Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Léčba Abstinence, dohled
Abstinence, dohled

Jak odmítnout alkohol a nabídky k pití - rady, tipy, triky

PDF Tisk Email
jak_odmitnout_alkoholOdmínutí nabídek k pití alkoholu může být někdy docela těžké. Odmítnutí se může hodit jak zapřísáhlému abstinentovi, tak léčenému alkoholikovi, který právě dokončil léčbu nebo je uprostřed ní, tak i člověku, který má kvůli pití problémy ať už např. zdravotní, vztahové nebo pracovní.
Celý článek...
 

Výhody abstinence alkoholu - proč přestat pít a cítit se proto lépe

PDF Tisk Email
vyhody_abstinence_alkoholuJak to tak už v životě bývá, člověk musí zhodnotit pro a proti každé věci. I alkoholik má ve své alkoholové kariéře na výběr. Nikdo jej do alkoholu výslovně nenutí a nepití nebo velmi střídmé pití v době, když má člověk problémy s alkoholem přináší výhody. Ty jsou sepsány v této stránce.
Celý článek...
 

Abstinence u alkoholika při odvykací léčbě a dlouhodobá - příznaky, pravidla

PDF Tisk Email
abstinencni_priznaky_alkoholAbstinence neboli zdrženlivost je vzdání se věci nebo činnosti, která způsobuje požitek. O abstinenci se hovoří zvláště v souvislosti s drogami a to především alkoholu. Abstinenční příznaky, nebo také abstinenční syndrom, jsou průvodním jevem "vystřízlivění" z vlivu omamných látek. Jsou to symptomy, pomocí kterých organismus signalizuje vyprchávající účinky drog.
Celý článek...
 

Abstinence - u koho se především doporučuje zdrženlivost od alkoholu

PDF Tisk Email
kdy_je_vhodna_alkoholova_abstinenceJsou situace, kdy nelze doporučit ani pití s mírou a kdy je vhodná naprostá alkoholová abstinence. Stránka uvádí 7 těchto případů, které sepsal MUDr. Karel Nešpor ve své knize Léčba a prevence závislostí.


Celý článek...
 

Jak poznat, zda závislý alkoholik pije dále alkohol nebo ne

PDF Tisk Email
jak_poznat_zda_alkoholik_zavisly_na_alkoholu_dale_pije_alkoholRodina a přátelé alkoholiků se mnohdy snaží pomoci. Alkoholik je velkou zátěží sám pro sebe a tím spíš pro svou rodinu (partner, děti), zaměstnavatele, ad. Přemlouvají alkoholika k léčení. Ten jim řekne, že nepije nebo že nemá problém s alkoholem. Omlouvá to tím, že si přeci "každý někdy dá" a ať z toho neděláme vědu.

Celý článek...
 


Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny