitace jedné osoby.
Mylím že toto združení zaslouží uznání svou tvorbou a úspěchem abstinujících alkoholiku.

Má sestra je lékařka a zabývá se lečbou závyslostí na alkoholu atd... Taky je nerada, kdy s alkoholika se stává psychoterapeud a lékař v jedné osobě a už může ordinovat!"
Alena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24063
Re: Proč jsme pili? Před 9 rok, 3 měsíce  
Liba netvrdí, že AA je jediné co pomáhá, říká že je to jediné co jí pomohlo. A samozřejmě to všem doporučuje. Doporučovat to co si myslí, že funguje by byla přeci hloupost.
už každém jednotlivci, zda její doporučení vezme v úvahu nebo ne. Nelíbí se někomu jak píše, nenutí to nikoho číst.
Toto fórum je o informování lidiček o alkoholické nemoci. Víc není možné. Také s pobavením čtu o dobrých radách těch, kteří pár dnů, týdnů abstinují. Kdysi mne nas..li, ale už vím, že to je mé ego, které chce mít vždy pravdu,chce být oceňováno, obdivováno atd.
A tak pište lidičky pište ať vím co si mám v sobě opravit a prožít další úžasný láskyplný střízlivý den. Moc vám všem děkuji.
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24064
Re: Proč jsme pili? Před 9 rok, 3 měsíce  
Po léčebně je doporučené doléčování, dokonce je nutné.Mně forma AA vyhovuje.S odborníky mám špatné zkušenosti, napíší léky, a je to.Podle mně to skoro vražda, pro alkoholika, kterému hrozí, že se napije, ještě mu doporučit prášky.Anatbus doporučuji, lékaře také, doufám, že ti lidé najdou dobré odborníky.Mám v rodině adiktologa, ten mě řekl, že to, co vím o alkoholismu já, to ho ve škole neučili, mám totiž školu života, zkušenosti, něco jsem s alkoholu zažila, každý abstinující alkoholik také, máme zkušenosti jak přestat,co může nováčka potkat na začátku střízlivosti, co mně pomohlo.....na tomto principu jsou AA založeny. Jak jednoduché a funguje to.Ten program AA-Kroky, ty většině "znalců" chybí.To ego je fakt silné, anglická královna, tisíce soudců, policajtů, miliony lidí ve 158 zemích světa jsou sekta?Třeba je to neznalost, nepochopení, spíš to ego.Jenže přestat pít nestačí.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24066
Re: Proč jsme pili? Před 9 rok, 3 měsíce  
Jo, a díky AA spousta lidí přestalo pít, a nemuseli do léčebny, není to bezva?Hodně áčkařů chodí na AA i k psychiatrovi, psychologovi....Jen je škoda, že tyto posudky na AA můžou někoho odradit, a ten člověk se třeba upije.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24067
Re: Proč jsme pili? Před 9 rok, 3 měsíce  
"Ďakujem Vám, Liba a Standa!"

Stručne, prehľadne a v kocke - najmä však, bez agitácie a Ega.


"Ešte raz - vďaka za prehľad a info!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24072
Re: Proč jsme pili? Před 9 rok, 3 měsíce  
Stando a preco by sem nemohli prispievat ludia co abstinuju zopar dni, tyzdnov..Aj oni maju pravo sa podelit o svoje skusenosti. Alebo na toto maju pravo len dlholeti abstinenti?
Ja abstinujem 8 mesiacov a napr. Renata 8 rokov a pisala, ze jej citanie mojich prispevkov pomohlo a o to predsa ide, aby sme sa svojimi skusenostami a postrehmi navzajom obohacovali a pomahali si.
Mne zase moze pomoct nazor niekoho kto abstinuje trebars len 8 dni, aj on mi moze priniest nieco nove a obohacujuce.

Uz to tu bolo pisane, ze toto je diskutujuce forum a kazdy ma pravo na svoj nazor.

Mozno preto je AA casto oznacovane za sektu. Urcite robia zasluznu cinnost, ale vy ich zastancovia ich prezentujete aspon na tomto fore tak, ze to na sektu vypada.
Niekedy podla prispevkov clenov AA to tu vypada tak, ze len Vy viete, len Vy ste absolvovali ich program a preto ste nieco viac. Stale tu pisete o tom egu, ale casto to vyznieva tak, ze to zvysene ego mate vy a to len preto, ze ste clenmi AA. Neuznavate ine nazory ako tie Vase a to mne pride smutne.
Pripada mi to ako vodu kazat a vino pit.

Napr. nazor, ze chod sa pozriet na zjazd AAa uvidis co je to naozajstny smiech, mi pride trochu scestny. To akoze len AA sa vedie zasmiat a maju patent na srdecmy smiech? Myslim si, ze clovek nemusi ist zrovna na zjazd AA, aby sa schuti zasmial a pokial sa vie zasmiat len tam, tak to je tiez na zamyslenie, ze nieco s nim asi v poriadku nebude a vymenil jednu zavislost za druhu..

Myslim si, ze to prave pani Alena chcela npisat, ze aj ked AA su fajn organizacia, vela z Vas co ich tu propaguje kona kontraproduktivne, lebo ludi skor odstrasite od ich navstevy ako by ich motivoval.

Aspon mne chut na navstevu AA uplne prisla, potom co som si to hned nazciatku precitala v kazdom druhom prispevku rady typu chod na AA..
Ja som presvedcena o tom, ze na kazdeho plati nieco ine a aj ze kazdy ma pravo na svoj nazor. Tak dovolte aj ostatnym prezentovat svoje nazory, nielen tym, co su clenmi AA alebo tym co abstinuju uz dlhe roky.

Kazdy nazor a skusenost je cenna a o to tu predsa ide, aby sme si vymienali svoje skusenosti a tym si navzajom pomahali.
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24073
Re: Proč jsme pili? Před 9 rok, 3 měsíce  
Asi jsem se špatně vyjádřil. Naopak ať sem všichni píšou. Hlavně ti, co jsou zde krátce. Vždyť i já se od nich stále učím. Ale ne tak, že dělám to o čem mluví nebo radí. Je mi celkem jedno co si kdo říká o AA, protože to je jen jeho názor vytvořený vlastním přesvědčením. Pravdou pro mne zůstává, že nebýt AA tak jsem buď průměrný tloustnoucí věčně nasr..ý chlap a nebo mrtvola.
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24074
Re: Proč jsme pili? Před 9 rok, 3 měsíce  
Každý si vybere jen to, co se mu hodí.Nikdy jsem nenapsala, že ostatní se neumí smát, radovat.....tady ty dohady jsou k ničemu, jen škodí diskuzi.Kritizovat AA jen tak, neznat je, to je špatné.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24075
Re: Proč jsme pili? Před 9 rok, 3 měsíce  
Liba pokial si to precitas pozornejsie, tu ani tak nebolo krizovane AA. Vacsina z nas napisala, ze uznava ich zasluhy a ze urcite su pre vela ludi prinosom. Tu bola skor kritizovana forma ich propagacie na tomto fore.
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...567891011...18
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter