Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Léčba Léčba alkoholismu
Léčba alkoholismu

Delirium tremens - léčba alkoholické psychózy podle MUDr. Karla Nešpora

PDF Tisk Email
delirium_tremens_lecba_dle_MUDr._Karla_NesporaNásledující text je určen nejen psychiatrům, ale i dalším lékařům lůžkových zařízení, kam se pacient s deliriem tremens může dostat. Delirium tremens např. propuká často po úrazu v průběhu hospitalizace na chirurgickém nebo ortopedickém oddělení.

Celý článek...
 

Ambulantní léčba alkoholismu, závislosti na alkoholu

PDF Tisk Email
ambulantni_lecba_alkoholismuJen velmi malá část problematických pijáků se chce dobrovolně léčit. Možná také proto, že nevědí, co od léčby mají očekávat. I z tohoto důvodu dávají přednost ambulantní léčbě bez hospitalizace. Ta má ty výhody, že mohou fungovat v běžném životě - např. chodit do práce a starat se o rodinu.
Celý článek...
 

Léčba alkoholismu, protialkoholní léčba - postup

PDF Tisk Email
protialkoholni_lecba_postupAlkoholismus je nemoc s MKN kódem diagnozy F10. Léčba se nastupuje ve dvou situacích: buď dobrovolně (z dobrovolného rozhodnutí pacienta) nebo na základě příkazu soudu (tzv. detence).

Celý článek...
 

Léčba alkoholismu, alkoholika - kam se obrátit?

PDF Tisk Email

lecba_alkoholismu_alkoholika_kam_se_obratitPokud máte vy, někdo z vaší rodiny nebo známých závažný problém s alkoholem, můžete se obrátit hned na několik úrovní péče. Stránka obsahuje jejich soupis v kostce.

Celý článek...
 


Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny