Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Léčba
Léčba

Kontakty na protialkoholní léčebny v ČR a zařízení zabývající se léčbou závislosti

PDF Tisk Email
protialkoholni_lecebny_v_CR_kontaktyV ČR je spousta zařízení, ve kterých jsou připraveni věnovat se pacientům závislých na alkoholu a drogách. Stránka obsahuje jejich soupis. Je možné, že některá telefonní čísla nebudou aktuální, informace si vždy ověřte na internetu.

 

Celý článek...
 

Léčba alkoholismu, protialkoholní léčba - postup

PDF Tisk Email
protialkoholni_lecba_postupAlkoholismus je nemoc s MKN kódem diagnozy F10. Léčba se nastupuje ve dvou situacích: buď dobrovolně (z dobrovolného rozhodnutí pacienta) nebo na základě příkazu soudu (tzv. detence).

Celý článek...
 

Antabus - lék na léčbu alkoholismu, alkoholové závislosti

PDF Tisk Email
antabus_lek_na_lecbu_alkoholove_zavislostiAntabus (s účinnou látkou disulfiram) je lék zvyšující citlivost organismu na alkohol sloužící jako pojistka pro lidi, kteří se rozhodnou nepít alkohol. Princip působení Antabusu  využívá poznatků procesů oxidace alkoholu v těle.

Celý článek...
 

Záchytné stanice v ČR, záchytky - cena, ceník za pobyt, historie

PDF Tisk Email
protialkoholni_zachytne_stanice_v_CR_cena_cenik_za_pobyt_historiePrvní záchytka na světě byla otevřena v Československu? Zakladatelem byl bojovník proti alkoholismu, Jaroslav Skála. Na jeho fotografii se můžete podívat níže. Svou  záchytku otevřel v Praze u Apolináře 15. května 1951.


Celý článek...
 

Rady ženám alkoholiků - muž, manžel, partner, druh alkoholik a co s ním

PDF Tisk Email
rady_zenam_muzu_alkoholikuPravděpodobně nejčastější dotaz, s nímž se manželky alkoholiků na psychiatry obracejí, vypadá přibližně takto: „Manžel má velké problémy s alkoholem, ale léčit se nechce. Co mám dělat?“ Vzhledem k extrémní spotřebě alkoholu v České republice lze předpokládat, že podobné otázky padají i v ordinacích praktických lékařů, manželských poradců nebo v zařízeních krizové intervence.
Celý článek...
 

Výhody abstinence alkoholu - proč přestat pít a cítit se proto lépe

PDF Tisk Email
vyhody_abstinence_alkoholuJak to tak už v životě bývá, člověk musí zhodnotit pro a proti každé věci. I alkoholik má ve své alkoholové kariéře na výběr. Nikdo jej do alkoholu výslovně nenutí a nepití nebo velmi střídmé pití v době, když má člověk problémy s alkoholem přináší výhody. Ty jsou sepsány v této stránce.
Celý článek...
 

Ambulantní léčba alkoholismu, závislosti na alkoholu

PDF Tisk Email
ambulantni_lecba_alkoholismuJen velmi malá část problematických pijáků se chce dobrovolně léčit. Možná také proto, že nevědí, co od léčby mají očekávat. I z tohoto důvodu dávají přednost ambulantní léčbě bez hospitalizace. Ta má ty výhody, že mohou fungovat v běžném životě - např. chodit do práce a starat se o rodinu.
Celý článek...
 

Anonymní alkoholici ČR - kontakty, emaily, telefony, weby jednotlivých skupin

PDF Tisk Email
anonymni_alkoholiciA. A. (anonymní alkoholici) je společenství mužů a žen, kteří se navzájem dělí o své zkušenosti, síly a naděje, aby mohli řešit svůj společný problém a pomáhat ostatním uzdravovat se z alkoholismu. Jedinou podmínkou pro členství je přání přestat pít. Nejsou tu žádné povinné poplatky; jsme soběstační díky vlastním dobrovolným příspěvkům.
Celý článek...
 

Abstinence u alkoholika při odvykací léčbě a dlouhodobá - příznaky, pravidla

PDF Tisk Email
abstinencni_priznaky_alkoholAbstinence neboli zdrženlivost je vzdání se věci nebo činnosti, která způsobuje požitek. O abstinenci se hovoří zvláště v souvislosti s drogami a to především alkoholu. Abstinenční příznaky, nebo také abstinenční syndrom, jsou průvodním jevem "vystřízlivění" z vlivu omamných látek. Jsou to symptomy, pomocí kterých organismus signalizuje vyprchávající účinky drog.
Celý článek...
 

Rodina alkoholika a její přístup k závislému

PDF Tisk Email
rodina_alkoholika_a_jeji_pristup_k_zavislemuTo, že je alkoholik nemocný si uvědomí často poprvé až tehdy, když jej na jeho zvláštní chování upozorní rodina. Alkoholik sám se zpočátku za nemocného nepovažuje (je nekritický). Současně při této debatě by mělo být alkoholikovi zdůrazněno, že při něm jeho blízcí stojí, že jej mají rádi, že mu chtějí pomoci, aby se dostal z problému.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 1 z 3
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny