Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Alkohol matky a dluhy otce
#10807
Re: Alkohol matky a dluhy otce Před 11 rok, 7 měsíce  
Oprava-Ty se HRADÍ i s léčbou
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10808
Re: Alkohol matky a dluhy otce Před 11 rok, 7 měsíce  
Hm, děkuji za rady opravdu si jich vážím,mrknu na ty léčebny a pokusím se to doma navrhnout, myslím si,ale že to podobrém nepůjde...zkusím jí trochu pohrozit, jestli nepřestane tak se tomu nevyhne, třeba to ještě zvládne sama (sice o tom pochybuji), ale tímhle jí dám šanci a jak ji promarní odvezeme ji k doktorovi....
Ještě se zeptám, k jakému lékaři? Myslíte tím lékaře v léčebně?protože k obvodní lékaře ji brát nechci, jak už jsem uvedla bydlí na vesnici a to by ji na psychice nepřidalo, kdyby se to rozneslo, děkuji
Martina
Fresh Boarder
Příspěvky: 12
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10809
Re: Alkohol matky a dluhy otce Před 11 rok, 7 měsíce  
Musíte jí najít psychiatra s AT specializací.Někteří jsou uvedení také pod tou léčbou.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10811
Re: Alkohol matky a dluhy otce Před 11 rok, 7 měsíce  
Obvodní lékař by měl mlčet, nešířit lékařské tajemství, a každý psychiatr může také doporučit léčebnu.Někdy psychiatr vyžaduje doporučení obvodního lékaře.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10814
Re: Alkohol matky a dluhy otce Před 11 rok, 7 měsíce  
Martino,
Liba má pravdu-každý lékař by měl dodržovat lékařské tajemství.Mohu to potvrdit ze své zkušenosti,mě s velkým alkoholovým problémem pomohla právě obvodní lékařka.Znala jsem jí léta,dlouho jsem se styděla jí problém přiznat.Stoprocentně vím,že nikomu z našich společných známých nikdy nic neřekla-u našich rozhovorů nebyla ani sestřička.Jsem sice z města, ale ta diskrétnost ze strany lékaře by měla platit i na vesnici.
Držím palce!
Helena
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63652
Re: Alkohol matky a dluhy otce Před 2 rok, 2 měsíce  
Dobrý den,

založila jsem tento příspěvek. A svůj boj o mamku jsem prohrála. 5 den leží v nemocnici s cirhozou jater v posledním stádiu, je malátná, nechodí, hlava zmatená a do toho covid a nejhorší pro mě je, že to beru, jako konečnou, že se z tama již nedostane a nemůžu ji kvůli uzavřené nemocnici navštívit a rozloučit se s ní...
Bojovala jsem, dokonce se mi ji povedlo zavřít do blázince do Bohnic když měla halucina, s pomocí psycholožky a lidí od tamtud ji přesvědčit na protialkoholní, v té době měla jaterní hodnoty 7x zvětšené, samozřejmě nešla, protože nepije, po půl roce se objevily první příznaky cirhozy, jelikož jsem ji navštěvovala jen 1x za 3 měsíce, už jsem nereagovala na její stav a jen ji přemlouvala, že ne když kvůli svým dětem, tak kvůli vnoučatům at přestane. Nestalo se. Alkolici jsou strašní sobci, stejně jako sebevrazi, myslící jen na sebe, dokonce ted v nemocnici, pořád tvrdí, že nepije. Táta umřel před 2 roky. Na alkohol to nebylo, ale dostala ho rakovina plic i když měl už v nemocnici delíria - pak se mu zastavilo srdce.

Jsem z rodiny alkoholiků (babička, děda, mí rodiče).

Sama jsem jednu dobu měla problé a pocituji, že ho mám zvnovu (každý alkohol doma musím vypít - proto ho nekupuji) a jak je máma v nemocnici, na alkohol nemám chut, snad mi to zustane...
Nejhorší je, že můj mladší bratr, začal být také závislý, pije již dlouho, má jen 34 let a těžce to kvůli rozchodu s přítelkyní nezvládá, tak se utápí, uzavírá do sebe, nekomunikuje...snad se mi povede aspon jeho zachranit...

Prosím, neničte pitím lidi kolem sebe!!! Vaše děti se učí nápodobou, jsme toho důkazem!!! Moje máma byla skvělá i když jsem to neviděla, alkohol nám řekazil vztah a je mi moc líto, že tu nebude aspon pro vnoučata déle...i tak ji miluji! Nechte si pomoci, nebojte se...
Martina
Fresh Boarder
Příspěvky: 12
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63653
a Před 2 rok, 2 měsíce  
.
Martina
Fresh Boarder
Příspěvky: 12
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 14/02/2022 23:48 Provedl: martina100.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63655
Re: a Před 2 rok, 2 měsíce  
Možná by nebylo na škodu vyhledat informace o problémech spoluzávislosti a DDA(dospělé děti alkoholiků).Chraň sebe, aby jsi mohla pomoci bratrovi...
Tonda Pírko
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter