Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Lidé a alkohol
Lidé a alkohol

Léčba kocoviny, jak se zbavit kocoviny z alkoholu

PDF Tisk Email
lecba_kocoviny_navod_kocovinaPtáte se jak léčit kocovinu, tedy celkovou nevolnost a slabost po předchozím požití alkoholu? Receptů, rad a návodů je mnoho. Efekt je individuální - u někoho fungují více, u jiného méně. Zkuste si jich pár přečíst a vyzkoušet. Uvidíte sami, co právě na Váš organismus spolehlivě zabírá.
Celý článek...
 

Celebrity, slavné osobnosti a alkohol, alkoholismus

PDF Tisk Email
celebrity_slavne_osobnosti_a_alkohol_alkoholismusČas od času se dozvíme, že některá známá osobnost má problémy s alkoholem. U některých je to jen bulvární žvást (např. u herečky Šafránkové), ale je mnoho takových, u kterých je to skutečně pravda. Stránka přináší soupis neznámnějších osobností, které měly nebo mají problém s alkoholem. Některé byly léčeny v léčebnách (jednou či opakovaně), jiné se svou závislostí příliš nebojovaly.
Celý článek...
 

Žena alkoholička, pití alkoholu u žen - specifika chování a důvody alkoholismu

PDF Tisk Email
zena_alkoholicka_piti_alkoholu_u_zen_duvody_alkoholismus_zenNení žádným tajemstvím, že kolem 10% žen v Evropě požívá alkohol v takové míře, že si zásadním způsobem poškozují své zdraví. Možná vás napadne, že zdravá psychicky vyrovnaná žena přece nepotřebuje pít alkohol tolik, aby se z ní stala alkoholička a hned vzápětí vám možná začne vrtat v hlavě otázka proč tedy vlastně ženy nadužívají alkohol?
Celý článek...
 

Léky na kocovinu

PDF Tisk Email
lek_na_kocovinu_antiethanol_noblem_preventoExistuje široká řada preparátů na rychlé odbourávání alkoholu a acetaldehydu - tedy produktu alkoholové degradace, který způsobuje kocovinu. Preparáty se však většinou musí užít ještě před zahájením pití alkoholu. Patří mezi ně např. Antiethanol07, Noblem, Alkaseltzer, Drinkchaser, Samaritán, RU 21, Vyprošťvák nebo Prevento. Jak tyto preparáty fungují a jsou vůbec účinné???

Celý článek...
 

Trest za řízení v opilosti, pod vlivem alkoholu

PDF Tisk Email
tresty_za_rizeni_v_opilosti_prestupek_trestny_cin_nepodmineny_trestStránka nabízí informace o trestech za řízení pod vlivem alkoholu a informuje také o tom, kolik bodů můžete ztratit, pokud se tohoto skutku dopustíte. Zjistíte zde také, zod kolika promile jde o přestupek, trestný čin a kdy můžete získat nepodmíněný trest a jít do vězení.

Celý článek...
 

Muž alkoholik - 7 rad pro ženy a přítelkyně alkoholika

PDF Tisk Email
muz_alkoholik_rady_tipy_navod_jak_vylecit_alkoholikaCo doporučit manželkám/partnerkám mužů, kteří mají problém s alkoholismem? Stejně jako ženě alkoholičce, i zde platí ultimátum - "buď já nebo alkohol." Muž musí zvolit. Mnoho žen ale nechce rozvod a to z více důvodů a tak raději trpí a věc řeší jen částečně.

Celý článek...
 

Dědičnost (genetika) a predispozice k alkoholismu

PDF Tisk Email
genetika_dedicnost_a_alkoholizmusDr.  Jellinek – jeden z předních odborníků na alkoholovou závislost -  zjistil, že potomci alkoholiků mají několikrát vyšší pravděpodobnost, že se alkoholiky stanou také. Důležitá ale je kombinace biologických, psychologických a sociálních faktorů, k tomu, aby se časem u potomka alkoholismus rozvinul.

Celý článek...
 

Pití alkoholu v těhotenství a fetální alkoholický syndrom FAS

PDF Tisk Email
FASPokud jste právě zjistila, že jste těhotná, měla byste přestat pít alkohol. Jeho nebezpečí spočívá v tom, že poškozuje vývoj plodu ve vaší děloze Pijete-li alkohol, dostává se do vaší krve, ale přívodnými cévami dělohy dále  placentou do krve plodu. Hrozí pak poškození plodu označované jako fetální alkoholový syndrom FAS.
Celý článek...
 

Pití, požívání alkoholu na pracovišti a zákoník práce

PDF Tisk Email
piti_pozivani_alkoholu_na_pracovisti_alkoholtesterZákon ukládá "nepožívat alkoholické nápoje a nezneužívat jiné návykové látky na pracovištích zaměstnavatele a v pracovní době i mimo ně" a "nevstupovat pod jejich vlivem na pracoviště zaměstnavatele".


Celý článek...
 

Kocovina, příznaky a projevy kocoviny

PDF Tisk Email
priznaky_projevy_kocovinyHranice mezi kocovinou a alkoholovou intoxikaci není přesná, protože kocovina se objevuje ještě v době, kdy je alkohol v krvi. K typickým příznakům kocoviny patří bolesti hlavy, průjem, nechutenství, třes, únava a nevolnost. Pro výzkumné účely se vyžaduje přítomnost alespoň dvou z výše uvedených příznaků v natolik závažné formě, aby došlo k narušení běžných denních činností a povinností. Toliko Karel Nešpor.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 1 z 3
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny