Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Texty, tabulky Články a statistiky
Články a statistiky

Kontrolovaná konzumace alkoholu AdiCare Praha

PDF Tisk Email
Napsal uživatel MUDr. Zbyněk Mlčoch   
Středa, 02. leden 2019 (16:20)

Kontrolovaná konzumace alkoholu AdicareCo vlastně znamená kontrolovaná konzumace alkoholu? Pro koho je tento druh terapie přínosný, kdo je kontraindikován a jak terapie probíhá? Kontrolovaná konzumace alkoholu je moderní terapeutický přístup, který tvoří v Západní Evropě nedílnou součást psychosociální pomoci závislým již déle, než dvacet let. V ČR patří  tzv. non-abstinentní léčba k poměrně novým metodám, do Národního akčního plánu pro boj se závislostí byla zařazena v roce 2013.  

Celý článek...
 

Pití alkoholu a rakovina - alkohol ovlivňuje vznik 7 druhů rakoviny u člověka (prs, hltan, hrtan, jícen, játra, tračník a konečník)

PDF Tisk Email
Napsal uživatel MUDr. Zbyněk Mlčoch   
Pátek, 29. červenec 2016 (12:06)

piti-alkoholu-a-rakovina-alkohol-ovlivnuje-vznik-7-druhu-rakoviny-u-cloveka Alkohol jako startér sedmi druhů rakovinného bujení – tak lze shrnout výsledky nového zkoumání, jež shrnula studie Jennie Connorové z Otago University na Novém Zélandu publikovaná v časopise Addiction. Riziku čelí podle studie i lidé, kteří konzumují alkohol vcelku mírně.

Celý článek...
 

Káva ovlivňuje riziko cirhózy jater - stačí 2 hrnky kávy denně

PDF Tisk Email
Napsal uživatel MUDr. Zbyněk Mlčoch   
Pátek, 18. březen 2016 (13:36)

kava-ovlivnuje-riziko-cirhozy-jater-staci-2-hrnky-kavy-denneVypití dvou šálků kávy výrazně sníží riziko vzniku cirhózy jater – prý o 43 procent. Při pravidelném pití čtyř šálků denně je údajně hrozba o 65 procent nižší. Podle britského deníku The Daily Telegraph to tvrdí vědci z britské Southampton University. Zatím není jasné, která složka v kávě je přínosná pro játra.  

Celý článek...
 

Voda ani jídlo po alkoholu nezabrání kocovině - důkazem je nizozemsko-kanadská studie

PDF Tisk Email
Napsal uživatel MUDr. Zbyněk Mlčoch   
Pondělí, 28. září 2015 (00:00)

voda-ani-jidlo-po-alkoholu-nezabrani-kocovine-dukazem-je-nizozemsko-kanadska-studieVypití několika sklenic vody po konzumaci velkého množství alkoholu nezabrání bolestem hlavy, které vás budou druhý den trápit. Před kocovinou vás neochrání ani dodatečná konzumace jídla. Vyplývá to podle serveru BBC ze studie nizozemských a kanadských vědců. Jediným způsobem, jak kocovině zabránit, je prý pít méně alkoholu.

Celý článek...
 

Léčba alkoholismu, závislosti na alkoholu a zabavení řidičáku, řidičského průkazu

PDF Tisk Email
Napsal uživatel MUDr. Zbyněk Mlčoch   
Neděle, 15. únor 2015 (13:36)

lecba-alkoholismu-zavislosti-na-alkoholu-a-odebirani-ridicaku-ridicskeho-prukazuLidem, kteří předčasně ukončí protialkoholní léčbu, hrozí ztráta řidičského průkazu. Úřady si mohou došlápnout i na ty, kteří se jdou léčit dobrovolně. Pravidla jsou ale nejasná, záleží především na postupu konkrétní léčebny. Ta totiž sice nedoléčené řidiče hlásit musí, nemá však povinnost ptát se pacientů, zda mají řidičský průkaz.

Celý článek...
 

Nalévání alkoholu dětem v restauracích? - stačilo by je na 2 dny zavřít, míní odborník

PDF Tisk Email
Napsal uživatel MUDr. Zbyněk Mlčoch   
Úterý, 19. srpen 2014 (23:00)

koureni-cigaret-a-piti-alkoholu-detmi-v-restauracich-stacilo-by-je-na-2-dny-zavrit-mini-odbornikNalévají restaurace dětem alkohol nebo děti v restauraci kouří tabák v cigaretách? Stačilo by je na dva dny zavřít, míní odborník. Když lékaři a odborníci mluví o ohrožení české mládeže alkoholem a cigaretami, nemlátí prázdnou slámu. Průzkumy jasně říkají, že české děti a hlavně studenti jsou v Evropě v čele žebříčků nejen v užívání marihuany, ale i v pití alkoholu a v kouření tabáku.

Celý článek...
 

Antabus vykoupili překupníci, ČR zakázala jeho vývoz do zahraničí

PDF Tisk Email
Napsal uživatel MUDr. Zbyněk Mlčoch   
Středa, 13. srpen 2014 (20:01)

antabus-vykoupili-prekupinici-cr-zakazala-jeho-vyvoz-do-zahraniciLék pro alkoholiky antabus zmizel z lékáren, vykoupili ho překupníci. Antabus není k sehnání. Těžko nahraditelný lék, který pomáhá závislým při abstinenci alkoholu, se podle všeho stal dalším artiklem překupníků, kteří vyvážejí levné léky z Česka do zahraničí.

Celý článek...
 

MUDr. Gita Pekárková na rádiu Frekvence 1 - rozhovor, , interview

PDF Tisk Email
Napsal uživatel MUDr. Zbyněk Mlčoch   
Úterý, 25. září 2012 (23:00)

MUDr.-Gita-Pekarkova-Psychiatricka-lecebna-Bohnice-rozhovor-frekvence-1MUDr. Gita Pekárková z psychiatrické léčebny v Bohnicích navštívila dne 16.5.2006 rádio Frekvenci 1. Doslovný rozhovor s Jitkou Obzinovou si můžete přečíst na následující stránce.

Celý článek...
 

MUDr. Gita Pekárková v Českém rozhlase - rozhovor, interview

PDF Tisk Email
Napsal uživatel MUDr. Zbyněk Mlčoch   
Neděle, 16. září 2012 (20:05)
MUDr.-Gita-Pekarkova-Psychiatricka-lecebna-Bohnice-rozhovor-frekvence-1MUDr. Gita PEKÁRKOVÁ, vedoucí lékařka oddělení pro léčbu závislostí, Psychiatrická léčebna Bohnice navštívila Český rozhlas Praha 28.12.2010. Doslovný přepis hovoru a dotazů posluchačů si můžete přečíst zde.
Celý článek...
 

Selincro, nalmefen a léčba alkoholismu, závislosti na alkoholu - princip léčby

PDF Tisk Email
Napsal uživatel MUDr. Zbyněk Mlčoch   
Čtvrtek, 19. duben 2012 (02:48)

malmefene-lecba-alkoholismu-bez-abstinenceLéčit se ze závislosti na alkoholu a přitom dál pít? Nemusí to být utopie, pokud se do praxe dostane nový nadějný lék. Dánský výrobce už si podal žádost o registraci k Evropské lékové agentuře. Pokud lék schválí, může se na evropském trhu objevit již v roce 2013.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Další > Konec >>

Strana 1 z 5
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny