Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Alkoholismus Nejčastější otázky o alkoholu
Nejčastější otázky o alkoholu

Rizikové pití alkoholu - definice, vysvětlení, co je to

PDF Tisk Email

rizikove-piti-alkoholu-definice-vysvetleni-co-je-toRizikové pití je taková úroveň konzumace nebo charakter pití, které pravděpodobně povedou k poškození, bude-li návyk v pití přetrvávat; podle pracovní definice WHO (Světová zdravotnická organizace) je to více než 20 g alkoholu denně pro ženy a více než 40 g alkoholu denně pro muže (viz. jak vypočítat obsah alkoholu v nápoji).

Celý článek...
 

Jak dlouho trvá chuť napít se alkoholu a co je to technika suchého domu?

PDF Tisk Email
jak_dlouho_trva_chut_napit_se_alkoholu_bazeni_cravingChuť na pití alkoholu trvá různě dlouhou dobu, ale nejdůležitější je to, že začíná a končí. Stačí prostě vydržet a chuť zmizí. Období, kdy je člověk sužován touhoou po alkoholu se dá zkrátit tím, že něco podniknete, díky tomu přijdete na jiné myšlenky. Ale i když nepodniknete a vydržíte, je to výhra.
Celý článek...
 

Mají problémy s alkoholem jen alkoholici?

PDF Tisk Email
maji_problem_s_alkoholem_jen_alkoholiciNikoliv. Alkoholismus je jen jedním typem problémů, které alkohol umí způsobit. Nadužívání alkoholu může být stejně destruktivní jako alkoholismus sám. Člověk může mít potíže s pitím a zároveň nemusí být alkoholikem.
Celý článek...
 

Je alkoholismus nemoc? Považuje se závislost na alkoholu za chorobu? Proč?

PDF Tisk Email
je_alkoholismus_nemocAno, alkoholismus je nemoc. Alkoholikova touha po alkoholu může být stejně silná, jako potřeba vody i jídla. Alkoholik pokračuje v pití navzdory vážným zdravotním, rodinným nebo právním problémům.Alkohol tedy není žádnou vadou charakteru nebo zvůlí.
Celý článek...
 

Alkohol a těhotenství - je nebezpečné pít v těhotenství?

PDF Tisk Email
alkohol_v_tehotenstvi_2Konzumace alkoholu během těhotenství není bezpečná. Alkohol může způsobit dítěti nejeden vážný problém. Dítě se může narodit s mentálním postižením, s poruchami chování a učení, které jsou doživotní.
Celý článek...
 

Působení alkoholu na starší lidi a na mladé - jaký je rozdíl?

PDF Tisk Email
alkohol_mladi_lide_stari_lideÚčinek alkoholu se opravdu s věkem mění. Věkem se zpomaluje reakční čas, člověk začíná mít problémy se zrakem a sluchem a tolerance na alkohol se snižuje. To znamená zvýšené riziko pádů, dopravních nehod a dalších nepříjemností spojených s konzumací alkoholu.
Celý článek...
 

Rozdíl v působení alkoholu na muže a ženy - jak působí pití alkoholu na různá pohlaví?

PDF Tisk Email
pusobeni_alkoholu_na_muze_zeny_rozdilAno, na muže má alkohol jiný účinek než na ženy. Na ženy účinkuje menší množství alkoholu – a to i když uvážíme rozdílnou hmotnost. Na jeden kilogram váhy stačí ženám menší množství alkoholu k dosažní téhož účinku.
Celý článek...
 

Kdo nesmí pít alkohol nebo jej musí maximálně omezit?

PDF Tisk Email
kdo_nesmi_pit_alkoholJsou osoby, které jsou predisponované z určitých důvodů k tomu, že by neměly nebo vůbec nesmí pít alkohol. Platí, že lidé by se měli alkoholu zcela vyhnout v případech, které jsou níže uvedené.
Celý článek...
 

Léky a alkohol - je možné brát léky a pít alkohol?

PDF Tisk Email
kombinace_leky_alkohol_je_mozne_brat_spolecneU více než 150 preparátů, které jsou v současnosti na trhu je alkohol kontraindikován. Nerespektování tohoto omezení může vést k rozvoji nemocí, vážného zdravotního poškození a dokonce ke smrti.
Celý článek...
 

Má alkohol kladný vliv na srdce, cévy a srdečně-cévní choroby?

PDF Tisk Email
ma_alkohol_kladny_pozitivni_vliv_na_srdceVýzkumy ukázaly, že lidé, kteří pijí s mírou – to znamená muži maximálně dvě a ženy jednu skleničku alkoholu denně – jsou kardiovaskulárními chorobami ohroženi méně, než ti, kteří nepijí vůbec, nebo kteří pijí více.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 1 z 2
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny