Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Texty, tabulky
Texty, tabulky

Za jak dlouho se odbourá alkohol z krve - alkulačka, alkoholová kalkulačka

PDF Tisk Email
alkulacka_za_jak_dlouho_se_odboura_alkhol_z_krvePokud hledáte informace kdy vyprchá alkohol z krve, jste na správné stránce. Kalkulačka je výborný nástroj, jak tuto informaci poměrně přesně získat. Ve formuláři vyplňte čas, kdy jste začali pít, dále vaši hmotnost a zaškrtněte, zda jste muž, či žena. Pro každou hodinu stráveného u sklenky můžete vyplnit dva druhy nápojů a jejich množství.
Celý článek...
 

Obsah alkoholu v alkoholických nápojích - pivo, víno, destiláty

PDF Tisk Email
obsah_alkoholu_v_alkoholickych_napojichNíže uvedená tabulka uvádí obsah (koncentraci) alkoholu v různých alkoholických nápojích v procenteh a ve gramech z celku, který je uveden za názvem nápoje (pivo, víno. sherry, whisky).


Celý článek...
 

Alkulačka, alkulator, alkoholová kalkulačka, odbourání alkoholu v krvi - výpočet

PDF Tisk Email
alkulacka-alkulator-alkoholova_kalkulacka-vypocet-koncentrace-alkoholu-v-krvi_copyPtáte se za jak dlouho se vám po požití alkoholu odbourá z krve? Na internetu jsou k dispozici různé výpočtové měřiče pod podobnými názvy - alkulačka, alkulator, alkoholová kalkulačka apod. Pomohou Vám zjistit, za jakou dobu by měla po vypití alkoholických nápojů klesnout hladina alkoholu v krvi na 0 promile.
Celý článek...
 

Alkohol, ethanol, ethanol, etylalkohol, líh - vlastnosti, výroba, použití, účinky

PDF Tisk Email
vlastnosti_vyroba_pouziti_ucinky_alkoholuVzorec alkoholu (ethanolu) jeje C2H5OH. Je to velmi jednoduchá chemikálie. Schematicky je vyjádřen na obrázku níže. Jeho synonymní názvy jsou ethanol, etanol, etylalkohol, líh. Je vyráběn mikroby, které jsou v nádobách s rostlinnou drtí. Mikroby se živí cukrem z této drti a jejich výměškem je právě alkohol. V určité chvíli, když je koncentrace alkoholu již příliš vysoká mikrobi zmírají. Dá se ale vyrobit i uměle.
Celý článek...
 

Jak působí alkohol v kombinaci s léky

PDF Tisk Email

kombinace-leky-alkohol-vliv-na-zdravi-lekove-interakceO mnohých interakcích mezi alkoholem a léky odborníci vědí, ale mnohé zůstávají neznámé, protože při zavádění nových léků se nezjiišťuje, jak působíjejich kombinace s alkoholem. To platí tím spíše, jestližeje někdo léčen více léky současně. Je znám případ muže, kterému ještě nebylo ani 30 let a měl těžkou jaterní cirhózu. Příčinou bylo, že soustavně mírnil různé obtíže kombinací alkoholu a léků proti bolestem. To mu poškodilo játra a mohlo ho i zabít vzhledem k riziku krvácení do trávicí trubice.

Celý článek...
 

Odbourávání alkoholu z krve - pivo, víno, destilát

PDF Tisk Email
odbourani_alkoholu_z_krvePtáte se za jak dlouhou dobu se odbourá pivo, víno nebo destilát? Stránka obsahuje přehlednou tabulku s časovým údajem u jednotlivého alkoholického nápoje a v závěru stránky je odkaz na alkulačku - alkoholový kalkulátor.


Celý článek...
 

Protialkoholní poradna online, poradna pro závislé na alkoholu, alkoholiky

PDF Tisk Email
protialkoholni_poradna_online_poradna_pro_alkoholiky_a_jejich_rodinyVzhledem k tomu, že se věnuji již od roku 2003 závislosti na alkoholu (alkoholismu) a také proto, že jsem se autenticky setkal s alkoholikem ve vlastní rodině a dále s alkoholiky ve své neurologické praxi na lůžkovém neurologickém oddělení, zavedl jsem na svém webu návštěvní knihu, kam se můžete obracet s vašimi starostmi v této problematice.
Celý článek...
 

Který zákon zakazuje pít alkohol dětem a mladistvým

PDF Tisk Email
ktery-zakon-zakazuje-pit-alkohol-detem-mladistvymPřed několika dny přišel do Návštěvní knihy tohoto webu následující dotaz: Mohl by jste mi prosím napsat, který zákon výslovně zakazuje pít mládeži do 18 let alkohol? Našel jsem pouze zákon, který zakazuje mladistvým naléval alkoholické nápoje. Příslušný zákon jsem nenašel a proto jsem se na věc zeptal přímo právničky pracující pro bezplatnou právní poradnu online.
Celý článek...
 

Zákony a alkohol - paragrafy, předpisy, nařízení a zákazy spjaté s pitím alkoholických nápojů

PDF Tisk Email
alkohol_v_zamestnani_u_mladistvychPřed alkoholem ve specifických případech, tedy především při výkonu zaměstnání a ve věku pod 18 let nás chrání zákon, který zakazuje podávání nebo požívání alkoholických nápojů. Zákony týkající se alkoholu jsou zmíněny na této stránce.

Celý článek...
 

Zbavení svéprávnosti, způsobilosti k právním úkonům u osoby závislé na alkoholu - vzor

PDF Tisk Email
zbaveni_svepravnosti_zpusobilosti_k_pravnim_ukonum_vzorU osoby,  která je dlouhodobě závislá na alkoholu a toto je z lékařské dokumentace prokazatelné (vyšetření,  hospitalizace, léčba, ad.) je možné někým blízkým (nejč. partner, dospělé děti) požádat o zbavení svéprávnosti.


Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další > Konec >>

Strana 1 z 7
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny