Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Texty, tabulky
Texty, tabulky

Za jak dlouho se odbourá alkohol z krve - alkulačka, alkoholová kalkulačka

PDF Tisk Email
alkulacka_za_jak_dlouho_se_odboura_alkhol_z_krvePokud hledáte informace kdy vyprchá alkohol z krve, jste na správné stránce. Kalkulačka je výborný nástroj, jak tuto informaci poměrně přesně získat. Ve formuláři vyplňte čas, kdy jste začali pít, dále vaši hmotnost a zaškrtněte, zda jste muž, či žena. Pro každou hodinu stráveného u sklenky můžete vyplnit dva druhy nápojů a jejich množství.
Celý článek...
 

Alkulačka, alkulator, alkoholová kalkulačka, odbourání alkoholu v krvi - výpočet

PDF Tisk Email
alkulacka-alkulator-alkoholova_kalkulacka-vypocet-koncentrace-alkoholu-v-krvi_copyPtáte se za jak dlouho se vám po požití alkoholu odbourá z krve? Na internetu jsou k dispozici různé výpočtové měřiče pod podobnými názvy - alkulačka, alkulator, alkoholová kalkulačka apod. Pomohou Vám zjistit, za jakou dobu by měla po vypití alkoholických nápojů klesnout hladina alkoholu v krvi na 0 promile.
Celý článek...
 

Obsah alkoholu v alkoholických nápojích - pivo, víno, destiláty

PDF Tisk Email
obsah_alkoholu_v_alkoholickych_napojichNíže uvedená tabulka uvádí obsah (koncentraci) alkoholu v různých alkoholických nápojích v procenteh a ve gramech z celku, který je uveden za názvem nápoje (pivo, víno. sherry, whisky).


Celý článek...
 

Jak působí alkohol v kombinaci s léky

PDF Tisk Email

kombinace-leky-alkohol-vliv-na-zdravi-lekove-interakceO mnohých interakcích mezi alkoholem a léky odborníci vědí, ale mnohé zůstávají neznámé, protože při zavádění nových léků se nezjiišťuje, jak působíjejich kombinace s alkoholem. To platí tím spíše, jestližeje někdo léčen více léky současně. Je znám případ muže, kterému ještě nebylo ani 30 let a měl těžkou jaterní cirhózu. Příčinou bylo, že soustavně mírnil různé obtíže kombinací alkoholu a léků proti bolestem. To mu poškodilo játra a mohlo ho i zabít vzhledem k riziku krvácení do trávicí trubice.

Celý článek...
 

Alkohol, ethanol, ethanol, etylalkohol, líh - vlastnosti, výroba, použití, účinky

PDF Tisk Email
vlastnosti_vyroba_pouziti_ucinky_alkoholuVzorec alkoholu (ethanolu) jeje C2H5OH. Je to velmi jednoduchá chemikálie. Schematicky je vyjádřen na obrázku níže. Jeho synonymní názvy jsou ethanol, etanol, etylalkohol, líh. Je vyráběn mikroby, které jsou v nádobách s rostlinnou drtí. Mikroby se živí cukrem z této drti a jejich výměškem je právě alkohol. V určité chvíli, když je koncentrace alkoholu již příliš vysoká mikrobi zmírají. Dá se ale vyrobit i uměle.
Celý článek...
 

Odbourávání alkoholu z krve - pivo, víno, destilát

PDF Tisk Email
odbourani_alkoholu_z_krvePtáte se za jak dlouhou dobu se odbourá pivo, víno nebo destilát? Stránka obsahuje přehlednou tabulku s časovým údajem u jednotlivého alkoholického nápoje a v závěru stránky je odkaz na alkulačku - alkoholový kalkulátor.


Celý článek...
 

Protialkoholní poradna online, poradna pro závislé na alkoholu, alkoholiky

PDF Tisk Email
protialkoholni_poradna_online_poradna_pro_alkoholiky_a_jejich_rodinyVzhledem k tomu, že se věnuji již od roku 2003 závislosti na alkoholu (alkoholismu) a také proto, že jsem se autenticky setkal s alkoholikem ve vlastní rodině a dále s alkoholiky ve své neurologické praxi na lůžkovém neurologickém oddělení, zavedl jsem na svém webu návštěvní knihu, kam se můžete obracet s vašimi starostmi v této problematice.
Celý článek...
 

Zákony a alkohol - paragrafy, předpisy, nařízení a zákazy spjaté s pitím alkoholických nápojů

PDF Tisk Email
alkohol_v_zamestnani_u_mladistvychPřed alkoholem ve specifických případech, tedy především při výkonu zaměstnání a ve věku pod 18 let nás chrání zákon, který zakazuje podávání nebo požívání alkoholických nápojů. Zákony týkající se alkoholu jsou zmíněny na této stránce.

Celý článek...
 

Který zákon zakazuje pít alkohol dětem a mladistvým

PDF Tisk Email
ktery-zakon-zakazuje-pit-alkohol-detem-mladistvymPřed několika dny přišel do Návštěvní knihy tohoto webu následující dotaz: Mohl by jste mi prosím napsat, který zákon výslovně zakazuje pít mládeži do 18 let alkohol? Našel jsem pouze zákon, který zakazuje mladistvým naléval alkoholické nápoje. Příslušný zákon jsem nenašel a proto jsem se na věc zeptal přímo právničky pracující pro bezplatnou právní poradnu online.
Celý článek...
 

Zbavení svéprávnosti, způsobilosti k právním úkonům u osoby závislé na alkoholu - vzor

PDF Tisk Email
zbaveni_svepravnosti_zpusobilosti_k_pravnim_ukonum_vzorU osoby,  která je dlouhodobě závislá na alkoholu a toto je z lékařské dokumentace prokazatelné (vyšetření,  hospitalizace, léčba, ad.) je možné někým blízkým (nejč. partner, dospělé děti) požádat o zbavení svéprávnosti.


Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další > Konec >>

Strana 1 z 7
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny