Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Lidé a alkohol Muži a alkohol
Muži a alkohol

Muž alkoholik - 7 rad pro ženy a přítelkyně alkoholika

PDF Tisk Email
muz_alkoholik_rady_tipy_navod_jak_vylecit_alkoholikaCo doporučit manželkám/partnerkám mužů, kteří mají problém s alkoholismem? Stejně jako ženě alkoholičce, i zde platí ultimátum - "buď já nebo alkohol." Muž musí zvolit. Mnoho žen ale nechce rozvod a to z více důvodů a tak raději trpí a věc řeší jen částečně.

Celý článek...
 

Muž a alkohol, alkoholismus - aspekty

PDF Tisk Email
muz-alkoholik-aspekty-muzskeho-piti-alkoholuPití muže je u nás bráno jako "společenská povinnost". Nikdo se nad tím nepozastavuje (snad kromě rodiny alkoholika). Muž, který nepije alkohol je ve společnosti méně vítán , jeho společenská role je oslabena nebo je znemožněn.


Celý článek...
 

Rady partnerkám mužů závislých na alkoholu

PDF Tisk Email
rady_partnerkam_muzu_alkoholiku_zavislych_na_alkoholuPravděpodobně nejčastější dotaz, s nímž se manželky alkoholiků na psychiatry obracejí, vypadá přibližně takto: „Manžel má velké problémy s alkoholem, ale léčit se nechce. Co mám dělat?“ Vzhledem k extrémní spotřebě alkoholu v České republice lze předpokládat, že podobné otázky padají i v ordinacích praktických lékařů, manželských poradců nebo v zařízeních krizové intervence.

Celý článek...
 


Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny