Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Jaterní selhání a encefalopatie
#43233
Jaterní selhání a encefalopatie Před 7 rok, 1 měsíc  
Zdravím všechny.
Založila jsem toto téma, jelikož jsem dva měsíce hledala na internetu osobní zkušenosti lidí s jaterním selháním a jaterní encefalopatií a moc osobních zkušeností jsem na webu nenašla.Možná je to dáno tím, že ti,co toto prodělali již mezi námi nejsou a ti, jejichž blízcí toto prodělali již o tomto problému mluvit nechtějí??
Od 2. 1. do 15.2. byl hospitalizovaný můj otec na odd. interna, přechodně na JIP a poté na LDN.15.2. zemřel na jaterní selhání.V nemocnici mi od počátku nic konkrétního neřekli.Jen že má cirhózu v poslední stadiu. Otec byl hospitalizován v počátku kvůli krvácení ze žaludečního vředu, kdy jsem ho polomalátného našla doma a zavolala jsem mu záchranku.Po zastavení krvácení ze vředu následovalo delirium, poté ochrnutí nohou z následku alkoholové polyneuropatie, nasedla jaterní encefalopatie a poté byl konec.
Je pravda, že když si zpětně pročítám příznaky jaterní encefalopatie, tak je otec měl již delší dobu a zhoršovaly se.Jenže já o této nemoci nikdy neslyšela a myslela jsem si, že je to prostě následek alkoholového opojení a nepřikládala tomu žádný význam..Můj otec pil cca 25 let lahev i dvě tvrdého alkoholu denně.Začal vodkou, přešel na rum a vrátil se k vodce.Ke konci pil lahev vodky denně a 2 L piva.Prodělal za toto období cca 6 x epileptický záchvat způsobený vysazením alkoholu (došly peníze).Vždy byl přechodně hospitalizován.Při předposloedním záchvatu ho převezli s deliriem až na psychiatrii.To je cca 6 let zpět.Po probrání z deliria mu doktor řekl, že má poslední šanci přestat..nepřestal.Já, ze strachu, že bude mít opět záchvat ,jsem mu půjčovala peníze, aby měl na stálý přísun alkoholu.Snažila jsem se ale, aby svou denní dávku nepřepískl a aby aspoň trochu fungoval, což si myslím cca 2 roky zpět docela šlo.CCa rok zpět si občas stěžoval na průjem, na krvácení z nosu, měl občas velké modřiny, bolely ho hodně nohy a hlavně v noci nemohl spát a spal přes den..To už byl počátek encefalopatie, která se postupně zhoršovala.Začal zapomínat, hůře a hůře se pohyboval, začaly se mu více klepat ruce, méně chodil, méně mluvil,méně jedl.Poslední měsíce nejedl skoro vůbec, začala se mu tvořit voda v břiše a občas ho vůbec neudržely nohy.Měl problém s udržením moči.Udělaly se mu obrovské modřiny na břiše a na noze, krvácel denně z nosu.Občas mluvil tak, jako když má v puse jídlo, bylo mu hůře rozumět.Došlo to až tak daleko, že začal krvácet z toho žaludečního vředu, ale nikomu nic neřekl, měl 3 dny černou stolici a myslel si, že má salmonelozu!!Měl krev i v moči.Když už nemohl vůbec chodit, odvezla ho sanita a byl 3 týdny na interním odd.z toho dva dny na JIP.Prodělal delirium, viděl pavouky, mluvil z cesty, přestal úplně chodit, ani se neposadil.Na interně ho dali aslepsoň do kupy tak, že se mohl posadit a jednou rukou se pomalu najíst.Vypadalo to, že se stav zlepšuje,ale měl stále cévku a pleny a pomalu mu to myslelo.Po 3 týdnech ho převezli na LDN.Údajně pokračovali v léčbě podle pokynů nemocnice..Chvíli byl stav stabilní,ale náhle se začal zhoršovat, opět nesrozumitelná řeč, telota a zimnice, pomalu upadal do stále častějšího spánku, až nevnímal vůbec a 15.2. zemřel..Bohužel nikdo předtím na webu průběh této nemoci a takového konce nepopsal..Snad, až někdo bude hledat nějaké informace o této nemoci, najde je zde.Ráda případné dotazy zodpovím.
Sonlove
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43234
Re: Jaterní selhání a encefalopatie Před 7 rok, 1 měsíc  
Předně upřímnou soustrast. Z toho mrazí. Díky za všechny, kdo sem chodí a podceňuje pití, včetně mě. Drž se...
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43235
Re: Jaterní selhání a encefalopatie Před 7 rok, 1 měsíc  
R.I.P.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43238
Re: Jaterní selhání a encefalopatie Před 7 rok, 1 měsíc  
uprimnu sustrast, prezila som nieco podobne,ale aj tak ma to neodradilo pit az potom neskor.
katarina
Platinum Boarder
Příspěvky: 560
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43239
Re: Jaterní selhání a encefalopatie Před 7 rok, 1 měsíc  
Ďakujeme za hodnotný príspevok, Sonlove. Čiže poučenie je - ak sa chcete zbaviť závislého, dávajte mu peniaze.
Žilinčan
triezvy od 23.3.2016
Gold Boarder
Příspěvky: 267
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Žilina Narozeniny: 02/07
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43241
Re: Jaterní selhání a encefalopatie Před 7 rok, 1 měsíc  
Díky za koment.To co píšeš není bohužel až taková pravda..Peníze jsem mu půjčovala pouze když mu došly a když jsem věděla, že hrozí opravdu riziko epi záchvatu.Nehledě na to, že to bylo až posledních pár let zpět a to už po dvaceti letech pití dvou flašek denně v zásadě nic nezmění..Peníze by si půjčil jinde a byl by to mnohem horší průser..dluhy a pod.
Sonlove
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43244
Re: Jaterní selhání a encefalopatie Před 7 rok, 1 měsíc  
Sonlove, to o těch penězích je každýmu soudnýmu jasný. Já to měl podobný s tátou, x krát jsem se zaříkával, že mu tu láhev tvrdýho nedonesu a zaskuhral a už jsem zase letěl. Trvalo to spoustu let, byl na tom hůř a hůř. Alkoholikovi vůbec, ale vůbec nedochází, co způsobuje ostatním, už jen kvůli těm výčitkám, co se jima pak drásáme. Bylo to, jak bylo, jinak to už nešlo, odpočiň si.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43246
Re: Jaterní selhání a encefalopatie Před 7 rok, 1 měsíc  
Sonlove, upřímnou soustrast. Táta už došel pokoje. Ano, odpočiň si.
A děkujeme ti za pravdivý příspěvek. Pro mnohé z nás varovný a dávající novou motivaci.
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43285
Re: Jaterní selhání a encefalopatie Před 7 rok, 1 měsíc  
Sonlove, upřímnou soustrast a drž se
A děkuji za příspěvek
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 590
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 27/02/2017 14:52 Provedl: Suzanne.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43705
Re: Jaterní selhání a encefalopatie Před 6 rok, 12 měsíce  
Ahoj Sonlove,

upřímnou soustrast.
Moje maminka zemřela před třemi týdny na to samé. Rád bych to s tebou probral a zeptal se na pár věcí. Máš nějaký e-mail na sebe?

Drobeček
Drobeček
Junior Boarder
Příspěvky: 33
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter