Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Texty, tabulky Články a statistiky Voda ani jídlo po alkoholu nezabrání kocovině - důkazem je nizozemsko-kanadská studie

Voda ani jídlo po alkoholu nezabrání kocovině - důkazem je nizozemsko-kanadská studie

PDF Tisk Email
Napsal uživatel MUDr. Zbyněk Mlčoch   
Pondělí, 28. září 2015 (00:00)

voda-ani-jidlo-po-alkoholu-nezabrani-kocovine-dukazem-je-nizozemsko-kanadska-studieVypití několika sklenic vody po konzumaci velkého množství alkoholu nezabrání bolestem hlavy, které vás budou druhý den trápit. Před kocovinou vás neochrání ani dodatečná konzumace jídla. Vyplývá to podle serveru BBC ze studie nizozemských a kanadských vědců. Jediným způsobem, jak kocovině zabránit, je prý pít méně alkoholu.

„Čím více (alkoholu) vypijete, tím je pravděpodobnější, že budete mít kocovinu, “ uvedl hlavní autor studie Joris Verster. „Pití vody může pomáhat proti žízni a suchu v ústech, ale neodstraní následné problémy, bolest hlavy a nevolnosti, “ dodal.
Vědci v rámci studie zkoumali zvyklosti při pití alkoholu u více než 800 studentů. Jejich cílem bylo mimo jiné zjistit, jakým způsobem by se dala kocovina zmírnit.
Ukázalo se například, že více než dvě třetiny studentů ve snaze o odvrácení kocoviny pijí při konzumaci alkoholu rovněž vodu a více než polovina pije vodu před spaním. Více než polovina studentů se snaží zabránit kocovině také tím, že se po pití alkoholu nají. Podle studie však nic z toho na intenzitu kocoviny nemá výraznější vliv.
Problémem při boji proti kocovině je podle Verstera skutečnost, že vědci stále neznají její přesné příčiny. „Výzkumy dospěly k závěru, že nejde pouze o dehydrataci. Víme, že to má něco společného s imunitním systémem. Dokud však nebudeme znát příčiny, je nalezení účinného léku velmi nepravděpodobné, “ řekl Verster.

 
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny