Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Texty, tabulky Články a statistiky Protialkoholní léčba v Kroměříži herce Romana Štolpy - pocity

Protialkoholní léčba v Kroměříži herce Romana Štolpy - pocity

PDF Tisk Email
Napsal uživatel MUDr. Zbyněk Mlčoch   
Čtvrtek, 04. únor 2010 (17:31)
roman_stolpa_protialkoholni_lecebna_Kromeriz"Cítím se naprosto skvěle, výborně," říká herec Roman Štolpa, který se před Vánocemi 2009 vrátil po třech měsících z psychiatrické léčebny v Kroměříži, kde se léčil ze závislosti na alkoholu.

Herec Roman Štolpa (45) strávil tři měsíce v psychiatrické léčebně kvůli závislosti na alkoholu. Stále chodí na sezení k psychiatrovi v Nemocnici U Apolináře a na alkohol prý absolutně nemá chuť.

"Nejdůležitější je to rozhodnutí, pak už to je v pohodě. Věděl jsem, že už jsem na tom s alkoholem tak špatně, že to takhle dál nejde. Pronásledovaly mě deprese takovým způsobem, že se to už nedalo ustát," vysvětluje Štolpa.

Od svého propuštění z léčebny prý chuť na alkohol nepocítil. "Je možný, že po letech přijde, ale musím říct, že zatím je to v pohodě. Není to o prosté vůli přestat. Ta k ničemu nepomůže. Chce to změnit názor na sebe, myšlení...," prozrazuje herec.

Nadále chodí k psychiatrovi do Nemocnice U Apolináře. "Pořád člověk dělá kroky, které jsou mu doporučeny. Není to o tom, že bych vylezl z léčebny a řekl si, že jsem  vyléčenej a v pohodě. Tak to není. Stále chodím na sezení," dodal.
Roman Štolpa se syny Matějem a Jakubem

Roman Štolpa se syny Matějem a Jakubem. Dceru Agátu, kterou má s herečkou Markétou Plánkovou, bohužel nevídá.


Momentálně Štolpa žije se svojí exmanželkou a tak se denně vídá se svými dvěma syny Matějem a Jakubem. Bohužel nejmladšího potomka, dceru Agátu (2,5 roku), kterou má s herečkou Markétou Plánkovou, nevídá.

"S Markétou se dohadujeme, abych holčičku mohl vidět. Zatím doufám, že to vyřešíme lidsky, jinak bohužel budeme muset jít k soudu," říká.

Od návratu z léčebny dceru neviděl. "Snažíme se zkontaktovat. Uvidím, jak to půjde dál. Agátka mi samozřejmě moc chybí a budu šťastnej, když jí co nejdříve uvidím," dodal herec.

Zdroj: novinky.cz, 25.1.2010
 
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny