Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Teta velmi tvrdá alkoholička
#16884
Teta velmi tvrdá alkoholička Před 10 rok, 2 měsíce  
Dobrý den.

Můj strýc kterému je 57 je těžký alkoholik od mládí. Vše to začalo tím, když se oženil a pořídil si dítě. Narodil se mu syn, který je mentálně postižený, následně přišel rozvod i alkohol. Mládí a střední věk trávil s různými ženami, které střídal kvůli jeho agresivitě způsobenou nejen alkoholem. Jeho alkoholismus začal stupňovat. Téměř deset let zpátky si našel ženu - taktéž alkoholičku, která k němu přilezla s holou prdelí a dluhy. Sama má 3 dcery pokaždé s někým jiným a o žádnou se nedokázala postarat. Jedna je slušná a bydlí v Anglii a s matkou se nestýká, druhá je to samé a též má 3 děti - 2 jsou na v děcáku a o třetí se stará aby mohla být aspoň v azyláku. A její nejmladší dcera které je 15, už prostřídala více rodin. Krade a bude z ní zřejmě to samé jak z té prostřední. I když nevlastní teti můj strýc ze začátku občas i mlátil a byly v tom problémy i s policií, byla u něj spokojena a je. Především proto, že strýc má vždy alkohol. Pálí s vlastní slivovici ze žita. Běžně vypije třeba půl litru za den ale i víc. Jednou když jel můj otec se strýcem na houby do lesa, tak našla 2 litrovou PETku a během celého dne ji sama vypila!!! Byl jsem třeba svědkem toho, kdy vypila přes 2 dcl pálenky, jakoby ten alkohol šel do ní snáz jak voda. Ode dne, kdy začala u strýce bydlet, šla její váha dolů. Pije stále s vyjímkou toho, když občas není gořalka anebo když je jí z alkoholu příliš zle. Sám se divím, jak taká žena může normálně žít v jejich 51 letech. Ještě než se nastěhovala ke strýcovi, tak byla 2x na léčení. A její dcera ji asi tak 5 let zpátky řekla, že tu budeš ještě maximálně rok ale je tu stále a vypadá to, že se dožije i stovky...

A teď z čeho mám obavy: Strýc je otcův bratr, majetek mají spolu rozdělený, babička měla ovšem radši strýce. Ten žije momentálně ve svým a je v invalidním důchodu. Ovšem, pokud by se něco stalo, tak se může nastěhovat k nám. Dále, ta žena u něj bydlela jen tak, nebyla u něj nahlášená. Úřady na to přišly a oznámily, že se musí nahlásit na ubytovnu či si u něj registrovat trvalé bydliště. Ovšem toho nebyla schopna aby si zajistila ubytovnu, na kterou by dostala. A proč by se ji mělo chtít, tam by alkohol neměla. Takže teď ji sebrali veškerou podporu. Strýc ji živí zadarmo a údajně sebrali něco i jemu. Teď se obávám aby nechodil k nám pro peníze a případně, pokud by ji vzal k sobě na trvalé bydliště, tak by po něm šla ihned exekuce. Takže by skončil u nás a my museli živit jeho i tu babu. Nechápu, proč ji nevyhodí asi je prochlastaný a zvykl si na ni. Strýcovi pomůžeme, není až taký alkoholik jak ona. I když mu napuchají ruce, má cukrovku a problémy s játry. Ji jsme taky pomohli ale k ničemu to nedospělo. (( Její dcery ještě k němu chodí krást.. :-/

Tímto jsem se chtěl zeptat čtenářů. Jestli mají obdobné zkušenosti o které by se se mnou mohli podělit a případně mi i pomoci. Či jak dlouho taký člověk s tak vysokou závislostí může žít?! Děkuji
Roman
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 25/01/2014 14:00 Provedl: stailey.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16887
Re: Teta velmi tvrdá alkoholička Před 10 rok, 2 měsíce  
Romane,vím,že je to děsný a ve tvémpřípadě si přeješ její smrt,která by vám pomohla.O tomto toto forum není.Pokusím se ti i přesto odpovědět.Organismus ženy je o mnoho slabší,než u můžů(co se týče rozběhnutí závislosti,ale též odolnosti vůči dávkám alkoholu,které se nutně zvyšují).Je to otázka času,kdy začne kolabovat některý z orgánů-že blbne rozum?Je známo!Vám nezbývá nic jiného,než protiargumenty a zdolávat strýce jimi.Zdravým úsudkem-i když je to těžké.Zamlžený mozek alkoholem dělá své.Dá se také zbavit svéprávnosti -myslím v tomto případě váš strýc.A tím zabránit tomu nejhoršímu.Zkuste si o tom pohovořit s jeho lékaři a zdělit celou věc,jak ji vidíte.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16888
Re: Teta velmi tvrdá alkoholička Před 10 rok, 2 měsíce  
Taky mi přijde, že Romanovi nejde ani tak o alkohol jako o prachy
Petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16889
Re: Teta velmi tvrdá alkoholička Před 10 rok, 2 měsíce  
Já se ani nedivím.Strach a zlost nejsou dobrými rádci,budí nejistotu a další obavy.Romanovu situaci chápu.Pomoct jednomu je nad lidské síly.Natož dvěma závislým-to už si kopu svůj hrob,ve kterém jsem schopna pohřbít všechno,co jsem doposud vybudovala.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16897
Re: Teta velmi tvrdá alkoholička Před 10 rok, 2 měsíce  
Nejde mi jen o peníze. Ale proč dřít na člověka, který ničí život nejen sobě ale i ostatním. Tímto myslím tu ženu, mohla by jít na ubytovnu a u strýce se zdržovat. Jde jen o písemné formality a vím, že na ubytovnách úřady nekontrolují, jestli tam někdo fyzicky opravdu je. Navíc, návštěvy ji nikdo odepřít nemůže. Není schopna zajít na úřad i když jsme ji tam chtěli odvést. Bohužel to nešlo, jelikož je stále opilá a z úřadu by ji vyhnali. Též i strýc by měl omezit alkohol nebo aspon na tu chvíli, ve které by si ty záležitosti vyřešili. Jen na to serou a myslí si, že se to vyřeší samo. Jiní je nebo především ji nezajímají a to už jsem odůvodnil. Podle mě by se mělo ke každému přistupovat stejným metrem. Jak oni na nás, tak my na ně. Přijde mi to fér.
Roman
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16901
Re: Teta velmi tvrdá alkoholička Před 10 rok, 2 měsíce  
Strýc je svéprávný, dospělý, ví, co dělá, nevadí mu to.Je to jeho život.Není slepý, asi mu to vyhovuje.Jsi hodný, že mu chceš pomoc, ale nejde to.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17846
Re: Teta velmi tvrdá alkoholička Před 10 rok, 1 měsíc  
No jak to vypadá, tak asi ne moc racionálně...
Roman

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17864
Re: Teta velmi tvrdá alkoholička Před 10 rok, 1 měsíc  
Romane,možná tvůj strýc je šťastný,že není sám,že má nějakou ženu.No a v soužití jednoho,či obou závislých,či problémově pijících dochází velice rychle k SPOLUZÁVISLOSTI.On má pocit,že jí musí pomoct za každou cenu,že bez něj nebude vůbec fungovat,že ji musí uchránit.Může to tak mít postavené už ze své pozice muže.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter