Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Alkoholismus
Alkoholismus

Příznaky a projevy alkoholismu, stádia alkoholizmu

PDF Tisk Email
alkoholismus_priznaky_projevy_alkoholizmuPijácká kariéra má 4 jakási typická období nebo vývojové fáze. Každá z nich se projevuje několika typickými příznaky. Stránka poměrně detailně definuje jednotlivé etapy.
Celý článek...
 

Alkoholismus - test online zdarma, 22 otázek s vyhodnocením

PDF Tisk Email
testJeden z velmi dobrých a přesných online testů, u kterých můžete přímo kliknout na odpovědi jsem našel na internetových stránkách drogy.net. Test na závislost na alkoholu online si můžete vyzkoušet nyní i vy.
Celý článek...
 

Opilost - stádia, příznaky, počet promile alkoholu v krvi

PDF Tisk Email
opilost_stadia_pocet_promile_alkoholu_v_krviPodle toho kolik máme v krvi promile alkoholu se chováme různě a to od stavu dobré nálady a sdlnosti až k život se neslučujícímu stavu těžké opilosti, kdy hrozí zástava dechu útlumem dechového centra v mozkovém kmeni.
 Celý článek...
 

Tělo a alkohol - jak působí alkohol na orgány a mozek

PDF Tisk Email
telo_a_alkohol_jak_pusobi_alkohol_na_telo_a_mozekDlouhodobé nadužívání alkoholu nepoškozuje jen játra, ale způsobuje i poškození dalších orgánů a orgánových systémů, mezi něž patří například mozek a periferní nervy, srdce a dokonce pití ovlivňuje i vznik některých druhů rakovin.


Celý článek...
 

40 příznaků závislosti na alkoholu dle Dr. Jellinka

PDF Tisk Email
priznaky_projevy_alkoholismu_Dr._JellinekAsi nejucelenější náhled na příznaky alkoholismu poskytl ve své práci Dr. Jellinek. Vy si můžete díky němu nyní přečíst jak se projevuje závislost na alkoholu, tedy její symptomy.


Celý článek...
 

Otrava alkoholem - příznaky a projevy, léčba

PDF Tisk Email
otrava_alkoholem_priznaky_projevy_lecbaOtrava alkoholem (intoxikace) probíhá ve 3 stádiích - excitačním, narkotickém a kómatozním. Jednotlivá stádia rozlišujeme dle psychických a tělních příznaků a hladiny etanolu v krvi a jsou popsána na této stránce, stejně jako adekvátní léčba intoxikace ethanolem.

Celý článek...
 

Delirium tremens a další alkoholické psychózy - příznaky

PDF Tisk Email
delirium_tremens_alkoholicke_psychozyAsi každý z nás slyšel dvě tajemně vyhlížející slůvka a to "delirium tremens." Neskrývá se za nimi ale nic pěkného a to především ne pro osobu závislou na alkoholu. Jde o alkoholickou psychózu. Stránka popisuje nejčastjší psychózy alkoholiků.


Celý článek...
 

Psychické změny u alkoholika, osoby závislé na alkoholu

PDF Tisk Email
psychicke_zmeny_u_alkoholikaPsychika se při alkoholismu zásadním způsobem mění. Osobnost postupně degraduje, člověk má častěji sklony k agresivitě, již není tolik společenský a příjemný a postupně se z něj stává duševně oploštělá, konfliktní a málo zajímavá bytost.


Celý článek...
 

Kvartální pití, kvartální alkoholismus, dipsománie - co je to, definice, rizika, vztahy

PDF Tisk Email
kvartalni_piti_alkoholismus_pijactvi_alkoholikKvartální alkoholik (spíš ale používejme slovo pijan, nejde o alkoholika v pravém slova smyslu) je člověk, který se opíjí jen občas, zato pořádně (jak někteří z vás čtenářů alkoholik.cz trefně uvádí "do němoty). V Čechách je tento fenomén stále častější. Zdá se, že jde o něco méně závažného, ale pro partnerský vztah jsou takoví lidé nebezpeční úplně stejně jako ostatní alkoholici.
Celý článek...
 

Alkoholizmus - test na poruchy způsobené pitím alkoholu s vyhodnocením (test AUDIT)

PDF Tisk Email
testZ možností, které se Vám nabízejí jako odpovědi, zvolte tu, která se nejvíce přibližuje skutečnosti. Zakroužkujte číslici před odpovědí. V testu se používá pojem „ standardní sklenice“. Standardní sklenicí se rozumí v této verzi dotazníku půl litru 12° piva, 2 „deci“ přírodního vína nebo 0,05 l („půldeci“) destilátu.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další > Konec >>

Strana 1 z 7
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny