Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Byl jsem alkoholik, nyní abstinuji
#25265
Re: Byl jsem alkoholik, nyní abstinuji Před 9 rok, 2 měsíce  
Zuzko, domluv se s někým,třeba s dobrým přítelem, aby, když dostaneš chuť pít, jsi mu mohla zavolat, trochu s ním pokecat, chuť odezní, trvá sice chvilku, ale i ta chvilka je pro samotného hrozná.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25269
Re: Byl jsem alkoholik, nyní abstinuji Před 9 rok, 2 měsíce  
zuzana napsal:
ahoj abstinuji 15 mesicu, ...mam jeste problem ze zvladanim chuti a suchych abstaku.poradi mi nekdo?...napit se je pro me uzavrena kapitola,spise me to po psychické strance unavuje.

Zuzka,

Liba Ti navrhuje najschodnejšiu cestu ako zamestnať myseľ a odpútať pozornosť od nutkavého pokušenia/baženia.

(Čo Ťa nezabije - TO Ťa posilní! ... s odstupom času, už i len samotná spomienka - ako si túto úlohu/baženie/craving bravúrne zvládla Ťa vyvedie zo slepej uličky a nasmeruje do triezva!)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25281
Re: Byl jsem alkoholik, nyní abstinuji Před 9 rok, 2 měsíce  
Také pomáhá být na alkohol naštvaný, že otravuje, a nedat se!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25283
Re: Byl jsem alkoholik, nyní abstinuji Před 9 rok, 2 měsíce  
uz jen to kdyz si vzpomenu na tu chut toho alkoholu je mi na zvraceni.rada bych se zamerila na jine vecji,ale chut je silnejsi a nedovoli mi to.Pak kdyz chut prestane zacnu byt uzkostliva uplakan a take uz se mi stalo ze sem si ublizovala a to uz nechci.Mozna je to ted tim ze sem uzavrela jednu kapitolu sveho zivota..
zuzka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25285
Re: Byl jsem alkoholik, nyní abstinuji Před 9 rok, 2 měsíce  
Těžce se s tím alkoholem loučí, zapomínáme, že ničí, vzpomínáme jen na to hezké, srandu...ale už jsem psala Alfovi, pro nás je alkohol jed, tak pryč od něj.Jde žít a nepít.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25288
Re: Byl jsem alkoholik, nyní abstinuji Před 9 rok, 2 měsíce  
Zuzka, na mna ked pride ta chut, tak presvedcim samu seba, ze dnes nie, ale zajtra si dam. Do niekolkych minut je to prec a to ze si dam zajtra je okamzite zabudnute. Mne to takto funguje. Kazdy si musi najst svoju fintu.
A este mi dost pomaha aj to co radi Liba, predstavujem si to ako jed na potkany a uplne sa vcitim do toho ako mi to prechadza telom a rozoziera mi to vsetky organy...To zabera tiez..Nemm to bazenie nejak casto, ale ked raz za cas pride, tak je to strasna sila....
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25291
Re: Byl jsem alkoholik, nyní abstinuji Před 9 rok, 2 měsíce  
JEŠTĚ JEDNOU DO SPRÁVNÉHO VLÁKNA

Kiro,

když si říkáš toto "predstavujem si to ako jed na potkany", nepřipadá ti, že si lžeš? Jed na krysy (potkany) se dělá většinou na bázi strychninu. To nestačí říct si: chlast mi gumuje mozek, ničí játra, slinivku?



Strychnin


Strychnin je složený indolový alkaloid vyskytující se v semenech rostliny kulčiba dávivá (Strychnos nux vomica).
V semenech se rovněž nachází obdobný alkaloid brucin, který má podobné, ale slabší účinky. Obě látky mají výraznou
hořkou chuť, patří mezi nejvíce hořké látky vůbec; chuťově je člověk odhalí při koncentraci kolem 1 ppm (0,000 1 %). V čistém stavu je strychnin bílá krystalická látka, málo rozpustná ve vodě.

Obsah

1 Použití
2 Toxický účinek
2.1 Smrtelná dávka
2.2 Průběh otravy
3 Literatura

Použití

jed na krysy
při nedoslýchavosti a ušních šelestech
při zrakových poruchách
pro povzbuzení chuti k jídlu
při léčbě svalové ochablosti
pro povzbuzení dýchání a krevního oběhu
pro povzbuzení dýchání při otravě bolehlavem
jako protijed při otravách hypnotiky (barbituráty)
v kombinaci s projímadlem při akutních zácpách

viz:
cs.wikipedia.org/wiki/Strychnin
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25292
Re: Byl jsem alkoholik, nyní abstinuji Před 9 rok, 2 měsíce  
Petre uz som ti odpovedala v tom nespravnom vlakne

takze kopirujem

" Petr N, to bolo myslene predsa obrazne. Ja predsa viem, ze jed na potkany je nieco uplne ine ako alkohol a nielen co sa zlozenia tyka. A v podstate si ani neklamem. Kedze tak ako by ma vo vacsom mnozstve zabil jed na potkany, tak viem, ze mna by urcite zabil aj alkohol. Takze pre mna to jed je a v detstve som mala vzdy strach z jedu na potkany, neviem preco A preto to prirovnanie.
A ako som pisala, to bazenie nemam casto. Za tych 10 mesiacov, to bolo asi 3 krat, ale bolo fakt velmi silne a som rada, ze so si nasla nieco co mi v tu chvilu zabera.
Keby si aj hocico naklamem, v tom okamihu mi je to uplne jedno, ide mi o to, aby to bazenie zas zmizlo a beriem to, co na mna funguje Ved aj to, ze si poviem, ze teraz nie a dam si zajtra je klamstvo, ale v tom momente ma to skludni a ta chut okamzite odide a o to predsa ide."
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25296
Re: Byl jsem alkoholik, nyní abstinuji Před 9 rok, 2 měsíce  
Kiro,
osobně si myslím, že vytváření si pocitu strachu, viny, hledání absolutní jistoty a podobných emocí vede k rozjezdu úzkostných poruch.
Sám mám strach z výšek/hloubek - vím že je to částečně opodstatněné (závratě), ale přesto se se tyto strach snaážím překonat. Další moje strachy jsou spíše ve vztahových rovinách. Je to prostě proto, že v mnoha směrech myslím jinak než většina populace, postupem času se v těchto mezilidských "hrátkách" sice lepším, ale stejně mi to je hodně cizí a vysilující.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25297
Re: Byl jsem alkoholik, nyní abstinuji Před 9 rok, 2 měsíce  
Ještě doplním, moje "bažení" je asi na té úrovni jako chuť na řízek nebo svíčkovou a vím osobě, že pořadnej řízek nebo svíčková by mi daly víc než chlast...
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter