Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Alkoholismus Skutečný příběh alkoholika
Skutečný příběh alkoholika

Anonymní alkoholici - osobní zkušenost jak to chodí na setkání

PDF Tisk Email

anonymni-alkoholici-setkaniZdravím všechny, co se trápí kvůli problémům s alkoholem, ať už u sebe nebo u svých blízkých. Já pila od svých 16 let - na zábavách a tak různě ve společnosti, později v manželství  o víkendech na chatě s manželem a se sousedy a nejpozději  už i doma tajně - to už propukla kvůli častému pití u mě závislost. To mně bylo asi 30 let. Pila jsem denně asi litr a půl vína, když jsem přišla z práce.

Celý článek...
 

Občas se pomočuji, vypiju 2 lahve vína a už to se mnou nic nedělá - příběh 17letého Tomáše

PDF Tisk Email

obcas-se-pomocuji-vypiju-2-lahve-vina-a-uz-to-se-mnou-nic-nedela-pribeh-17leteho-tomaseAhoj, jmenuji se Tom je mi 17 let. Mám hodně veliké problémy s alkoholem. Začalo to už někdy ve 14 letech. Byl jsem na psychiatrii a dostal prášky. Nakonec jsem si řekl, že to zvládnu sám a povedlo se. Ale teď je to horší a zvládnout sám to nedokážu. Nechci tady prosit, ať se někdo smiluje a pomůže mi, ale aby mi někdo poradil jak se toho zbavit. Nepiju protože mě to baví, ale protože mám hrozný deprese. Nikdy jsem neměl nějak šťastnej život, žiji s jen s matkou. Teď v poslední době jsem měl dvouletý vztah, který skončil. Bohužel asi právě kvůli tomu alhokolu.

Celý článek...
 

Otec alkoholik zemřel na zánět slinivky břišní - skutečné příběhy alkoholiků a jejich rodin

PDF Tisk Email

otec-alkoholik-zemrel-na-zanet-slinivky-brisni-skutecne-pribehy-alkoholiku-a-jejich-rodin13.4.2014 - dotaz pana Petra v návštěvní knize webu Alkoholik.cz: Dobrý den, otec je alkoholik a má i závislost na lécích. Momentálně leží na JIP s těžkým zánětem slinivky a se silnou cukrovkou. Vše bylo způsobeno dlouhodobým užíváním prášků a chlastu, nic dědičného. Vím, že pokud vše na JIP dopadne dobře, tak po příchodu domů bez protialkoholní léčby začne nanovo.

Celý článek...
 

Matka přítele alkoholička - většinu peněz propije, v opilosti se pomočuje a nemůže ani chodit

PDF Tisk Email
Dobrý deň, už dlhšiu dobu sa trápime s priateľovou mamou (60 rokov). Pije asi 15 rokov. Začalo sa to ešte keď žil jej manžel (tiež alkoholik, našli ho mŕtveho doma s penou okolo úst). Od 10/2013 je dôchodku, ale predtým pracovala len brigádne (privirobenie ku vdovskému dôchodku). Predtým bola na PN kvôli tomu že v 02/2013 mala úraz pod vplyvom alkoholu a zlomila si nohu.
Celý článek...
 

Otec alkoholik skončil dementní s plenami, cirhózou a 45 kg hmotnosti

PDF Tisk Email
otec-alkoholik-demence-cirhoza-podvyziva-plenyChtěla jsem napsat o tom, jak to dopadlo s mým tatínkem pro ty kdo holdují alkoholu a mají v rodině alkoholika. Před měsícem jsem hospitalizovala tátu na Bulovce. Tatínek má těžkou cirhozu jater, 45 kg váha. Teď je v PL Bohnice, měl nastoupit na detox, ale bohužel ho psychicky a ani fyzicky nedá.

Celý článek...
 

Chodil jsem na antabus rok, abstinuji alkohol už 33 měsíců

PDF Tisk Email
antabus-lecba-abstinenceZdravím všechny přátele abstinence. Zde je můj příběh. Začal jsem chlastat ve 14 letech po smrti matky. Nejdřív to byly pátky a soboty na diskotékách, od cca 17 let to začalo i v týdnu. Před na i po vojně byl přísun chlastu závislý na penězích, ale potom jsem sehnal dobrou práci, měl prachy a už to jelo.

Celý článek...
 

Manžel lékař byl alkoholik, nezvládl to a v červnu 2011 skočil pod vlak

PDF Tisk Email
lekar-alkoholik-skocil-pod-vlak-cerven-2011Píšu bohužel už pozdě. Adresu Vašich stránek www.alkoholik.cz jsem našla v PC až skoro po měsíci, kdy manžel zemřel. Spáchal sebevraždu. Manžel na Vaše stránky nahlížel. Je to necelý měsíc, co spáchal sebevraždu (vrhnutím se pod vlak). Já se neustále za vše obviňuji. Dělala jsem přesně to, co se nemá. Neustále jsem ho omlouvala, zařizovala pracovní neschopenky a dovolené, aby ho neviděli v práci.
Celý článek...
 

Otec alkoholik - vyhodili ho z práce, vypadaly mu i zuby, matka se s ním rozvede

PDF Tisk Email
otec-alkoholik-vyhodili-ho-z-prace-zanedbava-vzhledJmenuji se Andrea, je mi 16. Možná na můj vzkaz nebudete mít čas ale i tak se chci pokusit napsat. Mám úplnou rodinu. Starší sestru, matku a otce. Sestru měla matka z prvního manželství. Já jsem z druhého. Začalo to přibližně před pěti či šesti lety. Otec i matka byli pracující s velmi dobrým platem. Neregistrovala jsem sebemenší problémy. Otec sice chodil do hospody, ovšem možná na hoďku a to se vracel v normálním stavu.
Celý článek...
 

"Mé vánoční přání každý rok bylo,aby rodiče přestali pít" - říká Katka

PDF Tisk Email
rodice-alkoholiciUž poměrně dlouhou dobu pročítám na různých stránkách diskuse a články na téma alkoholismus. A chtěla bych se s vámi ostatními podělit o svůj  příběh. Je mi 35 let a oba moji rodiče, velice inteligentní lidé z dobrých poměrů i rodin, byli alkoholici. Minulý čas vypovídá o tom,že následkem této závislosti již oba zemřeli.
Celý článek...
 

Petr - schovával jsem flašky s alkoholem, pak sliboval a jak jsem dopadl

PDF Tisk Email
alkoholik-petrToto je jedna z dalších zpovědí osoby závislé na alkoholu. Tentokrát se se svým příběhem podělil pan Petr. Popisuje jak začala jeho kariéra pítí alkoholu, jak skrýval láhve s alkoholem doma před rodinou, jak sliboval ... a jak to dopadlo?

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 1 z 2
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny